Son Haberler

Renault Bursa fabrikasında üretim yeniden başlıyor

WanaCrypt0r 2.0 adlı siber saldırının hedefi olan ve bu nedenle üretime ara veren Renault, Bursa fabrikasında gece yarasından itibaren yeniden üretime başlayacak.

Dünyayı etkisi altına alan siber saldırıdan etkilenen Renault Bursa fabrikasında üretimin bu gece yeniden başlayacağı öğrenildi. Dünya Gazetesi’nden Ömer Faruk Çiftçi’nin haberine göre Renault Bursa fabrikası üst düzey yöneticilerinin akşam saatlerinde yaptıkları toplantı sonrası çalışanlara çağrı yapıldı. Cuma gecesinden beri duran üretimin de sabah 04.00’de yeniden başlamasına kesin gözüyle bakılıyor. Günde 1310 aracın üretildiği fabrikada Cuma gecesinden beri üretim yapılamıyordu.

Hatırlanacağı üzere Fransız otomobil üreticisi Renault siber saldırıya hedef olmuş, grubun Fransa ve Bursa fabrikalarını etkisine alan saldırı sonucu üretim durmuştu.

Renault grubu tarafından basına yapılan açıklamada, “Cuma gününden itibaren şirket, siber saldırıdan etkilendi. Bu saldırıya karşı konulması için şirket içinde gerekli çalışmalar başlatıldı” değerlendirmesinde bulunuldu. Renault, Fransa’daki bazı fabrikalarında da endüstriyel faaliyetlerin durdurulduğunu duyurmuştu.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası