Son Haberler

Rotary ödülleri sahiplerini buldu

Rotary tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ödül töreni, bu yıl yeni isimleri onure etti. Deloitte Türkiye Yönetim Kurulu Danışmanı, Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nün kurucusu ve Ekonomi Finans Dergisi Turcomoney yazarlarından Ali Kamil Uzun, Haliç Rotary Kulübü tarafından verilen “2012 Yılı Meslek Hizmet ödülü” ne layık görüldü. İç denetim konusunda 33 yıllık mesleki uygulama ve yöneticilik deneyimine sahip Uzun, ödülünü geçtiğimiz pazartesi günü, Haliç, Esentepe, Bakırköy, Fatih ve Ortaköy Rotary Kulüplerinin katılımı ile düzenlenen törende aldı. İş ve meslek insanlarının dünya çapında hizmet kuruluşu olan Rotary, her yıl mesleğinde üstün başarı göstermiş, yüksek etik değerleri simgelemiş ve bulunduğu toplumu veya mesleğini bir adım öteye götürebilmiş kişi veya kurumlara “Meslek Hizmet ödülü” veriyor.

çalışmaları ile meslekte yüksek ahlaki standartların yaygınlaşmasını teşvik eden, özellikle genç meslek sahiplerini yüreklendirerek onların da yararlı çalışmaları için önder olan, Ali Kamil Uzun, Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nün kurulması ve ülkemizde uluslararası iç denetim ilke ve etik kuralları ile meslek standartlarının hayata geçirilmesinde öncü rol ve sorumluluklar üstlendi. Uzun, iş ve meslek onurunu, gösterdiği üstün ve ilkeli meslek çalışmaları ile yükselten, örnek kişi olarak Haliç Rotary Kulübü tarafından, Rotary Meslek ödülüne layık görüldü.

SMMM, CFE (Certified Fraud Examiner) ve CRMA (Certified in Risk Management Asurance) ünvanlarına sahip olan Ali Kamil Uzun, denetim, vergi, danışmanlık ve kurumsal finansman alanlarında dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alan Deloitte Türkiye Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevini sürdürüyor. İç denetim, bilgi sistemleri denetimi, toplam kalite yönetimi, insan kaynakları, eğitim ve iletişim konularında finans ve çeşitli endüstri kuruluşlarında üst düzey yöneticilik yaptı. Türkiye İç Denetim Enstitüsü’nün kurucusu olarak Türkiye’de iç denetim ile ilgili mesleki örgütlenmenin sağlanması, Uluslararası İç Denetim Standartlarının Türkiye’de uygulanması ve yaygınlık kazanması, uluslararası sertifikalı iç denetim programı ve sınavının başlatılmasına da öncülük etti.

Törende bir konuşma yapan Ali Kamil Uzun, “Geride bırakılan uzun yılların içinde üretilen hizmetlerin bugün ödül olarak bir takdire dönüşmesi, uzun soluklu sevgi ve adanmışlıkla emek verdiğim ve vermeye devam ettiğim mesleğimde; güncel kalmak, farklı olmak ve gelecekte de var olmak adına benim için çok farklı anlamlar ifade ediyor. Türkiye’de iç denetim alanında uluslararası standartlarda mesleki gelişim ve paylaşım platformu oluşturmak, mesleğimizle ilgili değişimi ve geleceği yönetmek için meslektaşlarımızın ulusal ve uluslararası düzeyde mesleki örgütlenmesini sağlamak üzere başlatılan sürece öncülük ettim.

Profesyonel iş hayatım dışında bireysel sosyal sorumluluk olarak gördüğüm birçok alanda çalışmalarım oldu. Profesyonel yaşantımda olduğu gibi sivil girişimcilik olarak tanımladığım, aklımın erdiği alanlarda, beni yetiştiren, bir bireyi olduğum bu topluma hizmet etmekten, sosyal ve katılımcı liderliğin yaşantımın bir parçası olmasından mutlu oldum, keyif aldım. Bunları, mesleki ve sosyal alanlarda yaptıklarımı “aklımın ve başarımın bir zekatını vermek” olarak gördüm. Bundan sonraki çalışmalarımı da hep bu uğurda ve bu bakış açısıyla, sürdüreceğim” açıklamasında bulundu.

haber1.com

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası