Son Haberler

Trump konuştu, altın yükseldi

Altın fiyatları, yatırımcıların FED’in Çarşamba günkü faiz artırımı sonrası ABD para politikasının görünümünü değerlendirmeleri ve ABD Başkanı Donald Trump’ın faiz artırımından “memnun değilim” diyerek tepki göstermesinin ardından hafifçe yükseldi.

Spot altın, Çarşamba günü yüzde 0.6 düştükten sonra yüzde 0.1 yükselerek, Londra saati ile 07:04’te ons başına 1,195.89 dolara çıktı. Altın Eylül ayında yüzde 0.4 düştü ve üst üste altıncı aylık kaybına yöneldi

TRUMP: FED’İN FAİZ ARTIRIMINDAN MEMNUN DEĞİLİM

National Australia Bank ekonomisti John Sharma, e-posta yoluyla yaptığı değerlendirmede, “Son faiz artırımı altına biraz darbe vurmuş görünüyor, ancak Trump’ın yorumları fiyatlara sınırlı bir destek sağladı,” dedi ve “Fed Başkanı Jerome Powell Trump’ın yorumlarını dikkate almamış görünüyor. Bu nedenle daha önce neredeysek oraya döndük. Dikkatler ticaret savaşı ve jeopolitik gelişmelerde” şeklinde görüş bildirdi.

FED FAİZ ARTIRDI; 2019’DA 3 FAİZ ARTIRIMI ÖNGÖRDÜ

Diğer değerli metallerden;

Spot gümüş yüzde 0.6 yükselerek ons başına 14.4063 dolara çıktı.

Platin yüzde 0.4 primle ons başına 826.49 dolara ulaştı.

Palladyum, Çarşamba günü ons başına 1,075.32 dolar ile 30 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesini gördükten sınra yüzde 0.5 yükselişle 1,073.63 dolara çıktı.

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası