Son Haberler

Ağaoğlu, yurt dışı tanıtımlarına devam ediyor

Türkiye ve İstanbul gayrimenkul pazarını bir bütün olarak ele alan ve tüm çalışmalarını da bu kurgu üzerine inşa eden Ağaoğlu, tam anlamıyla bir Türkiye elçisi gibi çalışıyor. Geçtiğimiz yıl Dubai’deki Cityscape Gayrimenkul Fuarı’nda dünya sahnesine çıkan Ali Ağaoğlu Başkanlığındaki Ağaoğlu Şirketler Grubu, burada dünya lansmanını yaptığı Maslak 1453 projesiyle yabancı yatırımcıların da gözdesi olmayı başarmıştı.

Fransa, Irak, İsviçre, Almanya ve İngiltere’de düzenlenen organizasyonlara katılan Ağaoğlu, gördüğü yoğun ilgi neticesinde, bu yıl da uluslararası yatırımcıların buluşma noktası olan ve 8 – 10 Ekim 2013 tarihinde Dubai’de yapılacak Cityscape Global Fuarına damga vurmaya hazırlanıyor. Tüm projelerinin tanıtımını yurt dışında da yapmaya özen gösteren Ağaoğlu, yakın zamanda satışa sunduğu Bakırköy 46 projesini yabancı yatırımcılarla buluşturuyor.

2013’TE HEDEF 1 MİLYARLIK DöVİZ GİRDİSİ
Geçtiğimiz yıl ortasında yürürlüğe konan mütekabiliyet yasası ve yabancıya verilen oturma izni sektöre yeni bir vizyon kattı. Bu dönemde Ağaoğlu, yabancıya çok sayıda dairenin satışını gerçekleştirdi ve döviz girdisi sağladı. Ağaoğlu, 2014 için de hedefini yüksek tutuyor ve 1,5 milyar dolarlık satış yaparak sektördeki öncülüğünü sürdürmeyi hedefliyor. Şimdiye kadar 700 milyon dolarlık satış gerçekleştiren Ağaoğlu, 2013 son çeyrek döviz girdisi hedeflerini geçmiş durumda.

DUBAİ’DE İSTANBUL OFİSİ AçTI
Körfez ülkelerinden gelen yoğun ilgi üzerine Dubai’de ofis açarak bu anlamda ilk firma olduklarını söyleyen Ali Ağaoğlu, “Bu ofis ile amacımız konut satmak değil. Türkiye’de yatırım yapmak isteyen gruplara fırsat sunmak için buraya geldik. Burada fahri büyükelçilik yapıyoruz” dedi. Satış ofisinin açılmasıyla birlikte birçok yatırımcı ile görüşmeler gerçekleştiren Ağaoğlu, Körfez ülkelerinden gelen yoğun talebin, yabancılara oturma izninin verilmesinden sonra daha da arttığını söyledi.

DEVLERİN GöZü İSTANBUL FİNANS MERKEZİ’NDE
Uluslararası saygın kurumların yaptığı birçok araştırma raporuna göre İstanbul gayrimenkul sektöründe dünyada en büyük kazanç fırsatı sunan şehir olarak gösteriliyor. İstanbul son yıllarda büyük değişim ve gelişim içerisinde.

2023 vizyonu çerçevesinde Türkiye, dünyanın 10. büyük ekonomisi olmaya hazırlanıyor. Bu hedefte İstanbul çok önemli bir role sahip. Yükleniciliğini yaptığımız İstanbul Uluslararası Finans Merkezi de bu hedef kapsamında büyük önem taşıyor. İstanbul kısa vadede bölgesel, orta vadede ise Uluslararası Finans Merkezi olma yolunda hızla ilerliyor.

özellikle İstanbul’u finans merkezi haline getirme konusunda çok ciddi yapısal değişimler yapıldı. Ticaret ve borçlar kanunu revize edildi ve batıya entegre hale getirildi. Sukuk gibi İslami finansal enstrümanlar çeşitlilik kazandı. Bizim inşa ettiğimiz fiziksel alt yapının yanı sıra finansal ve hukuksal düzenlemeler de hayata geçirilmiş oldu.

PROJE ŞİMDİDEN ULUSLARARASI YATIRIMCILARDAN DA BüYüK İLGİ GöRüYOR
Projenin Ataşehir’de devam eden inşaatını yerinde görmek ve süreçle ilgili değerlendirmeler yapmak üzere Londra Finans Merkezi Başkanı Lord Mayor Alderman Roger Gifford ve beraberindeki heyet Ağaoğlu Şirketler Grubunu ziyaret etti. Heyet ziyaretin ardından İstanbul Uluslararası Finans Merkezi’nin şantiyesine de uğrayarak hafriyat çalışmalarını izledi. Ayrıca Londra Sanayi ve Ticaret Odası’ndan bir heyet de Ağaoğlu Şirketler Grubu’nu ziyaret etti ve projeyle ilgili bilgi aldı. Yine mart ayında ABD’li yatırım bankasından oluşan bir heyet projeye ziyaret gerçekleştirdi. Tüm fuar ve kongrelerde de uluslararası yatırımcılardan IFM’ye ilgi büyük.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası