Son Haberler

Bankacı Gürdoğan Yurtsever, Türkiye Sigorta’ya atandı

Dünyanın en büyük bankası ICBC Bank Türkiye’de uzun yıllar İç Kontrol ve Uyum Başkanılığı yapan ve Turcomoney Dergisi’ndeki yazılarıyla dikkat çeken Gürdoğan Yurtsever, Türkiye Sigorta ile Türkiye Hayat ve Emeklilik İç Sistemler Başkanı ve Denetim Komitesi Üyesi olarak atandı.

Türkiye Sigorta, atamayı KAP’a yazılı olarak bildirdi. Yapılan açıklamada, “Sigorta ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından onaylanması koşuluyla, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Sektörlerinde İç Sistemlere Dair Yönetmeliğin 6.maddesine istinaden Yönetim Kurulumuz tarafından Gürdoğan Yurtsever İç Sistemler Başkanı ve Denetim Komitesi Üyesi olarak atanmıştır.” denildi.

GÜRDOĞAN YURTSEVER KİMDİR?

Gürdoğan Yurtsever, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede yüksek lisans programını tamamladı. Kariyerine 1995 yılında özel bir bankada müfettiş yardımcısı olarak başlayan Yurtsever, iki bankada müfettiş, yönetici ve üst düzey yönetici olarak görevini sürdürdü. Denetim, kontrol, risk yönetimi, mevzuat uyum gibi alanlarda tecrübesi bulunan Gürdoğan Yurtsever, son olarak ICBC Turkey Bank’da İç Kontrol ve Uyum Başkanı, Finansal Grup ve Banka Uyum Görevlisi olarak görev yaptı.

Çeşitli sivil toplum örgütlerinde yöneticilik görevleri üstlenen Yurtsever, Mevzuat Uyum Derneği (Compliance Association) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor. Türkiye İç Denetim Enstitüsü (TİDE) 2014-2016 dönemi Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görev yapan Yurtsever aynı zamanda Fütüristler Derneği Denetim Kurulu Başkanı ve İç Denetim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni’dir.

Gürdoğan’ın ikisi Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından yayımlanmış beş kitabı ile mesleki alanda ulusal ve uluslararası sertifikaları bulunuyor. Çeşitli dergilerde birçok mesleki yazı ve makalesi yayınlanan, üniversitelerde yüksek lisans ve lisans seviyesinde dersler veren Yurtsever, Turcomoney Dergisi’nin kuruluşundan itibaren köşe yazarlığı yapıyor. Gürdoğan, her ay kaleme aldığı analitik yazılarla okurların büyük ilgisini görüyor.

Turcomoney ailesi olarak bu atamadan duyduğumuz memnuniyet duyuyoruz. Gürdoğan Yurtsever’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

İlgili Haberler

Site Haritası