Son Haberler

Bankacılık sektörü `doktor`a kavuştu

27 Haziran 1987 tarihinden beri finans sektörüne master ve doktora diplomalı uzman yetiştiren Türkiye’nin ilk enstitüsü, Marmara üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü yeni doktora mezunlarına törenle diplomalarını verdi. Enstitü, finans sektörüne birçok genel müdür ve yönetici yetiştiriyor. Bankacılık, Sermaye Piyasası ve Borsa, Sigortacılık bölümlerinde yüksek lisans ve doktora programları ile üniversite-finans sektörü işbirliği misyonundan hareket eden enstitü, güçlü teorik alt yapıya ve uygulamaya yönelik bilgi donanımına sahip rekabetçi bireyler mezun ediyor.

Enstitü Müdürü Sn. Prof. Dr. Cemal İBİŞ törende yaptığı konuşmada “Marmara üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü olarak, 21. yüzyılda küreselleşen ve rekabetin arttığı finansal piyasalara; daha üretken, proaktif, araştırmacı, yeniliklere açık, güçlü teorik alt yapıya ve uygulamaya yönelik bilgi donanımına sahip rekabetçi yöneticiler sunuyoruz” diyerek mezunlara iyi dileklerini iletti ve tüm dekan, öğretim üyeleri ile mezunları doktora programına katkılarından ötürü tebrik etti.

Marmara üniversitesi Rektörlük Binası’nda düzenlenen diploma töreninde konuşan Marmara üniversitesi Bankacılık Sigortacılık Enstitüsü Mezunlar Derneği (MABSED) Başkanı ve Aktifbank Genel Müdürü Dr. önder Halisdemir, enstitünün önemine işaret ederek “İstanbul finans merkezi hedefinde enstitümüz hak ettiği yeri alacaktır. Orada doğru biçimde konumlanacaktır. Biz mezunlar olarak da gereken katkıyı sağlayacağız” dedi.

Marmara üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Arat da, 1887′de 13 mezun veren üniversitenin aradan 128 yıl geçtikten sonra 11 enstitüden sadece Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü doktora programından 62 kişiye diploma vermenin gururunu yaşadıklarını söyledi. Arat, 2 bin 900 öğretim elemanı, 61 bin öğrencisiyle bilimsel faaliyetlerin yanı sıra çağdaş ve katılımcı eğitim öğretimi amaç edinen üniversitenin, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde bireyleri geleceğe hazırladığını kaydetti.

Törende konuşmaların ardından mezunlara diplomaları Bankacılık Sigortacılık Enstitü Müdürü Prof.Dr.Cemal İBİŞ, Prof. Dr. Mehmet Emin Arat ve törene katılan diğer hocalar tarafından verildi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası