Son Haberler

C Group`un yıldızı parlıyor

Turizm sektörüne yatırım yaparak bu alanda büyümeyi isteyen Azerbaycan’da otel sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Rekabetin ortaya çıkmasıyla, hizmet kalitesinde de ciddi bir mücadele yaşanıyor. Bakü’de modern otelcilik anlayışının önemli temsilcilerinden biri olan C Group, turizm ve inşaat alanında geliştirdiği projelerle öne çıkıyor.

Azerbaycan’da yıllardır faaliyet gösteren bir grup olarak hangi sektörlerde çalışmalarınız var?

C Group olarak 2001 yılından bu yana Azerbaycan’da faaliyet gösteriyor. Başlangıç noktamız otel ve turizm işletmeciliği oldu. 4 ve 5 yıldızlı oteller işletiyoruz. Bakü başta olmak üzere, Gence, Şam Ağı gibi farklı şehirlerde otellerimiz var. Hem business segmentinde, hem de resort olarak hizmet veriyoruz. 50 odalı otelden, 200 odalı otellere kadar hem konaklama, hem yeme içme ve hem fitnes, spa gibi hizmetleri veren işletmelerimiz mevcut. Otel işletmeciğinin yanında C Group olarak, otel inşaatı alanında da faaliyetlerimiz var.

Otel Grubu’nda yaptığınız yatırımlar ve ulaştığınız kapasite nedir?

Azerbaycan’da toplam yatak kapasitesi 10 binin üzerinde. Bizim yatak kapasitemiz dönem dönem 1000’e çıkıyor. Hem şehirde, hem deniz kenarında otellerimiz bulunuyor. Yaz aylarında yerli turistlere de hitap ediyoruz. İşletmelerimizin sayısının artışına bağlı olarak artan çalışan sayımız 800 kişi. Şehir içi, şehir dışı ve yurt dışından gelen turistlere hizmet sunuyoruz. Bakü’nün yanı sıra, business segmentinde hizmet veren şehir merkezlerinde otellerimiz var. Yine dağ turizminde faaliyet gösteren otellerimiz var. 2012 yılının Mayıs ayında gerçekleştirilen Eurovision şarkı yarışması öncesinde yapılan yatırımlarla Azerbaycan, özellikle Bakü şehri turizm alanında ciddi bir yol aldı. 2011 yılı Azerbaycan’da Cenap President İlham Aliyev’in önderliği ile ‘Turizm Yılı’ ilan edildi ve o yıldan beri turizmde ciddi atılımlar oldu.

2 YILDA 3 OTEL PROJESİ

Otelcilikte ileriye dönük başkaca planlarınız var mı?

Şirketimiz dinamik bir yapıya sahip, sürekli yeni projeler üretiyoruz. Son 2 yıl içinde 3 otelin inşaatını gerçekleştirdik. Uzmanlaştığımız bir diğer alan ise inşaat sektörü, bu konuda önemli adımlar atıyoruz. Anahtar teslim inşaat projeleri gerçekleştiriyoruz.

AVM İŞLETMECİLİĞİ DE YAPIYORUZ

Alışveriş merkezleri ile alakalı neler yapıyorsunuz?

Alışveriş merkezi konusundaki çalışmalarımıza 2 yıl önce başladık. İlk etapta alışveriş merkezindeki bovling, eğlence merkezi, spa ve fitnes bölümleriyle ilgilendik. Bunun peşine management işletme tarafınanı ekledik. Mart 2012’den bu yana da alışveriş merkezi işletme şirketi olarak faaliyet gösteriyoruz. Bundan iki yıl önce başladığımız kiralama ve açılış çalışmalarına, 8 Mart 2012 yılında yaptığımız açılışla ardından devam ediyoruz. 40 bin metrekarelik bir alışveriş merkezinin işletmesini yürütüyoruz. Bu alışveriş merkezinde fast food, bovling eğlence merkezi, 1600 metre karelik market, yüzden fazla kadın- erkek -çocuk giyimi üzerine çalışan mağazalar ve çeşitli hizmet alanında faaliyet gösteren işletmeler mevcut.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası