Son Haberler

Yabancı iş adamları krallar gibi ağırlanıyor

Görkemli ve şık yapısı ile Bakü’ye gelen business konukları ağırlayan Excelsior Hotel, yabancı iş adamlarının beğenisini kazanıyor. Kral Dairesi, 62 şık odası, müşteri odaklı hizmet anlayışı ve zengin menüsüyle dikkat çeken 5 yıldızlı otel; spa ve ileri teknolojilere sahip spor salonlarının yanında; tenis kortu, sauna ve masaj hizmetleriyle konuklarına yorgunluğu unutturuyor. Azerbaycan’ın ilk 5 yıldızlı oteli Excelsior Genel Müdürü Turhan Poyraz ile konuştuk:

Otel ne zaman kuruldu, bu yatırımla ilgili bilgi verir misiniz?

Ata Holding tarafından 2003 yılında inşaatına başlanan ve 2005 yılında açılışı yapılan Excelsior Otel, Azerbaycan’ın ilk 5 Yıldız Plus Oteli olma özelliğine sahip. 62 oda ve bunların içinde 1 President Süite 350 metrekarelik bir kral dairesine bağlı. Konuklarımıza muhtelif ölçülerde standart ve süit odalar, balkonlu-balkonsuz pek çok farklı alternatif sunuyoruz. Excelsior Bakü Otel, deluxe otel olmaktan öte çok özel spa salonlarına sahip. ülkenin en beğenilen spa ve spor salonuna sahibiz. çeşitli masaj ve su terapilerinin yanı sıra her türlü spor imkanları; kapalı-açık yüzme havuzu, tenis kortları kapalı squash kortları, plates aerobik eğitimcileri, yüzme eğitimcileri ve bunun yanında box salonu gibi çok yönlü spa merkezimiz var.

Hedef kitleniz ve müşteri profiliniz nedir?

İş adamlarına hitap ediyoruz. Azerbaycan, iş potansiyeli yüksek olan bir ülke ve buraya dünyanın çeşitli ülkelerinden iş adamları geliyor. Sözkonusu potansiyeli arttırmak için Azerbaycan, turizm ülkesi olma yolunda önemli adımlar da atıyor. Devlet, bu ülkenin turizm cenneti olması için büyük çaba sarfediyor.

AZERBAYCAN çEKİM MERKEZİ OLDU

Daha çok hangi ülkeden iş adamları rezervasyon yaptırıyor, bunun bir dağılımı var mı?

Konuklarımız daha önceki dönemlerde ağırlıklı olarak Türk ve Rus iş adamlarıydı fakat bugün Avrupa’nın birçok ülkesinden rezervasyonlar alıyoruz. İskandinav ve Orta Avrupa ülkelerinden gelen iş adamları da ağırlığını arttırıyor. Amerika’dan, Avusturalya’dan da var ama bir genelleme yapacak olursak Orta Avrupa, İtalya, Almanya, Avusturya gibi ülkeler ağırlıkta. Norveç ve Finlandiya’dan da rezervasyonlar var.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası