Son Haberler

DEVLER LİGİNDE BÜYÜYOR

Türkiye’de kurumsallaşmayı başarmış şirketler arasında hızla güçlenen markalardan biri olan Akkuş Grup; amiral gemisi olan tekstil sektörünün yanında, akaryakıt ve inşaat alanlarında da büyümeye devam ediyor. İSO’nun açıkladığı “Türkiye’nin En Büyük Sanayi Kuruluşları” sıralamasında ilk 600 şirket arasında yer aldıklarını belirten Akkuş Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdukadir Akkuş, yıllardır faaliyet gösterdikleri tekstil sektöründe ciddi ihracat rakamlarına ulaştıklarını ifade ediyor ve yüzlerce insana istihdam sağlayarak büyüdüklerini söylüyor. İstanbul’daki modern fabrikada yıllardır yaptıkları kot pantolon üretimiyle Türkiye’nin ihracatının artmasına katkı sunduklarını dile getiren Akkuş, doğup büyüdükleri şehri de unutmadıklarını ve 2011 yılında Mardin’e fabrika açarak, Kover Tekstil markasıyla üretim yapmaya başladıklarını dile getiriyor. 3 bin m2 kapalı, 15 bin m2 açık olmak üzere toplam 18 bin m2 alana sahip olan fabrikanın Mardin ekonomisine önemli bir katkı sağladığını belirten başarılı iş adamı, burada da yüzlerce kişiyi istihdam ettiklerini ve memleketlerine vefa borçlarını ödemeye çalıştıklarının altını çiziyor.

HAYAT üNİVERSİTESİNDE BAŞARIYI YAKALADI
1987 yılında liseyi bitirdikten sonra üniversite okumak için İstanbul’a gelen Abdulkadir Akkuş, bu hayalini gerçekleştiremiyor. Ancak Arapça ve Kürtçe dillerini en az Türkçe kadar iyi konuşan Akkuş, genç yaşta turistlere rehberlik etmeye başlıyor. İstanbul’u gezdirdiği turistlere kısa sürede güven veren ve ticari zekasıyla dikkat çeken Akkuş’un yol haritası o günlerde değişiyor. üniversite okumak yerine, ticaret yapmayı seçen ve kazancıyla küçük bir mağaza açan Akkuş, babasının ve kardeşlerinin de İstanbul’a gelerek kendisini desteklemesiyle birlikte hızla büyümeye başlıyor. 1993 yılında kot pantolon imalatına başlıyor ve bu hamle başarıya giden yolda sıçrama taşı oluyor. Ardından 2006 senesinde daha büyük bir üretim tesisi ve sonrasında bugünkü dev fabrikanın temelleri atılıyor. İstanbul’daki modern tesislerin ardından Mardin’e yeni bir fabrika daha açılıyor ve Akkuş Şirketler Grubu, İSO’nun en büyük şirketler listesine girmeyi başarıyor.

TEKSTİL SEKTöRüNDE AVRUPA’YA KALİTE SATIYOR
Türkiye’de tekstil sektörünün saygın şirketleri arasında yer alan Akkuş Grup, uluslararası piyasalarda tanınan bir marka olarak dikkat çekiyor. Kot pantolon üretimlerini İspanya, Hollanda, Almanya ve İtalya başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihraç ettiklerini belirten Akkuş, kaliteyi mutlak hedef olarak gördüklerine işaret ediyor ve “dinamik, eğitimli insan kaynağına sahibiz, teknolojik altyapımız güçlü, marka değerimize sürekli yatırım yapıyoruz, müşteri odaklı yönetim tarzına sahibiz. Aile şirketiyiz ve tüm kardeşler güç birliği yaparak, şirketimizi daha da büyütme hedefiyle hareket ediyoruz. Bütün bu unsurlar başarıya giden yolda önemli basamaklardır” açıklamasında bulunuyor.

YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRACAK KONUTLAR İNŞA EDECEK
Yıllardır faaliyet gösterdikleri tekstil ve akaryakıt sektörünün ardından son olarak inşaat sektörüne giren Akkuş Grup, markasının itibarlı adını bu alana da yansıtmaya başladı. İstanbul Beylikdüzü’ndeki inşaat projelerine başlayan ve şehre modern yapılar kazandırmayı hedefleyen Akkuş İnşaat, kaliteli yaşam alanlarıyla inşaat sektöründe özgün projeler geliştiriyor. İnşa ettikleri yapılarla yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirten A.Kadir Akkuş sözlerini şöyle tamamlıyor: “İnşaat konusunda deneyimli kadromuz, kurumsal altyapımız ve güçlü sermaye yapımızla başarılı projeler üretmeye başladık. Son yıllarda büyük bir gelişim gösteren inşaat sektöründe yatırımlarımız giderek artacak ve emin adımlarla bu alanda da büyüyeceğiz.”

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.