Son Haberler

Dünyadan teröre lanet, Türkiye’ye destek

Taksim’deki terör saldırısına sonrası dünyanın bir çok ülkesinden Türkiye’ye destek geldi. Beyoğlu’nda gerçekleştirilen canlı bomba saldırısı sonrası NATO ve ABD başta olmak üzere Türkiye’ye destek mesajı yağıyor.

NATO

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İstanbul’un Beyoğlu ilçesi Taksim’deki terör saldırısını güçlü şekilde kınadı.

Stoltenberg, Beyoğlu’ndaki terör saldırısıyla ilgili yazılı bir açıklama yayımladı. Bunun masum siviller ve NATO müttefiki Türkiye’yi hedef alan başka bir terör saldırısı olduğunu kaydeden Stoltenberg, kurbanların aileleri ve Türk halkının acısını paylaştığını belirtti.

ABD

ABD İstanbul Başkonsololuğu : İstiklal’deki patlamanın şoku ve üzüntüsü içindeyiz. Hayatını kaybedenlerin ailelerinin yasını paylaşıyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Fransa

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Marc Ayrault, İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısına ilişkin açıklamada bulundu.

Yunanistan

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’ndan konuya ilişkin açıklamada ise şu ifadeler yer aldı:

“Yunan halkı ve Yunan hükümeti, İstanbul’da meydana gelen ve masum insanların ölümüne ve yaralanmasına yol açan yeni terör saldırısını esefle kınamaktadır. Türk halkına dayanışmamızı, kurbanların ailelerine de taziyelerimizi dile getiriyoruz.”

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.