Son Haberler

Fahrettin Altun’dan Katar açıklaması

Katar’ın Borsa İstanbul’a ortak olmasıyla başlayan tartışmalar hız kazanırken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, anlaşma ile ilgili açıklama yaptı.

Altun, Twitter’dan yaptığı paylaşımda şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ülkemizin ekonomisine olan güvenin tescili niteliğinde olan söz konusu ikili anlaşmaları, daha birçok uluslararası yatırımcıyla devam ettirmeye ve mandacı zihniyete teslim olmadan ekonomimizi ve ülkemizi daha da büyütmeye kararlıyız.”

 

“TÜRKİYE’Yİ DAHA İLERİ NOKTAYA TAŞIMAYI KARARLIYIZ”

“Tüm dünyayı siyasi, ekonomik ve sosyal anlamda olumsuz yönde etkileyen koronavirüs salgınına rağmen hukuk ve ekonomi alanlarında güçlü reformların hazırlığını yaparak, Türkiye’yi çok daha ileri bir noktaya taşımaya kararlıyız”

Türkiye’ye üst düzey uluslararası yatırım çekmek için yoğun bir gayret içerisindeyiz. İki gün önce gerçekleştirilen Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 6. Toplantısı bunun somut ve başarılı bir örneğidir. Ülkemizin ekonomisine olan güvenin tescili niteliğinde olan söz konusu ikili anlaşmaları, daha birçok uluslararası yatırımcıyla devam ettirmeye ve mandacı zihniyete teslim olmadan ekonomimizi ve ülkemizi daha da büyütmeye kararlıyız.”

 

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası