Son Haberler

GELECEK ZİRVESİ 2015 ÇANAKKALE`DE YAPILDI

TİDE Akademik İlişkiler Komitesi’nin TİDE Gelecek Okulu Projesi çerçevesinde yapılan etkinlik, üniversite öğrencilerinin geleceğe daha donanımlı hazırlanmaları amacıyla yapıldı.
Etkinlik çanakkale Zaferi’nin 100. yılında, geçmişten gelen değerlerimizi anlamak ve onlara sahip çıkmak anlayışı ile çanakkale’de yapıldı.
İstanbul, Bilecik, Edirne ve İzmir’den dokuz üniversiteden toplam 100 öğrenci, yedi üniversiteden toplam 16 akademisyenin katıldığı Gelecek Zirvesi üç gün sürdü. çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası’na yapılan konferans ile çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi İçDAŞ Kongre Merkezi’nde yapılan Sunay Akın gösterisine çanakkale halkı da büyük ilgi gösterdi.
Zirve’nin başlamasından önce yerel ziyaretler yapıldı. Bu kapsamda çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi Rektör Yardımcısı ve üniversitenin iç denetçileriyle görüşmeler yapıldı. TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun, üniversite radyosuna röportaj verdi.
Zirve, TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun, TİDE Yönetim Kurulu Başkanı Gürdoğan Yurtsever, çanakkale Valisi Ahmet çınar, çanakkale Belediye Başkanı ülgür Gökhan, çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin ve çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mikail Erol’un açılış konuşmalarıyla başladı.
ZİRVEYE, İLBER ORTAYLI DAMGASINI VURDU
Zirve’ye katılan dünyaca ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı “100. Yılında çanakkale: Geleceğimize Yön Vermek” sunumu ile geçmiş değerlerin önemi üzerinde dururken, Futuristler Derneği Başkanı Dr. Mustafa Aykut “Gelecek 10 Yılda İş Dünyasını ve Sizi Ne Bekliyor?” sunumu ile yakın dönem teknolojik gelişmeler konusunda ufuk açıcı bir sunum yaptı.
Prof. Dr. Nuran Cömert ve Ali Kamil Uzun “Kampüsten Geleceğe Bakış: öz Geleceğinizin Tasarımında Başarı Faktörleri” oturumunda, üniversite öğrencileri için gelecek planlamasında dikkat etmeleri gereken konular üzerinde durdular.
Av. Humral Tan ve Nuray Tamer “Değerler, Dünden Bugüne Bugünden Yarına…” sunumlarında, bireyin hayatında değerlerin önemi konusunu işlediler.
Yavuz çingitaş “İnovasyon ve Kurumsal Girişimcilik” sunumunda, kurumsal girişimcilik için inovasyonun önemi üzerinde durdu. Son dönem inovasyon çalışmaları konusunda örnekler verdi.
Prof. Dr. ömer Lalik’in moderatörlüğünü yaptığı, Gürdoğan Yurtsever, Menteş Albayrak, Ethem Yenigün ve Murat Şahin’in sunum yaptıkları “Gelecek İçin Küresel Değer Yaratmak” etkinliğinde değer kavramı ile iç denetim mesleği özelinde iş dünyasında değer yaratmanın önemi ve değer yaratma örnekleri üzerinde duruldu.
Prof. Dr. Güner Gürsoy, günü değerlendirmesini yaptığı konuşmasında, değerlerin önemini işlerken, geleceğin tasarımında değerlerin başarıdaki rolü vurgulandı.
Zirve’nin son bölümünde edebiyatçı ve Oyuncak Müzesi’nin kurucusu Sunay Akın, çanakkale Zaferi’nin önemini insan öyküleriyle katılımcılarla paylaştı. Yaklaşık iki saat süren gösteri çanakkale halkının yoğun ilgisiyle karşılaştı.
Zirve, çanakkale Şehitliği ve savaşın yapıldığı yerlerin ziyaret edilmesi ile sona erdi.
Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası