Son Haberler

TİDE FARKINDALIK ÖDÜLÜ SAHİPLERİNİ BULDU

Dünya çapında 180 binden fazla üyesi bulunan Uluslararası İç Denetçiler Enstitüsü’nün (IIA) Türkiye’deki temsilcisi olan TİDE’nin “Farkındalık Ayı” etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Farkındalık ödül Töreni”nde, toplamda 5 kategoride 53 ödülü sahipleriyle buluşturdu. Bu yıl 5.si. düzenlenen törende, Kurumsal, Bireysel, Akademik ve Toplumsal Farkındalık ödülleri ile TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun adına düzenlenen Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek üstün Hizmet ödülü kategorilerinde toplumda fark yaratan kişi ve kuruluşlara ödülleri takdim edildi.

Türkiye’deki iç denetim uygulamalarının uluslararası standartlara kavuşmasına, iç denetim mesleğinin gelişmesine katkıda bulunan, bu alanda yatırım yapan kurumların, akademisyenlerin ve iç denetçilerin ödül aldığı tören, Feriye Sarayı’nda gerçekleştirildi.
Kurumsal Farkındalık, Bireysel Farkındalık, Akademik ve Toplumsal Farkındalık ödülleri ile TİDE Kurucu ve Onursal Başkanı Ali Kamil Uzun adına düzenlenen Ali Kamil Uzun Yaşam Boyu Meslek üstün Hizmet ödülü kategorilerinde toplumda fark yaratan kişi ve kuruluşlar düzenlenen törende sahiplerini buldu. Kamu yönetiminde iç denetimin önemi konusunda yarattıkları farkındalık dolayısıyla Toplumsal Farkındalık alanında ödüle layık görülen Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreterliği adına törene katılan TBMM Genel Sekreteri Dr. İrfan Neziroğlu, ödülü değişim sürecini başlatan Meclis Başkanı Cemil çiçek adına aldığını ifade etti.
Tarihçi İlber Ortaylı, İstanbul Oyuncak Müzesinin kurucusu Sunay Akın’da topluma değer katan hizmetleri ile ödüllendirildiler. Ayrıca TİDE’nin kuruluşunun 20. yılı dolayısıyla Enstitü’nün kuruluşunda emek vermiş isimler ve kurumlar, 20. Yıl özel ödülü ile onurlandırıldı.
Firmaların kurumsallaşmasında iç denetimin öneminin vurgulandığı törende, Türkiye ekonomisine yön veren büyük firmaların temsilcileri, iş adamları, İç Denetim alanında önemli çalışmalara imza atan akademisyenler, iç denetim yöneticileri ve iç denetçiler bir araya geldi. Mayıs Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında TİDE’nin stratejik ortakları olan Deloitte, EY, KPMG ve PwC, her yıl olduğu gibi 5.si düzenlenen Farkındalık ödül Töreni’ne destek verdi.
Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası