Son Haberler

“HEDEF 1 NUMARA OLMAK”

Mehmet Bey, siz Türk Hava Yolları’nın değişik ülkelerde temsilciliğini yaptınız. Buradaki göreviniz ne zaman başladı?

İran’ın Şiraz kentinde 5 yıl görev yaptım. Şiraz, İsfahan ve Ahvaz hatlarını açtım. Ağustos ayında ise Belgrad’da görevlendirildim. THY, Sırbistan Belgrad hattında ne zaman faaliyete geçti? Ne zaman hizmet vermeye başladı? İstanbul-Belgrad-İstanbul seferlerimiz 13 Mart 2006’da haftalık 2 frekans olarak başladı. 2016’da 10. Yılımız nedeniyle tüm yıl boyuna yayılacak özel programlar yapmayı planlıyoruz. Şu anda haftada kaç seferiniz var? 10 yıl önce haftada 2 frekans ile başlayan seferlerimiz 10 yıl içinde günde 2 sefere çıktı. Yolcularımıza daha çok alternatif sunmak amacıyla sabah ve akşam olmak üzere günde 2 sefer gerçekleştiriyoruz.

Uçuşlarda ne gibi alternatifleriniz var?

İstanbul ve Belgrad arasında geliş ve gidişleri kolaylaştırmak, öte noktalara daha cazip bağlantılar vermek amacıyla seferlerimizi sabah ve akşam olmak üzere haftada toplam 14 frekans olarak icra ediyoruz. özellikle lokal yolcularımıza İstanbul’a veya Belgrad’a sabahleyin varma gün sonunda ise dönüş imkanı sunuyoruz. Transit yolcularımız içinse sabah seferlerimiz daha çok Kuzey Amerika, Kuzey ve Güneybatı Avrupa noktalarına bağlantı verirken akşam seferlerimiz Uzak Doğu, Orta Asya ve Orta Doğu ve Afrika destinasyonlarına bağlantı vermektedir.

Belgrad ofisinde kaç kişi çalışıyorsunuz? çalışanlar arasında Sırp vatandaşı da var mı?

Belgrad ofisimizde üçü Türkiye’den olmak üzere toplam 13 kişi çalışıyoruz. Personellerimizin hepsi oldukça tecrübeli olup çoğu iyi derecede Türkçe konuşabilmektedir.

Kaç acente var?

Sırbistan’da biletlerimizi 100’den fazla acente satıyor ancak IATA olmadığı için doğrudan biletlerimizi satamayan acentelerle de çalışıyoruz. Bu acentelere özellikle İstanbul’a gruplar vererek şirketimizle çalışmalarını sağlıyoruz. Büyük veya küçük demeden tüm acentelerle iyi ilişkiler kurarak şirketimizin biletlerini satmaya çalışıyoruz

Dosyanın devamı için Turcomoney dergisinin Kasım sayısına bakabilirsiniz…

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası