Son Haberler

LASIK YÖNTEMİNİN BABASI

Göz alanında yaptığı buluşları ve geliştirdiği tedavi yöntemleriyle dünyanın en önemli isimlerinden birisi olan ve bugüne değin on binlerce kişiye ışık olan Prof. Dr. Ioannis Pallikaris, Avrupa’nın en büyük göz hastaneleri zinciri olan Dünyagöz’ü tercih etti. Prof. Dr. Pallikaris’in Dünyagöz Hastaneleri’nin Medikal Direktörü olmasıyla birlikte Dünyagöz Hastaneler Grubu, yurt içi ve yurt dışındaki mevcut hastaneleri ile 2014 ve 2015 yıllarında açacağı yeni hastaneleriyle çok uluslu bir marka olarak çalışmalarına hız verecek.

aa_255.jpg

Prof. Dr. Ioannis Pallikaris ile birlikte araştırma ve eğitim çalışmalarına ağırlık verilerek, Dünyagöz Hastaneler Grubu olarak uluslararası arenada daha fazla söz sahibi olmayı hedeflediklerini belirten Dünyagöz Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Eray Kapıcıoğlu, şunları söyledi: “Prof. Dr. Pallikaris’in medikal direktörümüz olarak göreve başlamasıyla birlikte, bugüne dek uluslararası alandaki pek çok projemiz hız kazanacak. Eğitim ve akademik işbirlikleri konusunda dünyanın önde gelen üniversite ve kuruluşlarıyla yan yana gelerek, medikal gücümüzü ortaya koymak ve markamızın dünya çapında tanınırlığını artırmak önceliklerimizi oluşturacak.”

YöNETİCİLİK VE DOKTORLUK YAPACAK

Eray Kapıcıoğlu, Sağlık Bakanlığı’nın yabancı uyruklu hekimlerin Türkiye’de çalışabilmesine izin vermesinin çok önemli bir gelişme olduğunu belirterek, “Sağlık Bakanlığı’na yabancı uyruklu hekimlerin Türkiye’de çalışmasına izin verdiği için teşekkür ediyoruz. Bu sayede Prof. Dr. Pallikaris gibi dünyanın sayılı oftalmologları arasında yer alan bir ismi hem Dünyagöz Hastaneler Grubu’na hem de Türkiye’ye kazandırdığımız için gurur duyuyoruz. Prof. Pallikaris medikal direktör olarak yürüteceği yöneticilik görevinin yanı sıra, Türk hastaların muayene ve ameliyatlarını grubumuz bünyesinde yapacak” görüşüne yerverdi.

PROF. DR. IOANNİS PALLİKARİS KİMDİR?

Prof. Dr. Ioannis G. Pallikaris, 40 yılı aşkın meslek hayatında geliştirdiği pek çok yöntem ve teknikle göz tıbbının bugün geldiği noktada büyük katkısı var. 20’nin üzerinde patentin, 15’in üzerinde uluslararası ödülün sahibi olan Pallikaris, lazer tedavilerinde kullanılan LASIK yönteminin mucidi. Bu sebeple tüm dünyada “lasik’in babası” olarak anılıyor. Uzun bir dönem Girit üniversitesi’nin rektörlüğünü yapmış olan Pallikaris, halen Girit üniversitesi’nin Onursal Başkanı. üniversite bünyesinde dünyanın dört bir yanından gelen cerrahların eğitim çalışmaları yapmasını sağlamak üzere Vardinoyannion Göz Enstitüsü’nü kuran Pallikaris, geçen dönem Avrupa Katarakt ve Refraktif Cerrahi Derneği’nin (ESCRS) başkanlığını yaptı. Oftalmoloji alanına yaptığı katkılarla tüm dünyada saygın bir isim olarak öne çıkan Prof. Dr. Pallikaris, 2014 yılında yapılan “En etkili 100 oftalmolog” sıralamasında 6. sırada yer aldı. Prof. Dr. Pallikaris, alanında, tedavisi zor, özellikle tümör, kornea nakli gibi operasyonları kolaylıkla gerçekleştiren bir hekim olduğundan, “Palli vakaları” olarak nitelendirilen spesifik bir hasta grubunda elde ettiği başarılı sonuçlarla oftalmoloji camiasında biliniyor.

aa_252.jpg

NEDEN DüNYAGöZ’ü SEçTİ?

Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun yeni medikal direktörü olan Prof. Dr. Pallikaris Dünyagöz’ü seçme nedenleri arasında şunların yer aldığına dikkat çekti; “2000 yılından bu yana bilimsel danışmanlığını yürüttüğüm Dünyagöz Hastaneler Grubu’nun medikal direktörü olmaktan gurur duyuyorum. Dünyagöz’ün tüm hastanelerinin dünyadaki en son teknolojilere sahip olması, hekim kadrosunun son derece yetkin ve başarılı olması, modern ve vizyoner bir yönetim anlayışının bulunması ve hizmet kalitesinin dünyadaki diğer hastanelerle kıyaslandığında çok yüksek olması benim için tercih sebebi oldu.”

aa_91.png

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası