Son Haberler

YÜZDE 5`İNİ KARŞILIYORUZ

Günlük 900 ton buğday işleme kapasitesi ile Türkiye’nin öncü un üreticilerinden Ulusoy Un, Türk ununu dünyaya taşıyan, dünyanın güvenilir gıda tedarikçilerinden biri oldu. 1989 yılında Samsun’da Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Ulusoy tarafından kurulan Ulusoy Un, Samsun ve çorlu’da kurulan son teknoloji ile donatılmış üretim tesislerinde toplam 27 bin metrekarelik kapalı alanda üretim gerçekleştiriyor.

5 KITADA 72 üLKEYE TüRK UNUNU TATTIRDIK

Bugüne kadar 5 kıta, 72 ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerini söyleyen Ulusoy Un CEO’su Eren Günhan Ulusoy, ‘İngiltere’den Filipinler’e, Rusya’dan Yeni Zellanda’ya kadar geniş bir yelpazede ihracat pazarlarına ulaştıklarını söyledi. Hedefimiz ihracat yaptığımız pazarlarda kalıcı başarı sağlamak ve alternatif yeni pazarlara girmek. Bizim için Güney Amerika pazarları yeni pazarlar olarak öne çıkıyor’ diyor.

HEDEF GüNLüK 1.500 TON üRETİM KAPASİTESİ

100 bin tonun üzerinde tahıl stoklama kapasitesi ile Türkiye’nin çeşitli limanlarında ve bölgelerinde faaliyet gösterdiklerini ifade eden Ulusoy Un CEO’su Ulusoy, ‘Sürekli gelişen ve büyüyen ihracat ve pazarlama departmanlarımız ile satış kapasitemizi artırıyoruz. üretimimiz 2014 yılı ilk altı ayında gecen senenin ilk 6 ayına göre yüzde 30 arttı. Artan talebi karşılayabilmek için, 2016 yılı sonunda günlük 1.500 ton üretim kapasitesine ulaşmayı hedefliyoruz. Bu tesisimizde kullanılacak yeni teknolojilerle ve farklı ürünlerle, müşterilerimizin çeşitli ürün isteklerini yerine getirebileceğiz’ diye konuştu.

İSO 500’DE 410. SIRADA YER ALDI

2013 yılında 245 bin ton buğday işlediklerini belirten Ulusoy, aynı dönemde 682 milyon TL ciroya ulaştıklarını kaydederek, ‘Ulusoy Un yenilikçi teknolojilere yatırımı ve sürekli büyüme hedefi ile 2013 yılında İSO 500’de 410’uncu sırada yer aldı. Türkiye’nin önde gelen un üreticilerinden biri olarak hedefimiz bu listede sürekli yukarıya tırmanmak’ görüşüne yer veriyor.

aa_258.jpg

HELAL GIDA üRETİMİ İLE SAĞLIKLI VE GüVENİLİR

TSE, ISO 9001, ISO 22000, ISO14001 ve Helal Gıda üretim sertifikaları ile Türkiye’nin ve dünyanın sağlıklı ve güvenilir un ihtiyacını sağlayan Ulusoy Un, tüketicilerin beklentilerini de karşılıyor.

YATIRIM FIRSATLARINI İNCELİYORUZ

Geçtiğimiz yıl Sasbaş Samsun Serbest Bölgesi kurucusu ve İşleticisi A.Ş’nin yüzde 17 hissesini satın aldıklarını anımsatan Ulusoy Un CEO’su Ulusoy, yeni yatırım fırsatlarını da incelediklerini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürüyor: ‘Dünya’da gıda güvenliği sorunlarının arttığı, global üretimin her sene dalgalandığı bir ortamda, bizim için tedarik güvenliği çok önemli. Yaşanacak dalgalanmalardan korunmak için, üretimimizi devamlı destekleyecek hammadde stoklarına sahibiz. Böylelikle üretimimiz, hem kesintisiz, hem de istikrarlı bir kalite ile devam ediyor. Bizim için kalite vazgeçilmez ve uzun dönem büyümemizin önemli bir sırrı. Bu nedenle, artan üretim ve satış kapasitelerimize paralel, depolama kapasitemizi artırmaya yönelik yeni yatırımları takip ediyoruz.”

UFUKTA HALKA ARZ GöRüNüYOR

Türkiye’nin önde gelen un üreticilerinden biri olarak hem kurumsallaşma sürecine katkıda bulunmak, hem de şirketi gelecek nesillere taşımak için ajandalarında borsaya kote olmak ve halka açılmak olduğunu açıklayan Ulusoy Un CEO’su Eren Günhan Ulusoy, sözlerine şöyle devam etti: ‘Halka açılmayı planlıyoruz. Halka arz sonrası hedefimiz, kısa vadede Samsun Gıda OSB’de yer alan yeni yatırımımızı tamamlayıp, kapasitemizi artırmak. Orta vadede, Türkiye’de veya yurtdışında yeni yatırımlarla, yeni pazarlardaki etkinliğimizi yükseltmek istiyoruz. Şirketimizin uzun vadeli hedefi, bu sektörde global bir oyuncu haline gelmektir”.

RAKAMLARLA ULUSOY UN

5 kıtada 72 ülkeye ihracat

2013 cirosu 682 milyon TL

Türkiye un ihracatının yüzde 5’ini karşılıyor

Günlük üretim kapasitesi 900 ton

2013 büyüme oranları tonaj bazında % 27,

Ciro bazında % 38

2014 büyüme hedefi tonaj bazında % 15

Ciro bazında % 27

2014 tüm ürünler satış tonajı hedefi

1 milyon ton hacmi geçmek

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası