Son Haberler

OTO GALERİCİLERİN SON GÖZDESİ

Anadolu yakasının ilk ve tek Oto AVM’si; modern konsepti ve cazip lokasyonuyla yatırımcıya büyük avantajlar sunuyor. Karayolu, denizyolu ve demiryolu ulaşımına sahip Pendik ilçesinde kurulan Oto World Asya, Sabiha Gökçen’e 2 km mesafede.

Dünyanın en önemli şehirlerinden biri olma yolunda ilerleyen İstanbul’da; kaldırımları işgal ederek 2. El otomobil satma dönemi kapanıyor. Sektöre modern satış sistemi ve kurumsal kimlik kazandırma yolunda atılan adımlar paralelinde ortaya çıkan Oto AVM konsepti; hem galericilere, hem yatırımcılara nefes aldıracak niteliklere sahip. İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan genelge sonrası otomotiv galericilerinin, şehir dışına çıkarılması ön görülüyor. Bu kararın işlerini sekteye uğratacağına inanan 2. El otomotivcileri kurtarmayı dönük geliştirilen Oto World Asya projesi, Anadolu yakasının en gözde yatırımı olarak inşa ediliyor. İstanbul Avrupa yakasında 5 örneği bulunan ancak, Anadolu yakasında alanında ilk ve tek olan Oto World Asya, Evra Group ile Has Şirketler Grubu’nun ortaklığında inşa ediliyor.

PROJENİN YüZDE 30’U ŞİMDİDEN SATILDI
İstanbul’daki ikinci el otomotivcileri şehir dışına çıkmaktan kurtaracak projeyle ilgili görüşlerine başvurduğumuz Has Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gedik; 2012 yılında temelini attıkları projeyi; 2014 yılının son çeyreğinde tamamlayacaklarını belirterek, henüz inşaatın yüzde 15’lik kısmının tamamlandığını, fakat buna karşın projenin yüzde 30’luk kısmının satıldığına dikkat çekiyor. Deniz otobüsleri ve marina sayesinde deniz ulaşımının kolaylıkla sağlandığı Pendik’in; E-5 ve TEM’le bağlantılı olduğunu anımsatan Gedik; “Anadolu illeri ve İstanbul’un her yerinden demiryolu ile ulaşımın da kolaylıkla sağlandığı Pendik’e yakın zamanda metro da geliyor. Sabiha Gökçen Havaalanı’na 2 km yakınlıktayız. Bu lokasyon avantajlarıyla şehir ve ülke dışından gelecek ziyaretçiler için kolaylıkla ulaşılabilir konuma sahibiz” görüşünü savunarak projenin cazibeli yönlerine vurgu yapıyor.

365 FİRMA HEM SIFIR, HEM 2. EL ARAç SATACAK
Oto World Asya’da hem sıfır, hem de 2. el araç galerilerinin yer alacağını ve toplamda 365 galerinin bulunacağının altını çizen Ali Gedik, “365 günden esinlenerek, 365 galeri oluşturma kararı aldık” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:”Bu yeni ve modern satış konseptiyle müşteriler ve yatırımcılar binlerce aracı çok kısa zamanda inceleme fırsatı bulacaklar. Oto World Asya’da ayrıca, oto servisleri, oto aksesuarcıları, oto kuaförleri, bankalar ve sigorta acenteleri de yer bulacak. İçerisindeki spor salonu, sauna, havuz, kafeler, restoranlar ve çocuk oyun alanları sayesinde 7’den 70’e tüm ailenin keyifle zaman geçirmesine de imkan tanıyacak Oto World Asya’ya, satış faaliyetlerinin başladığı günden bu yana galeri sahipleri kadar, yatırımcılardan ilgi gösteriyor. Malumunuz günümüzde giyim-kuşam ve diğer sektör temsilcileri; AVM’lere girdi ve bu konsept İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’ye yayıldı. Aynı durum otomotiv sektörü için de geçerli olacak. Oto AVM’lere giren firmalar daha karlı satışlarla hızla büyüyecek. Yeni konsept hem firmalar, hem de müşteriler için önemli fırsat ve avantajlar sağlayacak.”

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası