Son Haberler

PATRON VE YÖNETİCİLERE İNGİLİZCE

Türk-Amerikan Derneği (TAD), 1951 yılında Türkiye ve ABD arasında ikili anlaşmayla kurulmuş köklü ve prestijli bir sivil toplum örgütü. Türk Amerikan Derneği tarafından kurulan American Academy ise, özgün eğitim modeliyle yıllardır İngilizce öğrenmek isteyenlerin prestijli adresi oluyor. Türkiye genelinde franchiseeler modeliyle birçok noktada eğitim hizmeti sunan American Academy, genel anlamda herkes için sağladığı İngilizce kurslarının yanı sıra, birebir özel eğitim de veriyor.

Hızla dünyaya açılan Türk firmalarının, ortaklıklar kurarak yabancılarla işbirliğini arttırdığına dikkat çeken American Academy Beşiktaş Şubesi Kurucu Başkanı Hazan Hayaloğlu; Patron, CEO ve üst Düzey Yöneticilere özel ders talebinde artış olduğunu belirtiyor. Bireylere ve kurumlara yıllardır profesyonel ve kaliteli dil eğitim hizmetleri sunduklarını belirten Hayaloğlu sözlerini şöyle sürdürüyor:

‘Yüzlerce farklı ülkede iş yapan Türk iş adamlarının, dünya dili olarak öne çıkan İngilizceyi konuşamamaları eksiklik olarak algılanıyor.

öyle ya; ürün tanıtımı, ticaret hacminin arttırılması, yeni ortaklıkların kurulması ve işbirliklerinin sağlanması için karşınızdaki insanla iletişim kurmanız şart. Bu anlamda aynı dili konuşabiliyor olmak mühim. Dil bildiğinizde, çevirmene gerek duymadan kendi düşüncelerinizi net olarak aktarma fırsatı bulurken, öte yandan karşınızdakinin ne istediğine, neyin altını çizdiğine tam olarak hakim oluyorsunuz. Eğer bir toplantıdaysanız oradaki tüm ayrıntılara vakıf olabiliyorsunuz. Nitekim zaman zaman çeviri hatası nedeniyle; birtakım konular tam anlaşılmadığı için fırsatlar kaçırılabiliyor! Bu nedenle Patron, CEO ve üst Düzey Yöneticilerin İngilizce konuşabilmeleri, şirketleri adına hayati önem taşıyor. İş çevreleri, fırsatları kaçırmamak ve işe odaklanabilmek adına İngilizce eğitimi talep ediyor.”

İŞ ODAKLI DİL EĞİTİM MODELİ

Bir ya da birden fazla dil bilmenin günümüz şartlarında lüks sayılmadığını savunan Hayaloğlu, günümüz dünyasındaki değişimin ve dönüşümün altını çizerek şu görüşleri paylaşıyor: “Firmalar iş başvurularında artık sadece üniversite mezunu değil, aynı zamanda İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça veya çince bilen kişileri tercih ediyor. Dil bilmek sadece çalışanlar için değil, işverenler için de vazgeçilmez. Patron ve CEO’ların; şirketlerini, ürünlerini uluslararası pazarlarda daha etkin tanıtabilmesinde “dil” güçlü bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de bu anlamda artan bir talep olduğunu ifade edebiliriz. İstanbul-Beşiktaş’taki kurslarımıza katılanlara sunduğumuz İngilizce eğitiminin yanında, American Academy olarak kurumlara özel geliştirdiğimiz eğitim modellerimiz var. Kurumlara deneyimli Amerikalı ve Türk eğitmenlerimizi göndererek; Patron, CEO ve üst Düzey Yöneticilere birebir, “İş Odaklı İngilizce” öğretiyoruz. Söz konusu eğitim metodu ile hangi işi yapıyorsanız ve işiniz neyi öğrenmenizi gerektiriyorsa sadece buna dair özel bir dil eğitimi alıyorsunuz. Bu stratejiye göre özel olarak hazırlayıp, özgün teknikle sunduğumuz “İş Odaklı Dil Eğitimi”, klasik metodun dışına çıkarak, dil bilgisi odaklı metot yerine iş adamlarının kullanabileceği pratik kalıplara ağırlık vererek, hızlı öğrenme ve yüksek başarı sağlıyor.

aa_27.png

Yüzlerce farklı ülkede iş yapan Türk iş adamlarının, dünya dili olarak öne çıkan İngilizceyi konuşamamaları eksiklik olarak algılanıyor.

KURUMLARA DİL EĞİTİMİ

Dil eğitimine başlarken seviye tespit ile İngilizce öğrenmek isteyen bireyler hakkında net bilgiye sahip olduklarını, ardından kursa başladıklarını söyleyen Hayaloğlu, ‘‘kurslarımızda bireysel eğitim almak isteyenlere haftada 3 gün eğitim veriyoruz. Bunun dışında firmaların patron, CEO ve üst düzey yöneticilerine kendi işleriyle ilgili özel dil eğitim modeli sunuyoruz. ülkemizin en önemli kurumlarına dil eğitim hizmeti sunduk. Bunlar arasında Adalet Bakanlığı, AIESEC, Aksigorta, İpragaz, Amerikan Büyükelçiliği (Türkçe ve İngilizce) Anadolu Ajansı, Dedeman Oteli, Hilton Oteli, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Finansbank, Etibank, Şekerbank, Türkiye Bankalar Birliği, BOTAŞ, Aselsan, ASKİ, Avrupa Konseyi Proje Ofisi, Başbakanlık özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu bulunuyor. Bahsettiğimiz sistemle dil eğitimi almak isteyenler www. besiktasamericanacademy-tad.com adresinden bizlere ulaşabilirler.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası