Son Haberler

HEDEF İLK 10`A GİRMEK

Türkiye‘de ilk faizsiz hayat sigortası hizmetini sunan Katılım Emeklilik, Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortası lisansını aynı anda alan tek sigorta şirketi olma özelliğini de taşıyor. Katılım Emeklilik, 500‘e yakın Albaraka Türk ve Kuveyt Türk şubesinde ürünlerinin satışına başladı.

Türkiye‘nin köklü ve öncü iki katılım bankası Albaraka Türk ve Kuveyt Türk‘ün güç birliğiyle kurulan Katılım Emeklilik çalışmalarına hızla başladı. İki katılım bankasının yüzde 50 eşit ortaklığıyla kurulan Katılım Emeklilik, bu özelliğiyle Türkiye sigorta ve emeklilik sektöründe bir ilke imza attı. Türkiye‘de ilk faizsiz hayat sigortası hizmetini sunan Katılım Emeklilik, Albaraka Türk ve Kuveyt Türk bankalarından bağımsız olarak faaliyet göstermek üzere kuruldu. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin Yahşi‘nin ve Başkan Vekilliği görevini de Kuveyt Türk Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Oral‘ın üstlendiği Katılım Emeklilik‘in Yönetim Kurulu; Ayhan Keser, Aslan Demir ve Ayhan Sincek‘ten oluşuyor. Ayhan Sincek, Yönetim Kurulu üyeliği‘nin yanı sıra Katılım Emeklilik Genel Müdürlüğü görevini de yürütüyor. Katılım Emeklilik, Bireysel Emeklilik ve Hayat Sigortası lisansını aynı aynı anda alan tek sigorta şirketi olma özelliğini de taşıyor. Tamamı ödenmiş 21 milyon TL sermaye ile kurulan Katılım Emeklilik, 500‘e yakın Albaraka Türk ve Kuveyt Türk şubesinde ürünlerinin satışına başladı.

aa_22.png

FAHRETTİN YAHŞİ:

Katılım Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı ve Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin Yahşi “Albaraka Türk ve Kuveyt Türk‘ün Türkiye genelinde yaklaşık 500 şubesinde, icazeti alınmış bireysel emeklilik ve hayat sigortası ürünleri, müşterilerinin hizmetine sunmuş durumda. Tüm arkadaşlarımız gerekli eğitimleri aldı, ürünleri çok iyi tanıyor ve müşterilerine hizmet vermeye hazır. Katılım Emeklilik, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak. Hayırlısıyla, faizsiz emeklilik ve sigortacılık alanında duyulan ihtiyaca tam anlamıyla ve eksiksiz bir cevap verecek ve genel olarak sektör için sağlam bir alternatif olacak” dedi.

aa_23.png

UFUK UYAN:
2+2‘NİN 4‘TEN çOK ETTİĞİNİ İSPATLAYACAĞIZ

Kuveyt Türk Genel Müdürü Ufuk Uyan, “2 artı 2‘nin 4‘ten fazla ettiğini; güç birliğinin, yapılan işe bereket getirdiğini bilerek hareket ettik. ülkemizde, bireysel emeklilik ve hayat sigortası hizmeti almak isteyen, faiz hassasiyeti olan geniş bir kesim var. Katılım Emeklilik, kuruluş sermayesinden itibaren faizsiz ve sunduğu her hizmette Danışma Kurulumuzun onayını alan bir şirket oldu. Kuveyt Türk ve Albaraka Türk olarak güçlerimizi birleştirerek ortaya çıkardığımız sinerjiyle daha fazlasını başaracağımıza, hem sektöre hem ülke ekonomisine daha fazla katkı sağlayacağımıza inancımız tam.”

aa_24.png

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek:
KATILIM, PAYLAŞIM VE GüVENLE BüYüYECEĞİZ

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Her iki banka bünyesinde oluşturduğumuz ekiplerin 2010 yılından bu yana emeklilik ve hayat sigortası sektörüne aşina olması bizlere büyük bir avantaj sağladı. Yapılan her çalışmanın, hazırlanan tüm ürünlerin katılım esaslı finans kurallarına uygunluğu İslami finans konusunda uzman olan Prof. Dr. Hamdi Döndüren ve Mehmet Odabaşı hocalarımızın yer aldığı Danışma Kurulumuz tarafından denetlendi ve onaylandı. Katılım Emeklilik, bu özellikleriyle faizsiz sigortacılık konusunda beklentilere eksiksiz cevap veren ve müşterilerimizin huzurla değerlendirebileceği en güçlü alternatiftir. Katılım Emeklilik olarak faizsiz finans araçlarını kullanarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini ‘katılım‘, ‘paylaşım‘ ve ‘güven‘ anlayışıyla karşılıyoruz. Etik ilkeler ve prensipler doğrultusunda müşterilerimizin hayat sigortaları ve emeklilik ürünleri ile finansal hedeflerine güven ve huzur içinde ulaşmasına yardımcı oluyoruz. Hedefimiz; faizsiz emeklilik ve hayat sigortaları alanında Türkiye‘nin lider şirketi olmak. Müşterilerimize sunduğumuz ürünlerimiz; BES, Kredi Hayat Sigortaları ve Ferdi Kaza Sigortaları olmak üzere üçe ayrılıyor” dedi.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası