Son Haberler

Projesi olan girişimciye ilaç gibi gelecek finansman desteği

ülkelerin gelişip kalkınması yatırım, üretim, istihdam ve dış pazarlara ihracatla mümkündür. Ancak yatırım için fon yani finansman gerekiyor. Finansman temin etmek her zaman kolay olmuyor.

Maliyetin yüksek oluşu veya vadenin kısa olması gibi nedenler bazen yatırımcının iştahını kaçırabiliyor. ülkemizde projesi sahibi girişimciler zaman zaman bu konuda sıkıntılar yaşayabiliyor. Dünya çapında BM’den sonra en fazla üye ülkesi bulunan İslam Kalkınma Bankası (IDB), girişimcilere önemli destekler sağlıyor. Türkiye pazarı için ayırdığı kaynakla, girişimcilere can simidi niteliğinde krediler sunan IDB, ülkemizde projesi olan yatırımcılara 3 milyar dolarlık fon vermeye hazırlanıyor. Körfez ülkeleriyle ilgili yaptığı araştırmalarla bilinen Usta Gazeteci Hayrettin Turan, İslam Kalkınma Bankası Başkanı Ahmed Muhammed Ali Al Madani’yle kredi konusunu konuştu. Finansman ihtiyacı duyan yatırımcılar, kaçırılmaması gereken fırsatlara dair bilgileri bu özel söyleşiden öğrenme fırsatı bulabilirler.

TüRKİYE, SAĞLIK TURİZMİNDE GELİŞİYOR
Bir ülke gelişmeye başlayınca, tüm sektörlerde ilerleme oluyor ve ekonomi topyekun büyüyor. Tersi olduğunda ise tüm sektörler küçülüyor ve ekonomi daralıyor, Gelişen Türkiye’de sağlık turizmi de büyüme trendi izliyor.

Düne kadar tedavi için Amerika ve Avrupa ülkelerine giderek buralarda döviz harcamak zorunda kalan Türkiye, uluslararası standartlara sahip hastaneleriyle Avrupa, Orta Asya, Balkanlar, Ortadoğu ve Afrika başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından hasta kabul edecek noktaya erişti. Yazı İşleri Müdürü’müz Cesur çaça, Dünyagöz Hastaneler Grubu İcra Kurulu üyesi Selin Yıldırım Peker ile Türkiye’de gelişmeye başlayan medikal turizmi konuştu. Kısa süre önce ABD merkezli Medical Tourism Association USA (Medikal Turizm Derneği), Avrupa Başkanlığı koltuğuna oturan Selin Yıldırım Peker, Türkiye’nin sağlık turizminde izlenmesi gereken stratejik yol haritasını anlattı ve sektörle ilgili kaçırılmaması gereken fırsatların altını çizdi.

KRİZ DERİNLEŞİR Mİ?BORSA, DöVİZ, FAİZ NEREYE GİDİYOR?
Son 30 yılda yaşanan tüm krizler birer bahaneyle açığa çıktı, tırmandı ve Türkiye ekonomisini sarstı. Son gelişmelerle borsa tepetaklak oldu, döviz tırmanışa geçti. Faizler zorunlu kalınınca yükseltildi. Piyasalar, firmalar, vatandaşlar herkes tedirgin. İktidarda güçlü bir hükümetin var olması elbette geçmiş krizlere göre Türkiye’nin elini güçlendiriyor. Ancak buna rağmen herkes ekonomideki gidişatı dikkatle izliyor? Borsa, döviz, faiz nereye gidiyor? Birbirinden değerli yazarlarımız, özgün analizler ve yorumlarıyla merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlıyor. Türkiye’nin içinde bulunduğumuz bu zor günleri de bir an evvel atlatmasını temenni ederken; hepinize sağlık, huzur, başarı ve bol kazanç diliyoruz.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası