Son Haberler

Şekerbank, o haberi yalanladı

Şekerbank’tan bugün çıkan satış haberlerine ilişkin yalanlama geldi. Bugün çıkan haberlerde Bahreyn merkezli Arab Banking Corporation (ABC), Kazak Kazkommertsbank’ın elinde bulunan yüzde 30,28’lik Şekerbank hisselerini aldığı iddia edilmişti. Haberin ardından şirketin hisseleri yüzde 14’e kadar yükselmişti.

Hisseler KAP açıklamasının ardından kazançlarının bir kısmını geri vererek saat 11:48 itibariyle yüzde 7 civarında yükselişteydi.

Şekerbank’tan KAP’a yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

“31.12.2015 tarihinde yapılan KAP açıklaması ile; Kazkommertsbank JSC’nin, Şekerbank T.A.Ş’nin sermayesinde sahip olduğu payların yeni bir stratejik yatırımcıya satılması konusunda, Şekerbank T.A.Ş. Personeli Munzam Sosyal Güvenlik Ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı ile anlaştığı duyurulmuştu.

Basın yayın organlarında yayınlanan ve Kazkommertsbank’ın sahibi olduğu Şekerbank hisselerinin muhtelif isimlerdeki yatırımcılara satılması amacıyla yapıldığı ileri sürülen görüşmelere ilişkin haberler Bankamız açıklaması dışında olup gerçek dışı bilgiler içermektedir.  Söz konusu sürece ilişkin Bankamızca yapılan açıklamalar dışında kamuya açıklanmamış bir husus bulunmamaktadır.”

Şekerbank, Kazkommertsbank JSC’nin, Şekerbank’ın sermayesinin toplam yüzde 30.28’inin yeni bir stratejik yatırımcıya satılması için yetki verdiğini 2015 sonunda açıklamıştı.

Kazkommertsbank’ın söz konusu hisselerinin satış sürecini ve stratejik ortakla yapılacak görüşmeleri yürütmek üzere InterConsult Uluslararası Finansal Danışmanlık ve Gayrimenkul Yatırım yetkilendirilmişti.

Bugün çıkan haberlerde ABC’nin Şekerbank Personeli Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı’na ait olan bankanın yüzde 35,44’lük hissesini de satın almak istediği belirtiliyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

*

*

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Site Haritası