Son Haberler

Taşeron işçilere kadro müjdesi

Hükümet, seçim vaatleri arasında yer alan taşeron işçilerle ilgili düzenlemeyi yapma kararı aldı. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, taşeron işçileri sevindirecek haberleri açıkladı.

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Davutoğlu, “Asli işlerde çalışan işçilerimizi kamuya alıyoruz. Adalet, eşitlik gereği ayrıca yardımcı işlerde çalışan kamuya almaya kararlaştırdık. İster asıl işi olsun, ister yardımcı işçi olsun dışarıda tek bir taşeron işçisi kalmayacak” dedi.

Hükümetin reform ve vaatlerine ilişkin de açıklama yapan, Davutoğlu, “Reformların yüzde 65’ini, vaatlerin de yüzde 100’ünü gerçekleştirimiş bulunuyoruz. Buna kimse inanmıyordu. Onlar teröre destek verirken, AK Parti iş yapıyordu. Söz verdiğimiz her icraatı 3 ay içinde hayata geçirmiş bulunuyoruz. Meclis tatile girmiş olmasaydı reformların da tamamını gerçekleştirmiş olacaktık” dedi.

Çalışma Bakanlığı verilerine göre kamuda taşeron olarak çalışan yaklaşık 740 bin kişinin 200 bini ‘asıl iş’ niteliğindeki işlerde görev yapıyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası