Son Haberler

Sevgi ayı Şubat ayı

Türkiye,Cumhuriyet tarihinin en zorlu dönemini yaşıyor. Bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan da dünya güçlerinin kurmaya başladığı yeni dünya düzeninde yerini belirlemeye çalışıyor. Yeni düzendeki yerimizi, dış politikada akılcı stratejik adımlarımızda belirleyebiliriz.

Dünya’nın geçtiği zor dönemin ana sebebi sizce de sevgisiz büyümüş insanlık değil mi? İnsanlar çok hızlı her şeyi tüketmeye başladı. Maddi ve manevi değerlerini hızla kaybetmeye başladı. Dünya’daki tüm karmaşa ve savaşların tek sebebi sevgisiz insanlar. Sizce de yıllardır her kesimde yaşayan insanımız,tüm yanlışlara ve haksızlıklara göz yummadı mı? “Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın”diyen insanların sayısı hergün artmadı mı? Peki bugünkü serveti için evlatlarının, torunlarının geleceğini satanlar ? Kendi çıkarları için kardeşinin, arkadaşının kuyusunu kazanlar? Hayatını kazandığı vatanına ihanet edenler? Tüm Bu kötülükler olurken sessiz kalıp seyredenler?

VATANIMIZI KURTARMAK İÇİN BİR OLMA ZAMANI

İşte tüm bu insanlar, bugünün alt yapısını yıllarca hazırladı. Sonunda geldiğimiz noktada ne ekonomi kavgası, ne çıkar savaşı kalmadı, artık vatanımızı, toprağımızı kurtarmak için bir olma zamanı. Ülkemizin geçmekte olduğu zor süreç sanırım Cumhuriyet tarihinin en zorlu ve en önemli dönemi. Bir yandan birçok farklı cephede terörle mücadele ederken bir yandan da Dünya güçlerinin kurmaya başladığıyenidünyadüzenindeyerinibelirlemeyeçalışıyor.Yenidüzendeyerimiztamemendışpolitikamızdakiakılcıstratejikadımlarımızdayatıyor.Dünya’nınyeniyüzyılstratejisiiçerisindeTürkiye’ninhakettiğiyerdegüçlübirduruşileyeralacağınaşüphem yok. İşte sırfbusebeptenŞubatyazımıSevgililergününeayırarakbitireceğim. İster kutlayın ister kutlamayın, her gün kavga ve nefretin yaşandığı bir dönemde sırf sevgiyi hatırlatmak için bile buyıldilerim herkes sembolik bile olsa 14 Şubat‘ta eşini, evladını, annesini, arkadaşını, komşusunu hatta hiç tanımadığı insanları ve tüm canlıları sever vesevilir.

 

SEVGİLİLER GÜNÜ EKONOMİSİ

TürkiyeEsnafveSanatkarlarıKonfederasyonu(TESK) GenelBaşkanıBendeviPalandöken’inaçıklamalarınagöre 2015yılındaSevgililerGünüharcamaları 8.3 MilyarTL’yibulurken, Türkiye’de 17-20 milyon dal çiçeksatılmış.2016 yılındaisesadecepırlantasatışında 1 Milyar TL artışhedeflenmiş.

Ekonomininzorbirsüreçtengeçtiği 2017 SevgililerGünü’ndealınacakhediyelerekonomiyihareketlendirecek mi merakkonusu.

 

SEVGİYİ PAYLAŞMAK BİR ÇİÇEK İLE MÜMKÜN

İnsanların hergün yüzyüze iletişiminin azaldığı teknoloji dünyasında,  kavga ve haksızlıkların arttığı çıkar dünyasında, sevgiyi göz göze paylaşmak bir küçük hediye veya bir çiçek ile mümkün.

 

Çok sevip çok sevileceğiniz mutlu bir Şubat olsun.

 

Selin YILDIRIM

 

Kaynak:

www.tesk.org.tr

 

 

 

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası