Son Haberler

Türkiye, marka olma yolunda ilerliyor

Sektöründe lider Türk şirketlerinin; global markalarla ortaklıklar kurup, dev projelere imza atması ve dünya sahnesinde boy göstermesi Türkiye’ye marka değeri katıyor.

Binlerce yıldır devletler kuran dünya tarihinin önemli aktörü, varlıkları ile dünya tarihini şekillendiren Türkler her döneme mutlaka kalıcı imzalar atmıştır. Atalarımız kurdukları devletlerle dünyaya şekil vermiş, ışık tutmuş, çağ açıp-çağ kapatmışlardır. Bunların sonuncusu genç Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu vizyon ve Cumhuriyet’in yetiştirdiği insan kaynağı ile emin adımlarla, bugün de dünya sahnesindeki yerimizi koruyoruz.
Millet olarak binlerce yıldır kurduğumuz devletlerden sonra Türkiye Cumhuriyeti, bu zengin geçmişin üzerine inşa edilmiş genç ve dinamik bir devlet özelliğini taşıyor. Ama Türkiye; genç olmasına rağmen, bir o kadar da etkili. özellikle son 10 yılda attığı adımlar ve yarattığı ışıltı ile dünyaya örnek oluyor ve içerisinde barındırdığı tüm özneleri de adeta parlatıyor.
Son 10 yılda biriktirdiğimiz birçok değer, dünya sahnesinde kendine yer buluyor, yani Türkiye’nin şirketleri, Türkiye’nin insanları dünya piyasalarında büyük ilgi görüyor. Alanında lider olan birçok Türk şirketi, global markalar ile ortaklıklar kurarak, dev projelerle dünya sahnesinde boy gösteriyor. Birçok insanımız; sanatçısından sporcusuna, işadamından yazarına ve bilim insanlarına kadar her öznemiz, bizi biz yapan tüm değerler piyasalardan teveccüh görüyor. Bu bizim için büyük onur. Bu bize gösteriyor ki; marka olmak için sadece bizim gayretimiz yeterli değil, bizim değer bulabilmemiz marka olabilmemiz için mutlaka öncelikle ülkemizin marka olması gerekiyor.
Son dönemde devletimizin tüm ülkeye verdiği en büyük destek, rekabetçilik adına en büyük avantaj, ülkenin bir marka haline getirilmesidir. Buna katkı sağlayan herkese binlerce teşekkür…
ülkemizin bayrağını dünyada dalgalandıran tüm şirketlere, tüm kişilere, sporculara, sanatçılara, bilişim insanlarına ve iş dünyasına veya insanlarına binlerce kez teşekkürler.
Hedeflerimiz büyük, zamanımız kısa. Güçlü Türkiye için hep beraber çalışalım, çalışalım, çalışalım… Hiç durmadan, yorulmadan…
En içten sevgilerimle.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası