Son Haberler

Uluşahin’in koltuğuna Öner oturdu

Önceki gün istifa eden Alternatifbank Genel Müdürü Meriç Uluşahin’in koltuğuna Genel Müdür Vekili sıfatıyla Müge Öner oturdu.

ABank (Alternatifbank) zirvesinde flaş gelişme… Meriç Uluşahin’in beklenmedik istifasıyla boşalan Genel Müdürlük koltuğuna ABank Yönetim Kurulu tarafından Genel Müdür Vekili sıfatıyla Müge Öner atandı. Müge Öner iki yıl önce Ernst Young’dan ABank’a transfer olmuştu. Öner, bankada Mali Kontrol ve Planlamadan sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

İstifa ve atamayla ilgili olarak ABank tarafından KAP’a yapılan açıklama şöyle:

18.03.2016 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında ABank Genel Müdürü Sayın Meriç Uluşahin’in görevinden ve Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifaen ayrılması ve Mali Kontrol ve Planlamadan sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcısı olan Sayın Müge Öner’in Genel Müdür Vekili sıfatıyla, görev ve sorumlulukları devralmak üzere tayinine karar verilmiştir.

MÜGE ÖNER KİMDİR?

1996 yılından itibaren bankacılık ve danışmanlık sektörlerinde çeşitli görevlerde bulunan Müge Öner, 2005 – 2014 yılları arasında Ernst&Young’da Finansal Hizmetlerden Sorumlu Yönetici Ortak olarak görev yaptı. 2014’ten bu yana ABank’ta Mali Kontrol ve Planlamadan sorumlu Baş Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdür Vekilliği görevlerini yürüten Öner, evli ve iki çocuk annesidir.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası