Son Haberler

Yeni bir vizyon, yeni bir dönem

Haber1’i 2002 yılının Kasım ayında yayına geçirdik. Bu yönüyle bakıldığında, Türkiye’nin Haber1, ilk ve en eski haber portallarının başında geliyor. Teknolojiye, uçsuz bucaksız bir imkan sunan internete yatkınlığımız nedeniyle Haber1’de birçok “ilk”i okurlarımızla tanıştırdık.

İşte birkaç örnek…

Türkiye’de ilk video yayınını yapan haber sitelerinden biri Haber1’di…

Türkiye’de okur yorumlarını ilk başlatan, yani interaktif yapıyı ilk kuran haber sitelerinden biriydi Haber1…

Türkiye’de okurlarını OKURYAZAR adıyla yazar yapan, yani şimdilerde çok yaygın olan blog sistemini ilk başlatan haber portallarından biri oldu Haber1…

Türkiye’de internet ortamında siyasetten ekonomiye, spordan sanata birçok alanda “yılın en iyileri”ni okurların oylarıyla ilk belirleyen ve muhteşem törenleriyle adından sözettiren haber portallarından biriydi Haber1…

İnternet ortamında kumar reklamlarına savaş açan haber portalı da Haber1’di…

Ziyaretçi çekmek için pornografik denilecek kadar kadın etini teşhir edenlere karşı “temiz internet” yayınını ısrarla sürdüren de hep Haber1 oldu…

İktidar borazancısı ya da müzmin muhalif yayıncılık yapan sitelere karşı, objektif yayıncılık yapan tek haber sitesi de Haber1 oldu hep…

Normalde Haber1’in bu özellikleriyle bugün bulunduğu noktadan çok daha yükseklerde olması gerekirdi. Ama çok çeşitli nedenlerle bu olmadı. En başta gelen sebeplerinden birisi ise güvendiğimiz teknik bir adamın, sitemize verdiği hasar oldu. Şimdi yargı, bu yasadışı ve korsan eylemi değerlendiriyor. Adalet, eninde sonunda tecelli edecek elbet… Ama “her işte bir hayır vardır” sözü bizim için de bir daha yerini buldu. Şer’den hayır doğdu ve Haber1, yeni yıla teknik altyapısını epey güçlendirerek, arayüzünü tamamen yenileyerek, yazar kadrosunu epey güçlendirerek girdi.

Şimdi Haber1, sadık okurlarından gelen takdir mesajları, güzel sözleri ve destekleri ile daha da güçleniyor. Bünyemize kattığımız yeni teknik uzmanlarla, yeni bir pencere açıyoruz internet yayıncılığında.

İnternet yayıncılığı, gazete ve TV kanallarına, yani geleneksel medyaya karşı hergeçen gün daha büyük bir ivme kazanıyor. önümüzdeki yıllarda internet medyasının payı da, gücü de bugünkünden çok daha fazla olacak. İnternet haber sitelerinin önemi ve konumu çok daha fazla artacak. İşte biz de bunu dikkate alarak yatırımlara başladık. K Medya Grubu bünyesinde yayın yapan Haber1, çok yakında çok önemli projelerle okurlarının karşısında olacak.

Sadece internette mi?

Başka güzel çalışmalarımız da var. Bu konuda tamgaz devam ediyoruz. Müjdeyi ise önümüzdeki günlerde vereceğiz okurlarımıza.

İşte bu düşüncelerle, bizi yalnız bırakmayan, gücümüze güç katan okurlarımıza ve tabii proje ortaklarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum.

kakilinc@haber1.com

7 Yorum

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Avatar
  Merve
  24 Ocak 2011 19:02 -

  Sitenizi Facebook’dan geçen gün beğendim şu an inceledim ve gerçekten kaliteli bir haber sitesisiniz. Sık kullanılanlarıma ekledim, başarılarınızın devamını dilerim.

 • Avatar
  Şaban Çağıran
  24 Ocak 2011 23:53 -

  Kazım Bey….başarılarınızın devamını diliyorum.

 • Avatar
  İbrahim SADRİGİL
  25 Ocak 2011 03:21 -

  merhaba uzun süredir sık kullanılanlarımda eklisiniz yalnız pek girmiyor arada sırada manşetlere göz gezdiriyordum geçen baktım yenilenmiş, hızlanmış, tasarımıda gayet şık olmuş tebrik ederim. gerçekten çok başarılı olmuş.

 • Avatar
  Necip IŞIK
  25 Ocak 2011 11:31 -

  Merhaba Kazım Bey,Sitenizi yeni takipcileri arasında yerimi aldım. Sitenize Facebook’dan beğenerek ulaştım. Gerçekten ciddi ve akıcı bir yayınız var.Sitenin haberlerini facebook sayfanızdan takip ederek siteye bağlanıyorum, sık kullanılanlara eklendim. Başarılar dilerim.

 • Avatar
  kerem murıç
  25 Ocak 2011 14:48 -

  siteniz cok güzel facebook fan sayfanızı bır arkadasım onerdı ılk once haberlerınızı oradan okudum sımdı hem facebooktan hemde sıtenızden takıp edıyorum sıtenızde benden 5 yıldız (*****) 😀

 • Avatar
  Metin
  26 Ocak 2011 11:30 -

  Facebook sayesinde sayfanızı öğrendim, sık kullanılanlara ekledim. İyi çalışmalar

 • Avatar
  Erhan Gültürk
  26 Ocak 2011 23:21 -

  Hocam Başarılarınızın Devamını Dilerim.

 • Site Haritası