Son Haberler

Yeni Nissan Juke B-SUV’daki iddiasını sürdürecek!

Yeni Nissan Juke lansmanı 26 Ocak 2021 Salı günü dijital platform üzerinden gerçekleştirildi. Sunuculuğunu Simge Fıstıkoğlu’nun yaptığı lansmanda 88 yıllık geçmişe sahip Nissan’ın en son pazara sunduğu modeli Yeni Juke’la ilgili detaylı bilgiler basın mensupları ile paylaşıldı.

Keyifli sürüş özelliklerini korurken, çarpıcı ve yüksek hacimli gövdesi ile performans ve teknolojiyi bir arada sunan Yeni Juke, bugüne kadar dünya genelinde yaklaşık 1,5 milyon tüketici tarafından tercih edildi.  Juke’un yeni nesli, tasarım, teknoloji ve performansa değer verilirken pratik detayları da gözden kaçırmayan sürücülere hitap etmek için tasarlandı. Yeni Juke; Tekna, Platinum, Platinum Perso (iç dizaynı kişiselleştirilebilir özel versiyon) ve Platinum Premium olmak üzere 4 farklı donanım seçeneği ile satışa sunulacak.

Pandemi döneminde Nissan Türkiye’nin evden satın alma uygulamasını devreye aldığını ve tüm satış noktalarında hijyen ve sosyal mesafe konusunda maksimum dikkat ve özen gösterdiklerini belirten Nissan Türkiye, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu Genel Müdürü Emre Doğueri, ”Dünyada ve Türkiye’de SUV sınıfının öncüsü Nissan olarak, iddialı ve güçlü teknolojik donanımıyla Yeni Juke’u SUV araçlarının büyük ilgi gördüğü Türkiye’de müşterilerimizle buluşturmaktan mutluyuz. Nissan Intelligent Mobility teknolojilerine sahip Yeni Juke, standart olarak sunduğu güvenlik özellikleriyle, müşterilerimizin beklentilerini fazlasıyla karşılayacak” dedi.

E-call sistemi hayat kurtaracak

Yeni Nissan Juke’ta dikkat çeken en önemli güvenlik özelliği E-call sistemi (Araç içi acil çağrı sistemi). Bu sistem sadece aracın kaza anında hava yastığı açıldığında otomatik olarak devreye giriyor. Manuel olarak da sürücü gerektiğinde butona basarak devreye alıyor. E-call sisteminden giden sinyal güvenlik birimlerine ulaşarak aracın bulunduğu konumu iletiyor. Bu sayede en kısa sürede aracın olduğu noktaya yardım ekipleri gidiyor.

2021 yılında Türkiye pazarında toplam 25 bin araç satarak yüzde 3 pazar payı hedeflediklerini kaydeden Doğueri, Yeni Juke’la ilgili satış hedeflerinin 7 bin 500 adet olduğunu söyledi.

Genişleyen boyutlar ve sportif tasarım

Nissan Juke, genişleyen boyutları ve sportif tasarımıyla platinum paketten itibaren sunulan 19 inç alaşımlı jantları ile B-SUV segmentindeki iddiasını sürdürecek. Lansman rengi olan yeni gün batımı kırmızısı rengini de ürün gamına ekleyen Nissan Juke, Türkiye’de 11 farklı renk seçeneği ile kullanıcılarıyla buluşacak. LED ön farlar, LED gündüz sürüş farları ve LED arka stopları standart olarak sunan Yeni Nissan Juke, Nissan’ın V-Motion ön ızgarasına eşlik eden yeni Y-şekilli ön farlara da sahip.

Nissan Juke bir önceki jenerasyonu ile kıyaslandığında, arka koltuklarda 5,8 cm’lik artan diz mesafesi, yine 2,2 cm’lik artan baş mesafesi ile arkada oturan yolculara oldukça geniş bir alan sunarken, yüzde 20 artan 422 litrelik bagaj hacmi ile de öne çıkıyor. Yenilenmiş iç tasarımı ile kullanıcı dostu kontrol özellikleri sayesinde daha fazla konfor sağlayan Nissan Juke; 7” gelişmiş sürücü yardım ekranı, araç konsolunda ve kapı içlerinde yer alan yumuşak dokunuşlu döşeme malzemeleri, ambiyans aydınlatma, standart mono-form koltuklar ve Alcantara® yarı deri koltuk döşemeleri ile birleşerek araçta seçkinlik hissini artırıyor. Özellikle orta paketten itibaren standart olarak sunulan ön koltuk ısıtma sistemi sayesinde yolculukları daha keyifli bir hale getiriyor. Yeni Juke iki farklı kumaş iç döşeme ve iki farklı süet / deri iç renk paketi ile sunuluyor.

115 beygir gücünde, üç silindirli, 1.0 litrelik motor

Sportif yeni Nissan Juke, şimdi çok daha çevik ve kullanıcılara daha yüksek performans sunuyor. 4.210 mm boyu, 1.595 mm yüksekliği ve 1.800 mm genişliği ile daha büyük boyut ve hacme sahip olan Yeni Juke, şimdi 23 kilo daha hafif. Yeni Juke ayrıca, kuvvetli çelik gövdesi ile çok daha güçlü, sağlam ve dengeli. Bu özellikleri sayesinde sürücülere virajlarda yüksek performans sunarken, daha iyi yol tutuşu sağlıyor.

Yeni Nissan Juke, 115 beygir gücünde, üç silindirli, 1.0 litrelik DIG-T turbo-şarjlı içten yanmalı motoruyla gelişmiş performans gösterirken yakıtta da tasarruf sağlıyor. 6 ileri manuel vites ya da 7 ileri çift kavramalı otomatik vites (DCT) seçenekleri ve 3 farklı sürüş modu (Eco, Standart, Spor) sayesinde sürücüler, sürüş seçeneklerini ihtiyaca göre değiştirebiliyor ve yolculuklarından bu sayede keyif alıyor.

B-SUV segmentinin Türkiye pazarındaki payının yüzde 10’a ulaştığını ve giderek de geliştiğini ifade eden Nissan Türkiye, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu Pazarlama Müdür Murat Bozfakıoğlu, Yeni Juke’un başlangıç versiyonundan itibaren tüm modlleriyle ilgili detaylı bilgiler verdi. B-SUV segmentindeki araçları Türkiye’de yüzde 67 oranında erkekler yüzde 33 oranında da bayanların tercih ettiğini belirten Bozfakıoğlu, Yeni Nissan Juke’un ise 30-45 yaş arasındaki erkek ve bayanlar tarafından eşit oranda tercih edildiğinin altını çizdi.

Gelişmiş Teknoloji ve NIM (Nissan Intelligent Mobility)

Yeni Juke, Nissan’ın bilgi-eğlence ve sürücü yardım teknolojileri ile donatıldı. Yeni Juke segmentinde öncü olarak; Tekna versiyonundan itibaren Bisiklet ve Yaya Tanımalı Akıllı Çarpışma Önleme Sistemi, Akıllı Şerit Takip Asistanı, Akıllı Otomatik Uzun Far Asistanı, Trafik İşaret Tanıma Sistemini standart olarak sunmakta. Bunlara ek olarak, Platinum Premium versiyonunda mevcut olan Kör Nokta Uyarı Sistemi, Akıllı Yorgunluk Algılama Sistemi, Akıllı Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Akıllı Çevre Görüş Sistemi ile de segmentinde en yüksek güvenlik teknolojilerini sunan modeller arasında yer alıyor.

BOSE ses sistemi ile yolculuklar daha eğlenceli

Nissan bilgi ve eğlence sistemi ile tüketiciler, Apple CarPlay® ve Android Auto sistemlerini kullanarak akıllı telefon uygulamalarını araç içindeki 8 inçlik dokunmatik ekran üzerinden kullanabiliyorlar. Buna ek olarak, Platinium Premium versiyonunda yer alan navigasyon özelliği ile de artık gitmek istedikleri yere en kısa yoldan ulaşabilecekler.

Yeni Juke’un koltuk başlarına entegre edilmiş iki adet UltraNearfield ses ünitesini içeren sekiz kuvvetli hoparlörü ile 360°  kişiselleştirilebilir müzik deneyimi sunan Bose® Personal® Plus ses sistemi, sürücü ve yolculara keyifli ve zengin bir müzik deneyimi sunuyor.

Yeni Juke, lansmana özel olarak manuel vitesli Tekna modelini 229 bin 900 TL’den satışa sunuyor. Otomotik vitesli bir üst modeli ise 297 bin 900 TL. Platinum otomotik modelini 317bin 900 TL olarak belirleyen Nissan Türkiye, en üst verisyonu Platinum Premium otomatik aracı 349 bin 900 TL fiyatla satışa başlıyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgili Haberler

Site Haritası