Son Haberler

Yolsuzluk iddiaları ve “suskunluk!”

Bu iddialara karşı neden susuluyor?

Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, birkaç günde bir çıkıyor basının önüne önemli yolsuzluk iddialarında bulunuyor. Ancak Başbakan’dan hiç ses çıkmıyor… Konuşuyor da biz mi duymuyoruz yoksa?

Şener’in iddiaları, varsayalım ki haklı ve tutarlı değil. Başbakan’ın sessiz kalması, merakı daha çok tahrik ediyor ve Şener’e yönelik ileri sürülen iddialar konusunda, inanma oranı ciddi ölçüde artıyor…

Son olarak Abdüllatif Şener hangi iddiada bulunmuştu?

Haberi aynen aktaralım:

“Türkiye Partisi Lideri Abdüllatif Şener, Sinop ve Akkuyu’da yaptırılacak olan nükleer santraller için ‘20’şer milyar dolarlık ihalelerin yolsuzluktan arındırıldığına inanıyor musunuz? öyle olsaydı elektriğin fiyatı 15 cent olarak ilan edilmezdi, dünyada bu fiyata elektrik yok. Tüm bu işlemler Yüce divanlıktır. Sorumlular günü geldiğinde hesap verecektir. (Güneş – 27 Aralık 2010)

Bu durumda Başbakan’ın çıkıp ortaya gürlemesi gerekmez mi?

“Abdüllatif Bey, bahsettiğin ihalelerde tek bir yolsuzluk yok. Var diyorsan çık ortaya somut olarak nerede ve ne kadar yolsuzluk olduğunu açıkla bilelim!” Demesi icap etmez mi?

Tek bir ses yok!.. “Sukût ikrardan mı geliyor?”

***

ABD’li küresel sömürü firması 3M çıktı ortaya, “Türkiye’de şakır şakır kimi kamu kuruluşlarına, belediyelere rüşvet dağıttım” diye dünya alem önünde açıklama yaptı.

Ne oldu? Basında çıkan haberlere göre hükümet yani ilgililer 10 müfettiş görevlendirerek soruşturma açtırdı. Aradan üç ay geçti durum nedir? Bilinen hiçbir şey yok. Soruşturma yürüyorsa, nasıl gidiyor basına yansıyan tek ses yok.

Oysa Ergenekon davasında soruşturma aşamasında bırakın alınan ifadelerin ne olduğunu, sinek uçsa vızıltısı ertesi gün gazetelerde (servis edildiği için) dizi yazı gibi en kapsamlı biçimde yerini alıyor…

3M olayını duyarlılık ve sabırla takip edeceğiz

Bakalım soruşturma sonucunda ne çıkacak ya da çıkmayacak (!). Firma Türkiye’de nerelere, kimlere ne kadar rüşvet dağıtmış göreceğiz… Aradan üç aydan fazla süre geçti, henüz ortada somut bir durum yok… Hadi hayırlısı…

***

Millet perişan ama çaresizlik içerisinde!..

Güvenerek gideceği yer bulamıyor… Hepsi birbirinin aynı! Al birini vur ötekine!… Kim gelirse gelsin, gerçekçi olarak halkın lehine ve yaşam kalitesine yönelik olumlu anlamda değişen bir şey getirmiyor… “Harun gibi gelenler Karun gibi zenginleşiyorlar!”

Halk yine aç ve çaresiz!…

Yeni asgari ücret belli oldu.

4 kişilik ailenin her biri teker teker asgari ücret alsa bile eve giren para yine de yoksulluk sınırının altında kalıyor… Bu mu sessiz devrim(!) ve biz geldik asgari ücreti şu kadar artırdık masalı?…

çeşitli kuruluşların yaptığı istatistiklere göre açlık sınırı 817 lira. Asgari ücret açlık sınırının altında… öbür yanda gerçek işsizlik oranı yüzde 17’lerde Neredeyse her ailede bir, sülale boyutunda beş on kişi işsiz var…

Gençlerimiz müthiş bunalım içerisindeler

Askerlik çoktan bitmiş… Kapı kapı aylarca hatta yıllarca dolaşmışlar, tek bir iş yok. Var gibi görünenlerde; üniversite mezunları için bile “asgari rezalet ücreti” seviyesinde, üstelik bol patron küfürlü çalışma şeklini kabul edersen ve altı ay bir yıl sonra kovulmayı göze alırsan!…

Bu mu Sayın Başbakan’ın referandum öncesi kürsülerde gözyaşları içerisinde millete vaat ettiği, geniş hürriyetler içerisindeki(!) refah ülkesi özgür Türkiye(!)?

Bu mu iftar sofralarında dini istismar ederek üzerinde evet yazan 70 bin adet gıda paketini fakire fukaraya dağıtarak, göz boyayıp seçim kazanılan “mutlu ülke?” ve onun başarılı yönetimi?

Referandum biteli 3,5 ay oldu. Söyler misiniz ne değişti Allah aşkına?..

Bol bol öğrenci dövmeleri ve göz şişirmeleri dışında…

Değişen bir şey yok mu? Evet var,”değişen tek bir şey oldu!”

Yargı tam anlamıyla AKP’nin yargısı oldu…

Referandum öncesi, emekli maaşının referandumdan sonra yüzde 30 artırılacağını sanan ve buna inandırılan yaşlı emekli, hâlâ umutla bekliyor mu ki acaba emekli aylığının yüzde 30 artacağını?

Merak ediyoruz…

BURHAN öZBEY

1 Yorum

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Avatar
    aziz ekiz
    1 Ocak 2011 16:47 -

    Guzel yazmissinizda halkin gidek adresi yok gibi bir laf etmisiniz,cogu yazar bunu yaziyor.Simdiki ikdidar giderse bundan daha kotusunu becerecek bir ikdidar gelmez.Once her partinin programi var.CHP,IP,TKP,bunlarin suyumu cikti,Ulus param parca,vatan(milliyetci kurt ile antik verese olduklarini bildirenler)kemiriliyor,doga felaketleride(dort iklimi birden yasayan vatanin insanlarinin aclik cekmesi)denizlere tasiniyor.Mesala yakinda secim var,oylar simdiden aylar once satildi sen gel guvenilir liman ol.Adamlara zaten 14-15 millon parmak lazim %50 olmasi icin,coktan kapatildi zaten o’na cami fazla bile.diyecegim TC .ti ya temmeli silinecek veya bucur icanadoluda birbirini bogacak,yasayan gorecek.

  • Site Haritası