Son Haberler

Ekonomide satranç

Ağustos ayı gerek uluslararası piyasalar, gerekse Türkiye piyasaları açısından bir hayli hareketli geçti. Hisse senedi, faiz, döviz ve altın piyasalarında yaşanan sert iniş-çıkışlar yatırımcının yüreğini hoplattı. Şimdi herkesin merakla cevabını beklediği sorular var: Dolar ve Euro nereye gidiyor? Borsa düşüşünü sürdürecek mi? Altın telaffuz edilen 2500 dolar seviyesini görecek mi? Bu sorular herkesi, özellikle de Hükümet’i ve iş dünyasını ve tabii kredi kullanan bireysel yatırımcıyı yakından ilgilendiriyor.

Bu noktadan hareketle Turcomoney, merak edilen bu soruları büyüteç altına aldı. Yazı İşleri Müdürümüz Cesur çaça; Türk iş dünyasının son dönemlerde yıldızı iyice parlayan MüSİAD Başkanı ömer Cihad Vardan ve İstanbul Altın Borsası Başkanı Osman Saraç ile çarpıcı söyleşiler gerçekleştirdi. Girişimcilere yol haritası olacak bu açıklamalar, piyasalara ışık tutacak nitelikte. İTKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi ile yapılan söyleşi ile tekstil ve hazır giyim sektörünün fotoğrafını çekmeye çalıştık. öte yandan İstanbul Atatürk Havalimanı Serbest Bölgesi Genel Müdürü Selçuk Tür ve yardımcısı Avni özçetin ile yapılan söyleşide, ihracatçı firmalara sunulan vergi ve diğer avantajlar hakkında önemli ipuçlarını bulacaksınız…

Ayrıca değerli yazarlarımız; Dr. Emin çatana, Oğuz Satıcı, Osman Akyüz, Orhan ökmen, Osman Göktan, Zeki Sayın, Yrd.Doç.Dr. Yaşar Erdinç, Tarkan Kadooğlu, Rafi Karagöl, Süleyman Orakçığolu, Dr. Fatih Anıl, Prof. Dr. Ali Rıza Büyükuslu, Şaban çağıran, Alper Nergiz ve Gürdoğan Yurtsever’in çarpıcı analizleriyle ufkumuzu açtığını hatırlatmak isterim.

Bu ay çok önemli iki dosya daha yayınlıyoruz. JCR Avrasya Araştırma Grubu, Turcomoney için faktoring sektörü ile bugüne kadar yapılmış en dikkat çekici dosyalardan birini hazırladı. Okuyunca sektör hakkında çok bilgileneceksiniz. Faktoring Derneği Başkanı Zafer Ataman’ın anlattıkları ise sektörün ortaya koyduğu hedef açısından oldukça sevindirici bir yolda olduğumuzu gösteriyor.

Ve bir başka önemli araştırma: Türkiye son yıllarda yapılan çok önemli yatırımlarla, dünyanın önde gelen kongre merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. özellikle İstanbul’daki gelişmeler gurur verici nitelikte. Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Turgut Gür, Turcomoney için kongre turizmi ile ilgili çok çarpıcı, yararlı bir analiz yaptı. Bu araştırma yazısını da okumanızı öneriyoruz.

Bu güzel düşüncelerle herkesin bayramını kutlar, sağlıklı, mutlu ve bol kazançlı bir ay dileriz…

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası