Son Haberler

MİLYON DOLARLIK YATLAR

İstanbul CNR, Şubat’ta milyon dolarlık muhteşem yatların göz kamaştırdığı fuara ev sahipliği yaptı. “CNR Avrasya Boat Show, Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı”nın altıncısı 15-24 Şubat 2013 tarihleri arasında CNR EXPO İstanbul‘da düzenlendi. CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından Deniz Endüstrisini ve Denizciliği Geliştirme Derneği (DENTUR) desteğinde düzenlenen dev organizasyona Uluslararası Boat Show Organizatörleri Federasyonu (IFBSO) da destek verdi. Fuar, 1.000‘in üzerinde markanın katılımıyla gerçekleşti. Dev organizasyonda küçük, orta ve mega sınıfında 250‘yi aşkın tekne sergilendi. CNR Avrasya Boat Show‘da vitrine çıkan teknelerin toplam değeri yaklaşık 150 milyon Euro. CNR Avrasya Boat Show’u, yurt içi ve yurt dışından 125 bin civarında kişi ziyaret etti. Fuara katılan firmalar, CNR’daki bu organizasyonla birlikte Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu, Körfez ve Arap pazarlarına ulaşmayı hedeflediler.

İLGİNç üRüNLER ŞAŞIRTTI
Fuarda ilginç ürünler ziyaretçilerle buluştu. 300 metreye kadar kumanda edilebilen av teknesi Koltana; dünyaca ünlü yat üreticileri tarafından tercih edilen, Avrupa mühendisliği işçiliği ve teknolojisi ile İtalya‘da üretilen Navisystem; doğa ve çevre dostu özelliği ile fiber, ahşap yat ve teknelerin zehirli boya sökümünü gerçekleştiren The Soda Works; deniz altını ve balığı fotoğraf kalitesinde gösteren ClearPulse ve DownVision teknolojisi; dünynın ilk aktif Noise Cancelling, DSC, GPS ve MOB özellikli deniz telsizi ICOM IC-M91D; deniz suyu ile temas ettiğinde otomotik olarak şişen Plastimo 150N can yeleği; Arthor Güç Sistemleri standında sergilenen Türk Loydu’na sahip ilk ve tek % 100 yerli deniz motoru Ford, teknelerin vazgeçilmez aksesuarı olmaya aday, piyasadaki en hesaplı ve hafif karbon pasarellar olan Mata Carbon fuardaki yeni-farklı ürünler arasında bulunuyor. Dev organizasyonun ürün grupları arasında tekne aksesuarları ve tekne yapım malzemeleri, sürat ve gezi tekneleri, motor yat ve güç ekipmanları, motorlu tekne, yelkenli tekne, marinalar ve donanımları, su sporları donanımları, deniz giyim ve aksesuarları, deniz kurtarma ve acil durum malzemeleri, alternatif sporlar, deniz turizmi ve charter firmaları, havalandırma, ısıtma, soğutma sistemleri, güvenlik ve alarm sistemleri, elektrik cihaz ve donanımları yer aldı.

LPG DöNüŞüMLü TEKNE
İstanbul CNR Expo’da düzenlenen Uluslararası Deniz Araçları, Ekipmanları ve Aksesuarları Fuarı’na LPG’li tekneler de katıldı. LPG ile çalışan deniz taşıtları için özel tekne kabuğu üreten Enma Marine, sergilediği LPG dönüşümlü Barracuda 550 teknesi ise fuar tarihinde bir ilke imza attı. LPG tüpüne uygun kabinli şekilde üretimi yapılan Barracuda 550 teknesinin 115 beygirlik motorunun LPG dönüşümü, Prins markalı kit ile yapıldı.

YAT CENNETİ PALMARİNA
Türkiye’nin ilk ve tek Mega/Giga yat projesini hayata geçiren Palmarina Bodrum, yat ve tekne tutkunlarının rüyalarını süsleyen milyon dolarlık yatlara ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin tek yüksek kapasiteli Megayat konaklama limanı olan Palmarina, Bodrum Yalıkavak’ta hizmet veriyor.

SERGİLENEN EN BüYüK YELKENLİ
Firma adı Yelkenli Modeli Büyüklüğü
Trio Deniz Hanse 575 17.5 m.

SERGİLENEN EN BüYüK 5 TEKNE
Firma adı Motoryat Modeli Büyüklüğü
Numarine Numarine 78 HT 24 m.
Deniz Yatçılık Absolute 70 STY 22 m.
Trio Deniz Sessa C68 21.10 m
Mercury Uniesse 65 20.79 m.
Fairline SQUADRON 65 20.41 m.

FUARDAKİ EN PAHALI 5 TEKNE
Firma adı Motoryat Modeli Fabrika Satış Fiyatı
Numarine Numarine 78 2 milyon 380 bin Euro
Trio Deniz Sessa C68 2 milyon 150 bin Euro
Deniz Yatçılık Absolute 70 STY 2 milyon 150 bin Euro.
Fairline SQUADRON 65 1 milyon 476 bin Sterlin
Fairline Targa 62 892 bin 300 Sterlin

FUARDAKİ EN PAHALI YELKENLİLER
Firma adı Yelkenli Modeli Fabrika Satış Fiyatı
Trio Deniz Hanse 575 450 bin Euro
Vira Yatçılık Delphia 46 CC 310 bin Euro

2 Yorum

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Avatar
  misafir
  1 Mart 2013 16:22 -

  nasıl yatlar bunlar, heralde servet değerinde hepsi

 • Avatar
  Sinem
  1 Mart 2013 16:22 -

  içleri otel odası kadar lüks görünüyor

 • Site Haritası