Son Haberler

THY, İSVEÇ`TE VİTES BÜYÜTTÜ!

Türk Hava Yolları (THY), İsveç’te köklü bir geçmişe sahip. İsveç’in başkenti Stockholm’a 29 Mayıs 1982 yılında başlayan uçuşlar sürekli gelişerek hedeflerini büyüttü. Geçen yıl Stockholm’den dünyaya 315 bin yolcu taşıdık. Yaklaşık 100 binin üzerinde yolcu da Göteborg şehrinden taşıdık. Geçen yıl yüzde 83 oranında doluluğumuz vardı. Bu trend son 2-3 yıldır aynı rakamlarda seyrediyor. Hedefimiz bunu daha da yükseltmek. 2008 yılında Star Alliance üyeliği ve sonrasında müthiş bir hızla büyüyen ulaşım ağımız bizi etnik kökenli bir taşıyıcı olmaktan çıkarttı. Şu anda Türk yolcularımızla birlikte dünyanın her yerinden dünyanın herhangi bir yerine milyonlarca yolcu taşıyoruz. Bunu rakamlarla ifade etmek gerekirse şu anda bizim Stockholm’den taşıdığımız yolcunun yüzde 45’i transit yolcu.

İklim şartları gereği İsveç’in havası soğuk ve özellikle Kasım ve Aralık aylarında güneş ışığı az bir ülke olduğu için sıcak ülkelere seyahat burada çok popüler. Sadece İsveç değil, komşu Norveç’te dâhil İskandinavlar yoğun bir şekilde sıcak iklimlere seyahat ediyorlar.

Uzakdoğu’nun sıcak turistik bölgeleri İsveçliler tarafından çok rağbet görüyor. En başta Tayland’ın başkenti Bangkok olmak üzere Colombo, Dakka, Mumbai, Amman, Tel Aviv, Erbil, Kabil, Bağdat yani Ortadoğu ve Uzakdoğu’ya insanları taşıyoruz. Tayland İsveçli yolcuların en çok tercih ettikleri ülke konumundadır. İsveç’teki büyük firmalarında tercih ettiği bir firmayız. Her bir İsveçli ortalama yılda 3,5 kez yurt dışına seyahat ediyor. Bu çok yüksek bir istatistik. Burada 100 binin üzerinde Türk yaşıyor. Bu sene 27 Nisan’dan itibaren haftada 4 defa, 22 Haziran 23 Ağustos tarihleri arasında da Airbus 330 uçağımız sefer yapacak.

Golf turnuvası düzenliyoruz

Yaz dönemi en yoğun olduğumuz dönem. Mevcut operasyon yapımız ve frekans sıklığımız ile şuanda İsveç’te yabancı havayolları içerisinde ikinci en büyük kıtalarararası taşıyıcısı konumundayız. Genel anlamda hizmet kalitemizden taviz vermeden her kesime hitap ediyoruz. İleriye dönük hedeflerimizde kurumsal müşteri portföyümüzü genişletmek önceliklerimiz arasında.

Bölgemizde geleneksel hale getirmek istediğimiz ve dünyada 50’den fazla şehirde en saygın golf sahalarında düzenlenen golf turnuvamız bu çalışmalarımızın bir parçası olarak bizler için büyük önem taşıyor. özellikle İşvecin ticaret dünyasından saygın ve önemli misafirlerini davet edip ağırlıyoruz.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.