Son Haberler

TURCOMONEY 3 YAŞINDA

GENİŞ BİR COĞRAFYADA BİRLİKTE BüYüYORUZ

• 2011 yılında yayın hayatına başlayan Ekonomi Finans Dergisi Turcomoney, 3 yıllık kısa sürede Almanya’dan İran’a, Rusya’dan Dubai’ye, Azerbaycan’dan Kamerun’a, özetle Doğu’dan Batı’ya, Kuzey’den Güney’e dünyanın dört bir yanında okurlarına ulaştı ve “Dünya Dergisi” olma hedefine adım adım yaklaştı.

K Medya Grubu bünyesinde Şubat 2011’de “Türkiye’yi Yönetenlerin Dergisi” sloganıyla yayın hayatına başlayan Ekonomi Finans Dergisi Turcomoney, kısa sürede kendine yeni bir alan açtı. Usta gazeteci, ekonomist Dr. Kazım Kılınç yönetiminde “Dünya Dergisi” olma hedefiyle yayınlarına başlayan Turcomoney, kısa sürede ekonomi medyasının etkin ve saygın kuruluşları arasına girmeyi başardı. Uluslararası standartlardaki kağıt ve baskı kalitesi, çağdaş tasarımı, birbirinden önemli araştırma raporları ve dosyalarıyla Turcomoney, kısa sürede ülkeyi yönetenler ve iş dünyası için referans kaynağı oldu. Bankacılıktan turizme, gıdadan otomotive, sağlıktan inşaata kadar pek çok önemli sektöre ait özgün analizler yayınlayan Turcomoney, yatırımcılar için yol gösteren araştırma ve raporlara imza attı.

TüRKİYE’NİN TEK ULUSLARARASI EKONOMİ FİNANS DERGİSİ DüNYAYI GEZİYOR

Gelişmiş, gelişmekte olan ve geri kalmış ülkelere giderek yerinde saha araştırmaları yapan ve piyasaların nabzını yoklayan Turcomoney ekibi, THY işbirliğiyle her ay değişik bir ülkenin ekonomisine dair kapsamlı raporları sayfalarına taşıyor. Almanya, Rusya, Dubai-Abu Dhabi, İran, Fas, Libya, Kazakistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Bosna Hersek, Bulgaristan ve Kamerun bu ülkelerin başında geliyor. Araştırma kapsamında ziyaret edilen ülkelerin başbakanları, bakanları, bürokratları ve iş adamlarıyla yapılan çarpıcı röportajların yanısıra özelleştirme ve vergi uygulamaları, potansiyel yatırım alanları ve iş fırsatları Türkçe-İngilizce veya Türkçe-Rusça olarak kapsamlı şekilde yayınlandı.

Saygın ekonomi yayını

Türkiye’nin kendi alanında en iyi uzmanlarının, üst düzey yönetici ve işadamlarının analiz ve değerlendirmeleri ile ülkeyi yönetenler ve iş dünyası için emsalsiz bir yayın niteliğini taşıyan Turcomoney, uzman yazar kadrosu ve yayın kuruluyla Türkiye’nin kalifikasyonu en yüksek dergilerinden biri olarak öne çıkıyor…

SEçKİN YAYIN KURULU VE YAZAR KADROSU

-Dr. Kazım Kılınç / Genel Yayın Yönetmeni
– Ali Coşkun / Sanayi ve Ticaret eski Bakanı
– Orhan ökmen/Uluslararası Rating Kuruluşu JCR Eurasia Başkanı
-Osman Akyüz / Türkiye Katılım Bankaları Birliği Genel Sekreteri
-Dr. Ramazan Başak/MASAK eski Başkan Vekili
-Osman Göktan/Şeker Yatırım Genel Müdürü
-Ali Kamil Uzun / Deloitte Türkiye Yönetim Kurulu Danışmanı
-Prof. Dr Sudi Apak/Uluslararası Ticaret ve Finans Uzmanı
-Prof. Dr. Bener Karakartal/ Uluslarararası İlişkiler Uzmanı
-Süleyman Orakçıoğlu/ Orka Holding (Damat Tween) YKB
-Yrd. Doç. Yaşar Erdinç/Para ve Sermaye Piyasaları Uzmanı
-Şaban çağıran/Denizbank Grup Müdürü
-Kemal Yamankaradeniz/Destek Patent Yönetim Kurulu Başkanı
-Zeki Sayın/ Tasfiye Halindeki Emlakbank Yönetim Kurulu Başkanı
-Gürdoğan Yurtsever/ Tekstilbank Denetim Kurulu üyesi
-Alper Nergiz / GCM Menkul Kıymetler Genel Müdürü
– Dr. Fatih Anıl/ Bahçeşehir üniversitesi öğretim üyesi
– Rafi Karagöl/ JCR Eurasia Başkan Yardımcısı
-Dr. Berra Doğaner/ Turkish Yatırım Genel Müdürü
-Prof. Dr. Alirıza Büyükuslu/ Warwick üniversitesi Türkiye Direktörü
– Zuhal Mansfield / Türk-Mısır İş Konseyi Başkanı
– Tarkan Kadooğlu/ TüSİAD Yönetim Kurulu üyesi
– Yavuz Eroğlu/ AB Plastik üreticileri Derneği (EUPC) İcra Kurulu üyesi
– Vasfi Pakman/ Lezzet Markaları Derneği Başkanı

TURCOMONEY KİMLERE HİTAP EDİYOR

Turcomoney’nin hedef kitlesi, ülke yöneticileri ve iş dünyasıdır. Cumhurbaşkanları/devlet başkanları, başbakanlar, bakanlar, milletvekilleri, orta/üst düzey patronlar/işadamları, orta/üst düzey yöneticiler, iş ve finans dünyası ile ilgili dernekler, vakıflar, bankacılık, emlak, otomobil, borsa, döviz, faiz piyasaları ile ilgilenen satın alma gücü yüksek kesimler hedef kitleyi oluşturuyor.

NEREDE, KİMLERE DAĞITILIYOR?

Türkiye’nin en büyük dağıtım şirketi Yay-Sat kanalıyla okurlarına ulaştırılan Turcomoney; YAY-SAT Bayileri, havaalanları, tren istasyonları, otogarlar, alışveriş merkezleri, D&R, Remzi Kitabevi, N&T Mağazaları, İnkılap Kitabevi gibi zincir mağazalarda satışa sunuluyor. Turcomoney ayrıca üniversiteler, belediyeler, valilikler, sanayi ve ticaret odaları, büyükelçilikler, konsolosluklar, ekonomi bürokrasisi, milletvekilleri, orta-üst düzey KOBİ’ler, orta-üst düzey yöneticilerden oluşan abonelerine de ulaştırılıyor.

Bunun yanında çeşitli ülkelerdeki iş dünyasında faaliyet gösteren dernekler ile ülke yöneticileri-konsolosluklar tarafından da toplu alım yapılarak tüm önemli kurum ve kişilerin yanı sıra, önde gelen otellere dağıtılıyor. ülke raporları, bölgenin konumuna göre Türkçe-İngilizce ve Türkçe-Rusça yayınlanıyor ve büyük ilgi görüyor. Turcomoney, Rusya, Ukrayna ile Azerbaycan, Kazakistan, özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan ve Gürcistan gibi Türk Cumhuriyetleri ve Kafkas ülkelerinde, Romanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Makedonya gibi Balkan ülkelerinde, Almanya, İngiltere, Fransa, Avusturya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuveyt başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerinde, Mısır, Tunus, Fas gibi Kuzey Afrika ülkelerinde, Pakistan ve Malezya başta olmak üzere Uzakdoğu-Uzak Asya’daki abonelerine, Türk firmalarına ve yöneticilerine, bu ülkelerdeki ekonomi bürokrasisi tarafından ülkenin önde gelen kuruluşlarına ve yöneticilerine ulaştırılıyor.

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası