Son Haberler

Türk otomobili için, istemek, inanmak ve çalışmak şart

Peki yerli bir sanayici, Türk markasıyla yollarda görebileceğimiz bir otomobil üretilebilir mi?

Evet üretilebilir. Dünyada en çok rekabetin yaşandığı, milyar dolarlık yatırımın gerektirdiği otomotiv pazarına Türkiye de girebilir. Ama önce bunu istemek, sonra inanmak, sonra da bu hedefe ulaşmak için her türlü araştırmayı, desteği, çalışmayı yapmak gerekiyor. Devlet de bu işin arkasında olacağına, her türlü desteği vereceğine göre neden olmasın? Bu konuyla ilgili çarpıcı açıklamalar, otomobil dünyasının önde gelen şirketi Toyota’dan geldi. Toyota Türkiye Genel Müdürü Orhan özer, Turcomoney’e çarpıcı açıklamalarda bulundu. özer, “Yerli oto için halkın ortaklığı ve desteği şart.”, “Bunun için teknoloji var, ‘babayiğit’ bir organizasyon lazım” dedi.

Toyota Türkiye’nin projeksiyonlarını öğrenmek için bu çarpıcı söyleşiyi okumanızı öneriyoruz…

İskandinavya’nın yıldızı İsveç’te yatırım imkânları

İsveç, demokrasinin ve insan haklarının kalesi… Gerçek bir sosyal devlet… Bir refah ülkesi. Nüfusu, 9.7 milyon. Ama bu küçük ülke, bilimde, sanayide, ticarette dünyaya damgasını vurmuş bir ülke… Volvo, İkea gibi dünya markaları İsveç’e ait. İşte geçen ay Yayın Kurulu üyemiz Hayreddin Turan ile İsveç’e gittik, önemli görüşmeler gerçekleştirdik. Mutlu insanların ülkesi İsveç’te yatırım imkânlarını ve iş fırsatlarını araştırdık. Bu ülkeye yatırım yapmak, ihracat-ithalat imkanları nedir diye öğrenmek istiyorsanız İsveç Dosyası’nı okumanızı tavsiye ediyorum.

Faktoring ve leasing sektörü tablosu…

Leasing, faktöring ve finansman şirketlerinin Türkiye’deki tarihi çok eski değil. Buna rağmen gözle görülür bir performans sergilediler. Türk finans sistemi için önemli bir unsur haline geldiler. JCR Eurasia Turcomoney için sektörü analiz etti. Okuyun, sektörün nereden nereye geldiğini öğreneceksiniz.

Türk ekonomisi nereye gidiyor?

Son zamanlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hükümet arasında yaşanan tartışmalar, MB ile ilgili eleştiriler ve uluslararası piyasalardaki gelişmeler nedeniyle döviz, faiz ve hisse senedi piyasalarında dalgalanmalar yaşandı. Peki, Türk ekonomisi nereye gidiyor? Ekonomide kriz yaşanabilir mi? Neler yapılmalı, nasıl yapılmalı? Sanayi ve Ticaret eski Bakanı, Turcomoney yazarı Ali Coşkun çarpıcı bir analiz yaptı ve önemli uyarılarda bulundu. Bu yazıyı okumanızda fayda var.

Türk ekonomisinin mevcut durumunu ve gidişatını anlamak isteyenler, dergimizin birbirinden önemli yazarlarının analiz ve değerlendirmeleri mutlaka okunmalı…

Bu düşüncelerle hepinize sağlıklı, mutlu, bol kazançlı bir ay diliyorum.

Dr. Kazım KILINç

kakilinc@turcomoney.com

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası