Son Haberler

Türkiye, siyaset ihraç etmeye başladı?

Mısır, Tunus ve Libya başta olmak üzere Ortadoğu coğrafyasına; siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda etki eden Türkiye, dünyaya siyaset ihraç etme yolunda ilerliyor.

Eylül ayında yoğun ve çok dolu dolu günler yaşadık. Yaşadığımız gelişmelerin önemi oldukça büyük çünkü; bugünler ileride daha yoğun ve koşuşturmacalı bir döneme işaret ediyor Gündemin ağırlığını oluşturan dış ilişkilerin bu kadar yoğun ve pik yaptığı bir dönem gerçekten beni heyecanlandırıyor.
Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığım irticalen yönetim, proaktif yönetim şekli Türkiye’yi yükseltiyor, yüceltiyor.

Bence bu ay, tarihe “Türkiye’nin siyaset ihraç etmeye başladığı ay” şeklinde geçmeli. Artık Türkiye genel konseptinde ürün gamını tamamladı. Artık siyaset, mal hizmet, sosyal ve kültürel tüm değerlerini, yarattığı tüm yenilikleri ihraç edebiliyor.

Geçtiğimiz ay Mısır’da, Tunus’ ta, Libya’ da esen siyasi rüzgar tüm dünyada karşılık buldu. Geçtiğimiz yıllarda tusunami felaketi ile başlayıp, sonra dünyadaki tüm afet ve sıkıntılarda devreye giren ülkemizin sosyal sorumluluk tavrı geçtiğimiz ay Somali ile başka bir boyut kazandı.
Kültürel aktivitelerimizde sanattan spora, filmden dizilere kadar bir çok çalışma, dünya piyasalarında ses getiriyor. Mal ve hizmet ihracatımız yeni bir zıplamanın eşiğinde ne mutlu bize, bu mutluluğu bize yaşatan herkese binlerce kere teşekkürler…

Gerçekten kendi adıma şunu söylemeliyim; taşıdığım misyon gereği ihracat, benim ana mottom. Bu alandaki tüm parçaların tamamlanmış olması beni, çok mutlu ediyor, heyecanıma heyecan katıyor. Koyduğumuz hedeflerin gerçekleşeceğine dair inancım her geçen gün biraz daha artıyor.
Evet inancımızı ve heyecanımızı kaybetmezsek her şeyi başarırız. Bugün, Türkiye’nin yönetiminde inançlı ve heyecanlı insanlar var Türkiye’yi yukarı taşıyorlar.

Sayın Başbakanımız Kahire’den, tüm dünyaya tarihe geçecek mesajlar verdi. Aslında bu mesajların burada da bazı kesimler tarafından iyi okunması gerekiyor. Laik Demokratik Cumhuriyetin, bu düzenin gerçek fotoğrafını çekti. Laik ve Demokratik bu düzenin faziletlerini anlattı. Bu düzeni ve bu ülkeyi bize kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün herhalde ruhu şad olmuştur. Kurduğu bu düzenin 85 yıl sonra tüm bölgeye hatta, tüm İslam dünyasına örnek olması geleceğin ‘düzenini kumuş bir dahi’ olduğunun asıl kanıtıdır. Ben bu düzeni kuran kurucu önderimize de, bugün onu tüm dünyaya ihraç etmeye çalışan Sayın Başbakan’ımıza da çok teşekkür ediyorum.

Gerçek zenginlik, gerçek fetih budur. Siyaseten, iktisaden, sosyal ve kültürel olarak dünyaya etki etmek, damarlarına girmek… Bu yüzyılın fetihleri böyle olacak.

Yolumuz açık, gazamız mübarek olsun.

Oğuz SATICI

satici@turcomoney.com

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası