Son Haberler

TÜRKİYE’YE VE DÜNYAYA DEĞER KATANLAR BELLİ OLDU

Türkiye’nin tek uluslararası ekonomi/finans dergisi TURCOMONEY,  yayın hayatına başlamasının 7. kuruluş yıldönümünü, muhteşem bir ödül töreni ile kutlamaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin tek uluslararası ekonomi/finans dergisi TURCOMONEY, geleneksel TÜRKİYE’YE VE DÜNYAYA DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ çok yakında sahiplerini bulacak.

Birbirinden değerli isimlerden oluşan TURCOMONEY JÜRİSİ, WOW İstanbul Hotel’de son toplantısını yaptı, ödüle layık görülen kuruluşları ve kişileri belirledi.

Turcomoney Dergisi’nin 7. yıldönümü kapsamında düzenlenecek olan Ödül Töreni, YILIN DEVLET ADAMI ödülüne layık görülen TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve YILIN BAKANI ödülüne layık görülen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımı ile WOW İstanbul Hotel’de gerçekleştirilecek.

TURCOMONEY TÜRKİYE’YE VE DÜNYAYA DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ TÖRENİ’nin tarihi, çok kısa bir zaman içinde açıklanacak.

 

TURCOMONEY TÜRKİYE’YE VE DÜNYAYA DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ’nde finale yaklaşıldı. Turcomoney Dergisi’nin geleneksel TÜRKİYE’YE VE DÜNYAYA DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ, çok yakında sahiplerine verilecek. WOW Hotel İstanbul’da daha önce iki defa bir araya gelerek ödüle layık görülen kurumları ve kişileri değerlendirmeye alan TURCOMONEY JÜRİSİ, son toplantısını geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdi. Birbirinden önemli isimlerden oluşan TURCOMONEY JÜRİSİ, TÜRKİYE’YE VE DÜNYAYA DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ’ne layık görülen kurumları ve kişileri titiz bir değerlendirme sonucunda belirledi.

Turcomoney Dergisi’nin 7. yıldönümü kapsamında düzenlenecek olan Ödül Töreni, YILIN DEVLET ADAMI ödülüne layık görülen TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve YILIN BAKANI ödülüne layık görülen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımı ile WOW İstanbul Hotel’de gerçekleştirilecek.

Oldukça geniş katılımlı ve üst düzeyde gerçekleştirilecek olan TURCOMONEY TÜRKİYE’YE VE DÜNYAYA DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ TÖRENİ’ne dünyanın çeşitli ülkelerinden devlet adamlarının yanısıra, diplomasi, iş dünyası, siyaset dünyası ve medya dünyasından geniş bir katılım bekleniyor.

                         TURCOMONEY TÜRKİYE’YE VE DÜNYAYA DEĞER KATANLAR  ÖDÜLLERİ     

                                                                           TURCO VISION 2017

ZİRVE VE ÖDÜL TÖRENİNİN AMACI

Bu etkinlikten amaç, Türk ekonomisine, dünyaya, insanlığa yüksek katma değer sağlayan kuruluşları ve kişileri ödüllendirmek suretiyle teşvik etmek.

KİMLERE ÖDÜL VERİLECEK?

Değişik alanlarda üretim ve yatırım yapan, istihdam gerçekleştiren, ihracat yapan, yenilikçi, çevreci, sosyal sorumluluk projeleriyle topluma katkı sağlayan, söylem ve davranışlarıyla toplumsal barışa katkı sağlayan devlet adamlarına, yani Türkiye’ye ve dünyaya değer katan kuruluşlara ve kişilere ödül verilecek.

ÖDÜL SAHİPLERİ NASIL BELİRLENDİ?

Turcomoney yazarları ve bu isimlere eklenen Türkiye’nin saygın isimlerinden oluşturulan jüri, tamamen objektif kriterlere ve uluslararası standartlara göre üç ay süren değerlendirmelerden sonra “TÜRKİYE’YE VE DÜNYAYA DEĞER KATANLAR”ı belirledi.

KİMLERE ÖDÜL VERİLECEK?

1.ÖDÜL KATEGORİLERİ

Bilim, teknoloji, sanayi, ticaret, hizmet, eğitim, inovasyon, girişimcilik, sosyal sorumluluk ve sivil toplum alanlarında Türkiye’ye ve dünyaya değer katan kuruluşlar ile başarılı kişilere ödül verilecektir.

2.ÖDÜL KRİTERLERİ

Ödül kriterleri, yatırım, üretim, istihdam, ihracat, girişimcilik, çevre duyarlılığı, toplumsal duyarlılık/dayanışma, sivil toplum, teknoloji, yenilikçilik, Türkiye’nin adını, Türk markasını uluslararası alanda/piyasalarda başarıyla temsil etme, faaliyetleri ile insanlığa ve dünyaya gibi katma değer sağlayan unsurlar, kriter olarak dikkate alındı.

ÖDÜL TÖRENİ NEREDE DÜZENLENECEK?

Çok üst düzeyde gerçekleştirilecek olan TURCOMONEY ÖDÜLLERİ TÖRENİ, Aralık ayı içinde WOW İSTANBUL HOTEL’de düzenlenecektir.

ÖDÜL TÖRENİNE KİMLER KATILACAK?

TURCOMONEY TÜRKİYE’YE VE DÜNYAYA DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ TÖRENİ, YILIN DEVLET ADAMI ödülüne layık görülen TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve YILIN BAKANI ödülüne layık görülen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımı ile WOW İstanbul Hotel’de gerçekleştirilecek.

Ödül Töreni’ne bakanların, ekonomi bürokrasisinin, devlet adamlarının, Türkiye’den ve dünyadan devlet adamlarının ve işadamlarının, büyükelçilerin, başkonsolosların, uluslararası firmaların yöneticilerinin, valilerin ve belediye başkanlarının yanısıra medyadan da geniş bir katılım bekleniyor.

                              TURCOMONEY TÜRKİYE’YE DEĞER KATANLAR ÖDÜLLERİ JÜRİSİ

-Jüri Onursal Başkanı: Ali Coşkun / Sanayi ve Ticaret eski Bakanı, Turcomoney yazarı

-Jüri Başkanı : Dr. Berra Doğaner/ Piramit Menkul Değerler Yönetim Kurulu Üyesi, Turcomoney yazarı

-Dr. Kazım Kılınç / Turcomoney Genel Yayın Yönetmeni

-Hulusi Kılıç / T.C. Kişinev Büyükelçisi

-Orhan Ökmen / JCR Eurasia Başkanı, Turcomoney yazarı

-Zuhal Mansfield / Türkiye-Mısır İş Konseyi Başkanı, Turcomoney yazarı

-Sefa Gömdeniz / Türkiye-Belarus İş Konseyi Başkanı

-Gürdoğan Yurtsever /  Turcomoney yazarı

-Prof. Dr. Kenan Aydın / Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı, Turcomoney yazarı

-Doç. Dr. Ömer Bolat, MÜSİAD eski Başkanı, Albayrak Holding CEO’su, Turcomoney yazarı

-Dr. Yaşar Erdinç / Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Turcomoney yazarı

-Alper Nergiz / GCM Menkul Kıymetler Genel Müdürü, Turcomoney yazarı

-Ali Fatinoğlu / Fatinoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili

-Yrd. Doç. Dr. Fatih Anıl / Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi, Turcomoney yazarı

-Selin Yıldırım / Medikal Turizm Derneği USA Avrupa Başkanı, Turcomoney yazarı

-Celal Toprak / Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı

-Şaban Çağıran / Denizbank Grup Müdürü, Turcomoney yazarı

-Doç. Dr. Mehmet Yazıcı / Esenyurt Üniversitesi Öğretim Üyesi, Turcomoney yazarı

-Dr. Ramazan Başak / Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Turcomoney yazarı

-Bilge Özdemir / Gayrimenkul Uzmanı, Turcomoney yazarı

 

TURCOMONEY: TÜRKİYE’NİN TEK ULUSALARARASI EKONOMİ/FİNANS DERGİSİ

Turcomoney, bu dönemde “dünya dergisi” olma yolunda çok önemli bir yol katetti. Turcomoney’de THY işbirliği ile Almanya’dan Hong Kong’a, Rusya’dan Kamerun’a, Fransa’dan İran’a, Kazakistan’dan Umman’a, İsveç’ten Tunus’a, Kazakistan’dan Dubai’ye, Portekiz’den Kuveyt’e, Sırbistan’dan Azerbaycan’a, Bosna Hersek’ten Bahreyn’e, Bulgaristan’dan Türkmenistan’a, Kırgızistan’dan Fas’a, Bosna Hersek’ten Tacikistan’a 30’a yakın ülkenin raporu yayınlandı. Türkçe-İngilizce yayınlanan dergiler, devlet başkanlarının, başbakanların, bakanların, büyükelçilerin, üst düzey bürokratlarının, işadamlarının, uluslararası yatırımcıların masasına giden bir dergi konumuna geldi. Devletlerin, toplu satın alımı yaparak hava limanlarının CIP ve VIP salonlarında, beş yıldızlı otellerde, uluslararası zirvelerde, önemli kurum ve kişilere dağıtılan bir dergi oldu. Turcomoney bugün yatırım fırsatlarını ve iş imkanlarını detaylı olarak ele alan ülke raporları, bankacılıktan turizme, inşaattan turizme, otomotivden gıdaya kapsamlı sektörel analizleri ve ses getiren röportajları ile devleti iş dünyasını yönetenlerin referans kaynağı niteliğinde. Türkiye’nin önde gelen firmalarından, uluslararası dev şirketlere kadar bütün ekonomi aktörlerinin sesini yansıtan Turcomoney, pozitif yayıncılık anlayışı ile rakiplerinden ayrılan bir dergi. Özetle, Türkiye’nin “uluslararası ekonomi/finans dergisi” olma iddiasını taşıyan bir dergi.

DÜNYA LİDERLERİ TURCOMONEY’E KAPAK OLDU

Türkiye’nin tek uluslararası ekonomi/finans dergisi Turcomoney, dünya liderlerini kapağına taşıdı, birçok ülkenin başbakanı, bakanı, önde gelen işadamları, büyükelçileri ve üst düzey bürokratları ile yapılan çarpıcı röportajları yayınladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Dubai Emiri Şeyh Muhammed El Maktum, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulı Berdimuhamedov, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzetbegovic, Moldava Cumhurbaşkanı Igor Dodon, Özbekistan Devlet Başkanı Şevket Mirziyoyev, Turcomoney’e kapak olan dünya liderlerinden bazılarıydı.

TURCOMONEY 7 YAŞINDA

K Medya Grubu bünyesinde 2011 yılının Şubat ayında “dünya dergisi” olma hedefiyle yayın hayatına başlayan ekonomi/ finans dergisi Turcomoney, 7 yılı geride bıraktı. Aradan geçen sürede Turcomoney, çok büyük mesafe katetti. Zengin içeriği, çağdaş tasarımı, uluslararası standartlardaki kağıt ve baskı kalitesi, objektif yayıncılığı ile iş dünyasında saygın bir yer edindi.

 

                                                        

 

 

 

 

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası