Son Haberler

Yeni kanuna göre kefillikte eş onayı istenecek

Yeni Borçlar Kanunu ile bankaları ve kredi alanları zorlayan birçok düzenleme yapıldı. Kanunun özellikle kefalet ile ilgili düzenlemeleri dikkat çekici. Artık evli bir kişi istediği gibi kefil olamayacak. Bir krediye kefil olabilmek için eşin buna izin vermesi gerekecek.

İş dünyasının ana gündemi uzun süredir bilindiği üzere yeni Ticaret Kanunu’ydu. Son anda yapılan ve iş dünyasını kısmen rahatlatan değişikliklerle birlikte bu kanun 01 Temmuz’da yürürlüğe girdi. Bununla birlikte bu kanun ile ilgili tartışmalar, aynı gün yürürlüğe giren yeni Borçlar Kanunu ile getirilen ve iş dünyasını önemli oranda etkileyen bazı değişikliklerin gözden kaçmasına neden oldu.

Yeni Borçlar Kanunu ile bankaları ve kredi alanları zorlayan birçok düzenleme yapıldı. Kanunun özellikle kefalet ile ilgili düzenlemeleri dikkat çekici. Artık evli bir kişi istediği gibi kefil olamayacak. Bir krediye kefil olabilmek için eşin buna izin vermesi gerekecek. Bu kapsamda eşlerden biri mahkemece verilmiş bir ayrılık kararı olmadıkça veya yasal olarak ayrı yaşama hakkı doğmadıkça, ancak diğerinin yazılı rızasıyla kefil olabilecek. Bu rızanın da sözleşmenin kurulmasından önce ya da en geç kurulması anında verilmiş olması gerekiyor.

Noter onaylı muvafakatname isteniyor

Bahse konu düzenlemeye istinaden bankalar kullandıracakları kredilere kefil olacak kişilerin evli olup olmadığını tespit etmeye ve evli olanlardan eşin rızasını almaya yönelik uygulama değişikliğine gittiler. Bankalar bunun için eşin rızasının olduğuna yönelik noter aracılığıyla düzenlenen muvafakatnemeler istiyorlar.

Bu durum özellikle kredilere kefil olacak kişilerin evlerinde geçmişte pek fazla görünmeyen manzaralara neden oluyor. Bazı evlerde pahalı hediyeler ile eşler ikna edilmeye çalışılırken, bazı evlerde ise kavgalar yaşanıyor. Eşin kefalet tutarının tamamına değil de bir kısmına onay vermesi gibi ilgi çekici örnekler de görülmeye başlandı. özellikle eşi ile arası bozuk olan kişilerin işi bir hayli zor. Bu hükümleri nedeniyle Borçlar Kanunu’nu boşanmaları artıracak bir kanun olarak tanımlayan kişi sayısı hayli fazla. Bir kısmı ise kanunun eşlerin anlaşarak boşanıp birlikte yaşamalarına yol açacağını ileri sürüyor. Gerçekten de bir işadamının borçlanırken, vadeli mal alırken veya bankalardan kredi alırken vereceği kefalet için eşinin yazılı rızasını alması uygulamasının bu tür sonuçlara neden olması uzak bir olasılık görünmüyor.

KOBİ’ler zorlanacak

Verilecek her kefalet için eşin rızasının aranması özellikle küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerine büyük zorluklar getirecek türden. Mali tabloları çok iyi olmayan bu tür işletmeler için piyasadan mal alırken ve bankalardan borçlanırken kefalet büyük önem taşıyor. Malvarlığı bulunan veya piyasada tanınan ortakların kefaleti ile şirketler kredi alabiliyor. Mali tabloları iyi olan büyük kurumsal firmalar ise ortak kefaletlerine bu derece ihtiyaç duymuyor, kefalet vermeden de borçlanabiliyor. Bu durum borçlanma açısından zaten avantajlı olan büyük şirketlerin avantajlarını daha da artıracak görünüyor.

Basit gibi görünen ve Ticaret Kanunu tartışmaları arasında gözden kaçan bu düzenleme bugünlerde bankaların ve şirketlerin önünde büyük bir sorun olarak görünüyor. Bu nedenle bugünlerde iş dünyasının ana gündem konularından birisi de bu konu oldu. Kanunun bu hükümlerini değiştirmek ve esnetmek için iş dünyasındaki önemli kuruluşların çeşitli girişimleri göze çarpıyor.

Kredi almak daha kolay

Aslında kişinin verdiği kefalet sonucunda borcun kendisinden tahsil edilmesi söz konusu olduğunda bu durumdan eşi ve ailesi de doğrudan olumsuz olarak etkilendiği için bu düzenlemeyi doğru bir düzenleme olarak değerlendirmek yanlış olmayacak. Uzun vadede ticaret hayatına fayda getireceği de ifade edilebilir. Fakat evli bir kişi tek başına doğrudan kredi çekebilirken, bir başkasının kullandığı krediye kefil olmak için eşinin rızasının aranmasının önemli bir çelişki olduğunu ifade eden sayısı da az değil.

Kefalette 10 yıl sınırı

Bunun yanı sıra geçmişte kefalet için bir süre sınırlaması bulunmazken, yeni Borçlar Kanunu’na göre bir gerçek kişi tarafından verilmiş olan süresiz her türlü kefalet, sözleşme imzalandığı tarihten itibaren 10 yılsonunda kendiliğinden ortadan kalkacak. Bu da kefalet açısından oldukça önemli bir değişiklik olarak görünüyor. Ayrıca, borçlu iflas etse bile, sözleşmede belirtilen vadeden önce kefilden ödeme yapması istenemeyecek. Kefil bir kişi borçlu aleyhine takip sonuca ulaşmadan kendisine karşı bir takip yapılmamasını mahkemeden talep edebilecek. Yeni kanunun genel işlem koşulları düzenlemesi ile bankalar ile kredi kullananlar arasında imzalanan sözleşmelerde yer alan birçok genel hüküm içeren maddenin itiraz edilmesi durumunda geçersiz hale dönüşmesi de söz konusu.

Bankalar sözleşme içeriklerini yenilediler

Yeni Borçlar Kanunu ve Ticaret Kanunu’nun getirdiği yeni düzenlemeler nedeniyle bankalar verecekleri kredilerde müşteri ve kefillere imzalatılan kredi sözleşmelerinin içeriklerini yenilediler. Fakat bankalar açısından kefil almak geçmişe göre hem çok zorlaştı, hem de kefaletin teminat niteliği oldukça azaldı. Bankaların verdiği kredilerin büyük çoğunluğunun kefalet karşılığı verildiği dikkate alındığında bu durum bankaların çözmesi gereken bir sorun olarak karşılarında duruyor.

Kefalet yerine ipotek

İş dünyasının talep ettiği değişiklikler yapılır mı bilinmez ama mahkemelere yansıyacak dosyalarda mahkemelerin ve Yargıtay’ın Borçlar Kanunu hükümlerini yorumlaması ve verdiği kararlar önemli olacak. Bankaların, kanunun uygulamasının netleşeceği bu süreci yakından takip etmesi ve uygulama netleşene kadar ipotek gibi maddi teminatlar ile kredi vermeyi, kefalete göre daha fazla tercih etmeleri bekleniyor.

Gürdoğan YURTSEVER

Türkiye İç Denetim Enstitüsü
Başkan Yardımcısı
98 Yorum

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Avatar
  CANAN
  28 Ağustos 2012 14:53 -

  BU DURUMDA EŞİN EVLİLİK SÜRESİ BOYUNCA EDİNMİŞ OLDUĞU GAYRİMENKULLER DE (EN AZINDAN YARISI ) RİSKE GİREBİLİR Mİ..

 • Avatar
  ESMA BAHAR
  10 Ekim 2012 13:30 -

  BİR SORUM VAR SİZE. HER NE KADAR YORUMA AÇIK OLSA BİLE EVLİLİK GİBİ BİR KURUMDA KAZANÇDA ZARAR DA ÖNEMLİ BİR ÖLÇÜDE BÜTÇEYİ ETKİLİYOR TABİ İLİŞKİYİDE… BENCE KEFİL OLURKEN EŞİN RIZASININ ALINMASI OLMASI GEREKEN BİR İŞLEM. PEKİ AYNI DURUMU KREDİ ALIRKEN DE BİREYSEL OLARAKK UYGULAMANIN BİR YOLU VAR MI? AÇIK OLARAK SORMAK GEREKEİRSE NE KREDİSİ OLURSA OLSUN EŞİM KREDİ ÇEKMEDEN ÖNCE BENİM RIZAMIN ALINMASI İÇİN NE YAPMAK GEREKİR.NASIL BİR YOL İZLEMEK GEREKİR

 • Avatar
  altan umdu
  20 Ekim 2012 12:45 -

  Bir Tanıdığıma 2011 Ekim ayında evlenirken Mobilya ve beyaz eşya alırken kefil oldum, bir kısmını ödedi ama işten çıkarıldı ve borcunu ödüyemedi. İcraya verildi ve eşinin maaşına haciz geldi. Bende 58 yaşında emekli bir insanım 9,000 TL ödemem mümkün değil ama Firma avukatı beni de arıyor kefilim diye. Ben 01/07/2012 tarihinde yürürlüğe giren 6098 Sayılı yeni Türk Borçlar Kanunu’na göre bu kefillikten kuryulabilirmiyim ve ne yapmam gerekir. Allah rızası için bana yardımcı olun. aumdu55@hotmail.com yazarsanız sevinirim Allaha Emanet olun.

 • Avatar
  musa kurt
  16 Şubat 2013 18:50 -

  ben daha önce 3 defa kredi çektim hiç kefil sormadılar bir hafta önce ziraat bankasına kredi çekmeye dedilerki kefil lazım malesef krediyi çekemedim.

 • Avatar
  semin bağ
  29 Mart 2013 08:54 -

  eşim benden habersiz bankadan kredi çekiyor. Sonrada borç kapıya dayanıyor. ee malum evli olunca ne oluyor. ikimizin birikimine de el konuluyor. Eşimde bende çalışıyoruz çünkü. İkimizin kazancı gidiyor.Evlilikten sonra edindiğin mal (ev-araba v.s.) veya parasal birikimlere eşim yüzünden el konuluyor. Benim suçum ne? Evlenmek mi? E o zaman boşanılsın. Kimse sırtında gereksiz yük taşımak için evliliğini sürdürmez.

 • Avatar
  fatma aksoy
  30 Eylül 2013 21:03 -

  eşimizn bizden habersiz bankadan kredi çekmemesi için ne yapmamız gerek hukuken haklarımız var mı?

 • Avatar
  Fred Finns
  18 Ekim 2013 08:30 -

  BİZ SERT PARA KREDİ GRANT5% – Biz% 3 arasında değişen bir faiz oranı ile, sabit para krediler ile diğer her türlü vermek. Biz 1,000.00 100 Milyon USD / POUNDS / EURO tO değişen, geniş kredi Ulus dışarı vermek. Biz% 100 fon ve% 75 mülk edinme üzerinde -85% bir LTV ile. Ilgilenen varsa e-posta yoluyla bize ulaşın; fredlenders01@gmail.comSelamlarBay Fred Finliler

 • Avatar
  Fred Finns
  18 Ekim 2013 08:30 -

  BİZ SERT PARA KREDİ GRANT5% – Biz% 3 arasında değişen bir faiz oranı ile, sabit para krediler ile diğer her türlü vermek. Biz 1,000.00 100 Milyon USD / POUNDS / EURO tO değişen, geniş kredi Ulus dışarı vermek. Biz% 100 fon ve% 75 mülk edinme üzerinde -85% bir LTV ile. Ilgilenen varsa e-posta yoluyla bize ulaşın; fredlenders01@gmail.comSelamlarBay Fred Finliler

 • Avatar
  COLLACTERAL OLMADAN NOEL KUTLAMASI İÇİN BİR ACİL K
  2 Aralık 2013 21:44 -

  COLLACTERAL OLMADAN NOEL KUTLAMASI İÇİN BİR ACİL KİŞİSEL KREDİ İHTİYACINIZ VAR?Merhaba,Eğer borç? Hiç Bankası’ndan kredi reddetti mı? Yoksa faturaları ödemek için bir kredi ihtiyacı? Sizin yardım şimdi geliyor, artık endişe, JACKSON KREDİ FİRMA insanlara kredinin her türlü sunan bir kredi şirket, e-posta yoluyla% 3 temas bize düşük faiz oranı ile kredi gerekir şirket: jacksonfirmloan@gmail.comlütfen bu e-posta sadece cevap lütfen: jacksonfirmloan@gmail.com

 • Avatar
  Rashide Abdulahi
  6 Aralık 2013 07:55 -

  Merhaba,Ben Sayın Rashide Abdulahi , hayat zaman fırsat kredi veren özel bir kredi borç veren duyuyorum. Eğer acilen borçlarını temizlemek için bir kredi ihtiyacı ? ya da işinizi geliştirmek için ekstra sermaye gerekiyor ? Eğer bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş ? Eğer bir konsolidasyon kredi veya ipotek ihtiyacınız var mı ?Ben tüm mali sıkıntılargeçmişte bir şey yapmak için buradayım olarak artık arama . Ben % 2 oranındaiş yatırım , kredi kötü veya faturaları ödemek için paraya ihtiyacım mali yardıma ihtiyacı olanlara borç para . Ben güvenilir ve yararlanıcı yardımda bulunmayı ve bir kredi sunmak için hazır olacak sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum . Yani bugün bir e – posta : ( rashideabdulahiloanfirm@hotmail.com )Sağlanan hizmetler şunlardır :bireysel KredilerÖğrenci KredileriKrediler Kiralamaİşletme Kredileriticari ipoteklerHome Mortgagearaba kredileriİnşaat kredilerÖğrenci kredileriEğer bizden bir kredi almak istiyorsanız , e-posta yoluyla rashideabdulahiloanfirm@hotmail.com bugün bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin .Saygılarımızla ,Rashide Abdulahi .

 • Avatar
  Rashide Abdulahi
  6 Aralık 2013 07:57 -
 • Avatar
  Rashide Abdulahi
  6 Aralık 2013 07:57 -
 • Avatar
  Atila
  15 Aralık 2013 11:49 -

  Merhaba,Ben Türkiye’de yaşayan ve ben üç çocuk ile bir mücadele anne olduğum gibi ben gerçekten hayatımda benim için bu kadar gösterilen iyilik görmedim ve ben hayatımda gerçekten zor dönemden geçiyor olmuştur ve benim adım Atila ve tüm bu sert içinde kez , bir kötü olay i faturaları vardı ve benim son oğlum o ağaçtan düştü oluşan bir diz yaralanması acı gibi gerçekten kötü oldu benim tek hayatta kalma aracı ve şeyler oldu işimi kaybettim gibi hayatımda meydana gelen vedoktorlar yine yürüyebiliyordu ve ben hiçbir aile ve çalıştırmak için hiç kimse ve her gece olduğu gibi bu noktada , hayat benim için yararsız olduğunu bu yüzden onun diz için bir ameliyat ihtiyacı olduğunu beni bilgilendirdi , ben oturupmola kadar ağlayacak dun bir gün kadar , ben o krediler ile benim ayakkabı insanlara yardımcı olabilir ve benim çaresiz durumda , ben hiçbir seçeneğim yoktu belirtti adamın yahoo cevaplar üzerine bir reklam okudum ama denemek zorunda kaldı ve böylece şok edici ve şaşırtıcı , öyleydi bir gerçeklik haline imkansız gibi , ben 48 saat içinde bile benim kötü kredi ile $ 75,000.00 bir kredi var ve oğullarım ameliyat yapıldığını ve başarılı oldu ve şimdi , ben iyiyim ve benim çocuklar ile rahatlık içinde yaşayan ALLAH teşekkür ve ben dedi benim öz , ben hiç hayatımda merak bu tür görmedim ve bentüm vahşi dünyaya anlatacak ve ben her biri Mr.Dam Dürüstlük , ALLAH beni ve ailemi kurtarmak için kullanılanadam için ALLAH teşekkür etmek gerekir karar bütün umutlar ve gitti ve ben ne kadar karanlık ve günahkârdünya bugün , her biri için diyecek olmuştu bile, hala orada ALLAH korkusu ve yeryüzünde güvenilir insanlar ve benim eski durum veya bir kredi gerekiyorsa meşru , ben bu kredi borç veren iletişim ve honestlender0@yahoo.com aracılığıyla ona ulaşabilir tavsiye edecek ve ben hepiniz benim için bu adam için dua etmek istiyorum .Teşekkürler ,Atila

 • Avatar
  Bravo Terry
  2 Ocak 2014 18:59 -

  dikkat !!! Ben Terry Bravo, Kredi sirketlerin CEO, ben Terry Bravo duyuyorum ….Sen Kredi Eger asil ihtiyaciniz var mi? Insaat kredisi? Ögrenci kredileri? YATIRIM Kredi?, Borç konsolidasyonu kredi? E-posta yoluyla çok daha eglenceli @ Bilgi? (bravoterry99@yahoo.com) (Bravo_terry_loanfirm@webadicta.org) için bize ulasin .. Biz% 3 faiz kredi vermek unutmayinUygulamak için tesekkür ederiz. . Bravo Terry Kredi firmasi.

 • Avatar
  CHARITY FINANCXE FIRM
  4 Ocak 2014 12:15 -

  Eğer kredi ve borçlarını ödemek için kredi gerekiyor? Kendi işinizi başlatmak için finansman ihtiyacınız var? Büyük projeleri yürütmek için kredi ihtiyacınız var? Eğer üniversite kredi ihtiyacınız var mı? Çeşitli diğer işlemler için finansman ihtiyacınız var? iletişim e-posta: charityfinancialservices@hotmail.com veya charityhrdepartment@taxcolandia.com mevcut kredileri * Bireysel Krediler (Güvenli ve Teminatsız) * İşletme Kredileri (Güvenli ve Teminatsız) * Kombinasyon Kredi * Konsolidasyon Kredi ve daha birçok: * Bir Bayilik başlatılıyor * İş Edinme * İş Genişletme * Satın Ticari Emlak * Sözleşmelerin Yürütme Ben, dinlenmek ve artık endişe kalmak için teşvik çünkü kapınıza bir okunaklı sunuyoruz, CHARITY FINANCE FIRM mali sorun, bizim hedefimizdir. iletişim e-posta: charityfinancialservices@hotmail.com veya charityhrdepartment@taxcolandia.com Eğer aşağıdaki doldurmak zorunda bilgi: BAŞVURUDA KİŞİSEL BİLGİLER. . * ADAYLAR TAM İSİMLERİ ……………………. * SEX …………………………………… * YAŞ …………………………………… * MEDENİ DURUMU …………………………. * İŞ …………………………… KONUSU * EV ……………………………. * TOLL …………………………. * Kredi Amaç İHTİYACI ……………………… * KREDİ SÜRESİ ………………………… * KREDİ TUTARI GEREKİR ……………………. BİZİM kredi faiz sadece% 2, ve bizim operasyonlar sonucu lonca olduğunu KANUN KAPSAMINDA LENDERS tamamlanan tüm UYGULAMALAR doğrudan gönderilmesi gerekmektedir E-POSTA A VIA (charityfinancialservices@hotmail.com veya charityhrdepartment@taxcolandia.com). Geri almak bize bu CHARITY FINANCE FIRM bir kredi elde ilgilenen içtenlikle eğer.

 • Avatar
  Orhon
  7 Ocak 2014 03:46 -

  Okojie Company Plc bana sadece 200.000 USD tutarında kredi teklif etti.Eğer bir kredi ihtiyacı olan ve bir gerçek ve güvenilir bir şirket arıyorsanız, bu sizin için en iyi şirket olduğunu, onların hizmetler ücretsiz değildir, ama onların müşterilerine gerçek krediler sunuyoruz olsa.I 300 $ kendi kredi sigorta ücretini ödedikten sonra ben sadece 200.000 $ tutarında bir kredi teklif edildi.Not: onlar benim kredi banka hesabıma aktarıldı $ önce 300 benim ödenmesinden sonra hiçbir ek masraf banka hesabıma benim kredi aktarılır ve orada daha önce bu şirkete peşin 300 $ sigorta ücreti ödedi.www.okojiecompanyplc.co.uk ya da bir e-posta gönderin: Bu ​​firma hakkında daha fazla bilgi almak için, ziyaret loanservice@okojiecompanyplc.co.uk

 • Avatar
  Orhon
  7 Ocak 2014 03:46 -

  Okojie Company Plc bana sadece 200.000 USD tutarında kredi teklif etti.Eğer bir kredi ihtiyacı olan ve bir gerçek ve güvenilir bir şirket arıyorsanız, bu sizin için en iyi şirket olduğunu, onların hizmetler ücretsiz değildir, ama onların müşterilerine gerçek krediler sunuyoruz olsa.I 300 $ kendi kredi sigorta ücretini ödedikten sonra ben sadece 200.000 $ tutarında bir kredi teklif edildi.Not: onlar benim kredi banka hesabıma aktarıldı $ önce 300 benim ödenmesinden sonra hiçbir ek masraf banka hesabıma benim kredi aktarılır ve orada daha önce bu şirkete peşin 300 $ sigorta ücreti ödedi.www.okojiecompanyplc.co.uk ya da bir e-posta gönderin: Bu ​​firma hakkında daha fazla bilgi almak için, ziyaret loanservice@okojiecompanyplc.co.uk

 • Avatar
  sr gerad jude
  8 Ocak 2014 11:54 -
 • Avatar
  sr gerad jude
  8 Ocak 2014 11:54 -
 • Avatar
  sr gerad jude
  8 Ocak 2014 13:13 -
 • Avatar
  Bravo Terry
  26 Ocak 2014 21:35 -

  dikkat !!! Ben Terry Bravo, Kredi sirketlerin CEO, ben Terry Bravo duyuyorum ….Sen Kredi Eger asil ihtiyaciniz var mi? Insaat kredisi? Ögrenci kredileri? YATIRIM Kredi?, Borçkonsolidasyonu kredi? E-posta yoluyla çok daha eglenceli @ Bilgi? (bravoterry99@yahoo.com) (Bravo_terry_loanfirm@webadicta.org) için bize ulasin .. Biz% 3 faiz kredi vermek unutmayinUygulamak için tesekkür ederiz. . Bravo Terry Kredi firmasi.

 • Avatar
  Bravo Terry
  26 Ocak 2014 21:37 -

  dikkat !!! Ben Terry Bravo, Kredi sirketlerin CEO, ben Terry Bravo duyuyorum ….Sen Kredi Eger asil ihtiyaciniz var mi? Insaat kredisi? Ögrenci kredileri? YATIRIM Kredi?, Borçkonsolidasyonu kredi? E-posta yoluyla çok daha eglenceli @ Bilgi? (bravoterry99@yahoo.com) (Bravo_terry_loanfirm@webadicta.org) için bize ulasin .. Biz% 3 faiz kredi vermek unutmayinUygulamak için tesekkür ederiz. . Bravo Terry Kredi firmasi.

 • Avatar
  aaaaaa
  29 Ocak 2014 15:17 -

  bence bu kanun çok eksik.eşim benden habersiz kredi çekmemeli. Kayınbabam bizden kredi istiyor ben onların borclarını ödemek zorunda değilim.öderim diyor ama hayatta o parayı geri alamayacağımızı eşimde biliyor çünkü onların uçan kuşa borçları var.birkere versek bu şekilde devam eder bu yüzden eşim bana vurmaya kalktı ve biz yeni evliyiz bütün borçlar bize kaldı lütfen kanuna ekleme yapılsın.eşim benden habersiz kredi ÇEKEMESİN.

 • Avatar
  Mr.Melody
  3 Şubat 2014 13:49 -

  Merhaba, Ben Mr.Melody duyuyorum. meşru ve akredite Kredi borç veren. Biz çok hızlı ve kolay bir şekilde her türlü iyi kredi vermek, Bireysel Kredi, Konut Kredisi, Öğrenci Kredisi, İşletme Kredisi, Yatırımcı kredi, Araç Kredisi, Borç Consolidation.Get bize geri aşağıdaki ayrıntıları ilgilenen varsa: İLETİŞİM: Mr.Melody. E-posta: melodyloans@outlook.com Lütfen dikkat: Bizim asgari kredi toplamı Up-koğuşlarda, Krediler uygulama aynı hafta verilebilir ve bu% 100 ücretsiz (Risk) 5.000 $ dolar. Anında kredi melodyloans@outlook.com için en iyi Regards.contact bugün. Teşekkürler.

 • Avatar
  Jp Lenders
  11 Şubat 2014 03:01 -

  Eğer bir iş adamı ya da kadın mısınız? Eğer herhangi bir finansal karmaşa içinde olan ya da kendi işini kurmak için para gerekiyor? Eğer borç yerleşmek ya da faturalarınızı ödemek ya da güzel bir iş başlatmak için bir kredi gerekiyor?Eğer düşük bir kredi puanı var mı ve bunu sert yerel bankalar veya diğer finans kurumları sermaye / kredi almak buluyor? Eğer herhangi bir nedenle bir kredi ya da finansman ihtiyacınız var mı? Biz% 2 düşük faiz oranıyla kredi sunuyor ve hiçbir kredi kontrolü ile, biz kişisel kredileri, borç konsolidasyonu kredi, girişim teklifsermaye, işletme kredileri, eğitim kredileri, ev kredisi veya herhangi bir nedenle kredileri, biz $10,000,000.00 maksimum kredi tutarı sunuyoruz. şimdi bize geri almak Jplenders@blumail.org,Jplenders@live.com Selamlar,James ParkerE-posta: jplenders@blumail.org,Jplenders@live.com

 • Avatar
  SR GERAD JUDE
  16 Şubat 2014 14:55 -

  Kisisel is için kredi ihtiyacim var mi? Sizin kredi transferi belge için xavigeradloanfirm@yahoo.com: evet bu e-posta Aiicco sigorta yatirim plc irtibata geçerseniz. biz ilgi kaydini,% 3 faiz orani ile bu e-kredi vermek: xavigeradloanfirm@yahoo.com simdi.Tam adi: :……………………….Mense ülke: :…………………..kosulu: :…………………………..milliyet:……………………………Ev / Ofis Adresi: :……………..Kredi Miktari Gerekli: :…….Kredinin Süresi: :……………..Mobil Numara: :……………….Faks: :……………………………….Aylik Gelir: :…………………….Meslek / Meslegi: :……………..yil: :…………………………………Cinsiyet:…………………………….Devlet Maritain:………………..Aiicco insurance plc.

 • Avatar
  mr luther
  16 Şubat 2014 22:15 -
 • Avatar
  mr luther
  16 Şubat 2014 22:21 -
 • Avatar
  mr luther
  16 Şubat 2014 22:21 -
 • Avatar
  mr luther
  16 Şubat 2014 23:12 -

  Faturalarınızı ve borçlarını yerleşmek ya da eğitimini ilerletmek için bir kredi ihtiyacı varsa, johnlutherloanfirm1@outlook.com gibi e-posta yoluyla şimdi yardım merkezine başvurunselamlar

 • Avatar
  mr luther
  16 Şubat 2014 23:22 -

  Faturalarınızı ve borçlarını yerleşmek ya da eğitimini ilerletmek için bir kredi ihtiyacı varsa, johnlutherloanfirm1@outlook.com gibi e-posta yoluyla şimdi yardım merkezine başvurunselamlar

 • Avatar
  gerad
  17 Şubat 2014 16:06 -

  Kisisel is için kredi ihtiyacim var mi? Sizin kredi transferi belge için xavigeradloanfirm@yahoo.com: evet bu e-posta Aiicco sigorta yatirim plc irtibata geçerseniz. biz ilgi kaydini,% 3 faiz orani ile bu e-kredi vermek: xavigeradloanfirm@yahoo.com simdi.Tam adi: :……………………….Mense ülke: :…………………..kosulu: :…………………………..milliyet:……………………………Ev / Ofis Adresi: :……………..Kredi Miktari Gerekli: :…….Kredinin Süresi: :……………..Mobil Numara: :……………….Faks: :……………………………….Aylik Gelir: :…………………….Meslek / Meslegi: :……………..yil: :…………………………………Cinsiyet:…………………………….Devlet Maritain:………………..Aiicco insurance plc.

 • Avatar
  gerad
  17 Şubat 2014 16:07 -

  Kisisel is için kredi ihtiyacim var mi? Sizin kredi transferi belge için xavigeradloanfirm@yahoo.com: evet bu e-posta Aiicco sigorta yatirim plc irtibata geçerseniz. biz ilgi kaydini,% 3 faiz orani ile bu e-kredi vermek: xavigeradloanfirm@yahoo.com simdi.Tam adi: :……………………….Mense ülke: :…………………..kosulu: :…………………………..milliyet:……………………………Ev / Ofis Adresi: :……………..Kredi Miktari Gerekli: :…….Kredinin Süresi: :……………..Mobil Numara: :……………….Faks: :……………………………….Aylik Gelir: :…………………….Meslek / Meslegi: :……………..yil: :…………………………………Cinsiyet:…………………………….Devlet Maritain:………………..Aiicco insurance plc.

 • Avatar
  jack chris
  28 Şubat 2014 12:17 -

  İyi, GünEğer bir iş adamı ya da kadın mısınız? Eğer herhangi bir finansal stres ya da kendi işinizi başlatmak için para gerekiyor? Eğer borç yerleşmek ya da faturalarınızı ödemek için kredi gerekiyor? Eğer düşük bir kredi puanı var mı ve bunu sert yerel bankalar ve diğer finans kurumları bir kredi elde etmek buluyor? i e-posta yoluyla bizden bir kredi elde etmek isteyen varsa, bizimle irtibata% 2.5, düşük faiz oranı ile biz kredi sunuyoruz sizi bilgilendirmek istiyoruz: globalloanfinanceventure@gmail.com1.. Başvuru Sahibinin Adı: …….2. Yaş: ………………….3. Yer: ……………..4. Tutar Gerekli ……..5. Süre: ……………..6. Telefon Numarası ………….7. Faks Numarası ……………İletişim E-posta: globalloanfinanceventure@gmail.comSaygılarımızla,Sayın jack kurt+18178184191+14232993575KÜRESEL FİNANS KREDİ LENDERSE-posta adresiniz: globalloanfinanceventure@gmail.com

 • Avatar
  jack chris
  28 Şubat 2014 12:18 -

  İyi, GünEğer bir iş adamı ya da kadın mısınız? Eğer herhangi bir finansal stres ya da kendi işinizi başlatmak için para gerekiyor? Eğer borç yerleşmek ya da faturalarınızı ödemek için kredi gerekiyor? Eğer düşük bir kredi puanı var mı ve bunu sert yerel bankalar ve diğer finans kurumları bir kredi elde etmek buluyor? i e-posta yoluyla bizden bir kredi elde etmek isteyen varsa, bizimle irtibata% 2.5, düşük faiz oranı ile biz kredi sunuyoruz sizi bilgilendirmek istiyoruz: globalloanfinanceventure@gmail.com1.. Başvuru Sahibinin Adı: …….2. Yaş: ………………….3. Yer: ……………..4. Tutar Gerekli ……..5. Süre: ……………..6. Telefon Numarası ………….7. Faks Numarası ……………İletişim E-posta: globalloanfinanceventure@gmail.comSaygılarımızla,Sayın jack kurt+18178184191+14232993575KÜRESEL FİNANS KREDİ LENDERSE-posta adresiniz: globalloanfinanceventure@gmail.com

 • Avatar
  Bravo Terry
  4 Mart 2014 10:45 -

  dikkat !!! Ben Terry Bravo, Kredi sirketlerin CEO, ben Terry Bravo duyuyorum ….Sen Kredi Eger asil ihtiyaciniz var mi? Insaat kredisi? Ögrenci kredileri? YATIRIM Kredi?, Borçkonsolidasyonu kredi? E-posta yoluyla çok daha eglenceli @ Bilgi? (bravoterry99@yahoo.com) (Bravo_terry_loanfirm@webadicta.org) için bize ulasin .. Biz% 3 faiz kredi vermek unutmayinUygulamak için tesekkür ederiz. . Bravo Terry Kredi firmasi.

 • Avatar
  kcee loans
  5 Mart 2014 02:34 -

  ? Sen eğer biz% 2 çok ucuz bir oranda kredi sunan bir kredi ihtiyacınız var mı intrested bizim e-posta adresi üzerinden bize şimdi:kceeloans@outlook.com

 • Avatar
  kcee loans
  5 Mart 2014 02:35 -

  ? Sen eğer biz% 2 çok ucuz bir oranda kredi sunan bir kredi ihtiyacınız var mı intrested bizim e-posta adresi üzerinden bize şimdi:kceeloans@outlook.com

 • Avatar
  GARRY COLEMAN
  6 Mart 2014 00:25 -

  Bir kredi ihtiyaciniz var mi ? Eger bir is baslatmak için bir kredi ihtiyaci var mi? Eger bir is var ve isinizi genisletmek için bir kredi ihtiyacim var mi ? Eger herhangi bir finansal karmasa içinde olan ve bir kredi gerekiyor ? Eger borçlarini temizlemek için bir kredi ihtiyacim var mi ? Biz % 2 düsük ve uygun faiz oranlariyla krediler sunuyoruz olursa olsun kredi sorunlari , burada yardimci olmaktir . (garrcoleman_loanoffice@yahoo.com) Daha fazla bilgi için : E-posta , bugün bize ulasin.Ilk Isim: ___________________________Soyadi : ____________________________Cinsiyet : _______________________________Medeni Hali: _______________________Iletisim Adres : ______________________Sehir / Posta kodu : ______________________Ülke: ______________________________Dogum Tarihi : ________________________Kredi olarak Gereken Tutar : ________________Kredi Süresi : ________________________Aylik Gelirleri / yil : _________Meslek : ___________________________Kredi için Amaç : _____________________Telefon: ________________________________Faks : __________________________________

 • Avatar
  Antonio
  8 Mart 2014 00:20 -

  Sayın Bay / Bayan,İsmim biz dünyanın herhangi bir yerine 40 yıl geri ödeme süresi dönemine 1 yıl içinde% 3 gibi düşük bir yıllık asgari faiz oranları ile, özel, ticari ve bireysel kredi teklif Bay Antonion olduğunu. Ve biz 2000 $ US $ 100,000,000.00 USD.Our kredilere aralığında kredi vermek iyi sigortalı ve maksimum güvenlik bizim önceliğimiz olan, ilgili kişilerin e-posta yoluyla bize bugün başvurun: legiantonioloanfirm@hotmail.com

 • Avatar
  Bravo Terry
  8 Mart 2014 14:18 -

  dikkat !!! Ben Terry Bravo, Kredi sirketlerin CEO, ben Terry Bravo duyuyorum ….Sen Kredi Eger asil ihtiyaciniz var mi? Insaat kredisi? Ögrenci kredileri? YATIRIM Kredi?, Borçkonsolidasyonu kredi? E-posta yoluyla çok daha eglenceli @ Bilgi? (bravoterry99@yahoo.com) (Bravo_terry_loanfirm@webadicta.org) için bize ulasin .. Biz% 3 faiz kredi vermek unutmayinUygulamak için tesekkür ederiz. . Bravo Terry Kredi firmasi.

 • Avatar
  Standard Chartered Loan LImited
  8 Mart 2014 21:01 -

  Standard Chartered Kredi Limited dünya çapındaönde gelen bağımsız kredi şirketlerinden biridir . Biz de kurulan veyılda ihtiyaçları ve bireysel gereksinimleri iyi bir anlayış geliştirmiştir . Biz oldukça müşterilerimize tedavi ve profesyonel, samimi ve yararlı bir hizmet sunmak için kararlıyız . Bizim prosedürleri biz sizin koşullarınıza uygun bir ürün sunmak sağlamak için , size uygun tasarlanmış , formaliteler en aza indirgenir , ve birlikte her program için esnek bir yaklaşım ile , size kredi isteğini tamamlamak emin olun . Müşterilerin 47 yıldır hayatlarını değiştirmek ve iyileştirmek yardımcı oldum ve biz gerçekten bağımsız , biz işletmeler ve bireyler her türlü kredilerin bir dizi sunmak için eşsiz bir konumda bulunmaktadır . Amacımız finansal ihtiyaçlarını karşılamak için ve sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemlidir . Bizim hizmet ilgilenen varsa biz% 3 faiz oranı kredi vermek zorunda neden olduğunu, bugün bize geri olsun lütfen .E – posta: standardcharteredloanlimited@gmail.com

 • Avatar
  Standard Chartered Loan LImited
  8 Mart 2014 21:01 -

  Standard Chartered Kredi Limited dünya çapındaönde gelen bağımsız kredi şirketlerinden biridir . Biz de kurulan veyılda ihtiyaçları ve bireysel gereksinimleri iyi bir anlayış geliştirmiştir . Biz oldukça müşterilerimize tedavi ve profesyonel, samimi ve yararlı bir hizmet sunmak için kararlıyız . Bizim prosedürleri biz sizin koşullarınıza uygun bir ürün sunmak sağlamak için , size uygun tasarlanmış , formaliteler en aza indirgenir , ve birlikte her program için esnek bir yaklaşım ile , size kredi isteğini tamamlamak emin olun . Müşterilerin 47 yıldır hayatlarını değiştirmek ve iyileştirmek yardımcı oldum ve biz gerçekten bağımsız , biz işletmeler ve bireyler her türlü kredilerin bir dizi sunmak için eşsiz bir konumda bulunmaktadır . Amacımız finansal ihtiyaçlarını karşılamak için ve sizin memnuniyetiniz bizim için çok önemlidir . Bizim hizmet ilgilenen varsa biz% 3 faiz oranı kredi vermek zorunda neden olduğunu, bugün bize geri olsun lütfen .E – posta: standardcharteredloanlimited@gmail.com

 • Avatar
  Bu şu anda% 2 gibi düşük
  10 Mart 2014 06:21 -

  MerhabaBu şu anda% 2 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi veriyoruz kamuoyunu bilgilendirmektir. Daha fazla bilgi için, bir kredi için başvuran ilgilenen varsa e-posta yoluyla bize şimdi: credithome@blumail.orgMR MHAY

 • Avatar
  mhay burailla
  10 Mart 2014 06:22 -

  MerhabaBu şu anda% 2 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi veriyoruz kamuoyunu bilgilendirmektir. Daha fazla bilgi için, bir kredi için başvuran ilgilenen varsa e-posta yoluyla bize şimdi: credithome@blumail.orgMR MHAY

 • Avatar
  credit home
  10 Mart 2014 06:23 -

  MerhabaBu şu anda% 2 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi veriyoruz kamuoyunu bilgilendirmektir. Daha fazla bilgi için, bir kredi için başvuran ilgilenen varsa e-posta yoluyla bize şimdi: credithome@blumail.orgMR MHAY

 • Avatar
  mr jack scott
  13 Mart 2014 01:26 -

  Bu tür mali help.So mali zorluk geçiyor haberdar ya da herhangi bir finansal karmaşa içinde olan ve kendi işini kurmak için para gerek, ya da yerleşmek için kredi ihtiyacı gibi ihtiyaçlar, insanlara yardım etmek için Hıristiyan / yasal kuruluş olan sizin borç ya da faturalarınızı ödemek güzel bir iş kurmak, veya elde etmek için yerel bankalardan sermaye kredisi için zor bulmak, e-posta ile bugün bize:. accessloanlender@yahoo.com Yani bu şansı sizi geçmesine izin vermeyin. Bu ciddi fikirli ve Allah’tan korkan insanlar için olduğunu lütfen unutmayınız. Şimdi bize e-posta: accessloanlender@yahoo.com size yakında duymak umutİLETİŞİM BUGÜN AT: accessloanlender@yahoo.comerişim kredi borç veren adına

 • Avatar
  Bravo Terry
  28 Mart 2014 20:17 -

  dikkat !!! Ben Terry Bravo, Kredi sirketlerin CEO, ben Terry Bravo duyuyorum ….Sen Kredi Eger asil ihtiyaciniz var mi? Insaat kredisi? Ögrenci kredileri? YATIRIM Kredi?, Borç konsolidasyonu kredi? E-posta yoluyla çok daha eglenceli @ Bilgi? (bravoterry99@yahoo.com) (Bravo_terry_loanfirm@webadicta.org) için bize ulasin .. Biz% 3 faiz kredi vermek unutmayinUygulamak için tesekkür ederiz. . Bravo Terry Kredi firmasi.

 • Avatar
  Bravo Terry
  28 Mart 2014 20:17 -

  dikkat !!! Ben Terry Bravo, Kredi sirketlerin CEO, ben Terry Bravo duyuyorum ….Sen Kredi Eger asil ihtiyaciniz var mi? Insaat kredisi? Ögrenci kredileri? YATIRIM Kredi?, Borç konsolidasyonu kredi? E-posta yoluyla çok daha eglenceli @ Bilgi? (bravoterry99@yahoo.com) (Bravo_terry_loanfirm@webadicta.org) için bize ulasin .. Biz% 3 faiz kredi vermek unutmayinUygulamak için tesekkür ederiz. . Bravo Terry Kredi firmasi.

 • Avatar
  KREDİ TEKLİF
  29 Mart 2014 03:59 -
 • Avatar
  Bay Fred
  3 Nisan 2014 07:22 -

  Merhaba,Bay Fred Peterson ben % 3 faizli krediler sunuyoruz insanları aldatmak yok , bir Tanrı korkan bir adamım Fred Peterson dünya kredininsahibi. Eğer gerçekten sadece ihtiyacınız kreditürünü seçin , bir kredi gerekiyorsa , o zaman ben en kısa sürede istediğiniz gibi size verecektir .Biz Borç kredileri ,kara listeye için konut kredisi , ev kredisi , kötü kredi kredisi, araç kredisi , işletme kredisi , özel kredi , hızlı kredi , araç kredisi , anında kredi ve kredi vermek . İstediğiniz kredi herhangi bir türü, en kısa sürede benimle temas kurmaktan çekinmeyin .Eğer bir kredi almak gerçekten ilgileniyorsanız eğer , benim şirket olacak ve başka hiç vardı .Şimdi bana e-posta ve @mail.com fred112.peterson fredpetersonworldloan@yahoo.com adresinden hızlı bir kredi bugün ya da benim özel e-posta adresi almak veya http://chukwuoge9.wix.com/fredpetersonworldloan , temas benim web sitesi aracılığıyla bana ulaşın : 2348072074457 . Eğer gerçekten bu krediyi ihtiyacınız olursa beni arayın .Bugün uygulamak ve çeşitli sorunları çözmek için kredi almak eğer memnun olacaktır .Saygılarımızla ,Bay Fred .

 • Avatar
  Wilson Jones
  8 Nisan 2014 10:01 -

  Merhaba SevgiliEğer Krediler ve ipotekler yorgun iseniz bankalar ve diğer finans kurumları arıyor, ya da mikro-finans düzeni tarafından sürekli aşağı çevirdi. Bu Aylık Asgari sunun% 3 kredi arasındadır $ 1,000.00 $ 10.000.000,00 azami faiz oranı sizi bilgilendirmek olduğunu% 100 garanti ile. Biz iş geliştirmek için kredi vermek. rekabetçi bir kenar / iş genişletme. Biz, güvenilir, güvenilir, verimli, dinamik, hızlı sertifikalı ve dinlenme emin olun vardır. İşbirliği gayrimenkul için finansör ve finansman her türlü, en az beş ile elli yıl boyunca bir uzun vadeli kredi var ve bütün ilgi vermek ve hesaplamak ve yıllık ödenecek izin vermek. Biz sunulan kredilerin aşağıdaki çeşit var vedaha çok;* Bireysel Krediler (Teminatsız Kredi)* İşletme Kredileri (Teminatsız Kredi)* Konsolidasyon Kredi* Kombinasyon Kredi* Ev GeliştirmeE-posta iletişim noktaları aramak içinE-posta adresi: creditsolutioncompany@gmail.com

 • Avatar
  Bravo Terry
  8 Nisan 2014 23:36 -

  Eger bir is, okul, fatura, borç veya concolidation kredi ihtiyacim var mi?Neden daha detayli gitmek, Iletisim (BTLFI)(bravo_terry_loanfirm@webadicta.org) veya (bravoterry99@yahoo.com)Veya (+44-7024-049-763) araciligiyla sirket merkez ofisimizle irtibata

 • Avatar
  James Neuman
  10 Nisan 2014 11:36 -

  Neuman Finansal Şirketler müşterilerimiz için finansman sağlanmasında uzmanlaşmış tam lisanslı Kredi Aracılık olduğunu. Bir Ev sahibi, Kiracı iseniz olursa olsun, kötü bir kredi var ya da zorluk gelir bizim dost danışmanlarından biri sizin için uygun hizmeti bulmak için yolun her adımında rehberlik edecek kanıtlayan var. Biz borç yönetimi de dahil olmak üzere finans ve tüketici geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz. E-mail; neumanfinance@outlook.com Kişi; James Neuman

 • Avatar
  KREDİ TEKLİF
  3 Mayıs 2014 13:28 -
 • Avatar
  GREATUNIVERSAL
  3 Mayıs 2014 13:29 -
 • Avatar
  Bay Nespor
  8 Mayıs 2014 00:56 -

  Good Day Herkes .Sanırım Meşru Ve Saygın kredi Company , Nespor Gina acredible kredi borç veren duyuyorum. Biz , mali yardım ihtiyacı , % 3oranında bireylere dışarı mali yardım Biz kredi fonları ile dinamik bir firmayız faturalarını ödemek için , ya da başlatmak için kötü bir kredi veya para ihtiyacı var, Şirket / Fabrika yatırım , nesporguniversalfunds@outlook.com : business.We yatırım için biz mail adresi aracılığıyla size loan.Contact bize sunmak için mutluluk güvenilir ve yararlanıcı yardımda sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorumRendered hizmetler şunlardır ; , Ev Geliştirme , Yatırım Kredisi , Oto Kredileri, Borç Konsolidasyon , Kredi Hattı , İkinci Mortgage , İş Kredileri , Bireysel Krediler , Araç Kredisi , Oto Kredisi Refinance .Ilgilenen varsa geri yazın .TAM ADI ………EV ADRESİ ……SEX ……….YAŞ ……….MEDENİ DURUMU ……..ÜLKE ……….CEP NUMARASI ………OFİS SAYISI ………DEVLET ……….AYLIK GELİR ………MESLEK …..DOĞUM TARİHİ …..KREDİ OLARAK GEREKLİ MİKTARI ………KREDİ SÜRESİ ……KREDİ AMACI ………Biz daha fazla devam böylece bu bilgi en ile bize geri almaktamam .Tamam sizden duymak için bekliyorum .Bay Nespor .

 • Avatar
  Bravo Terry
  10 Mayıs 2014 12:04 -

  Eger bir is, okul, fatura, borç veya saglamlastirma kredi ihtiyacim var mi?Neden daha detayli gitmek, Iletisim (BTLFI)(bravo_terry_loanfirm@webadicta.org) veya (bravoterry99@yahoo.com)Veya (+44-7024-049-763) araciligiyla sirket merkez ofisimizle irtibataFacebook: https://www.facebook.com/bravo.terry.58

 • Avatar
  Raymond Hills
  11 Mayıs 2014 07:18 -

  Sayın Bay / Bayan, Başka bir deyişle ilk önce Raymond Hills Finance Company için bekliyoruz. Eğer mali yardım ihtiyacınız var mı? Eğer işinizi genişletmek için bir kredi ihtiyacım var mı? Eğer büyük ölçekli bir iş başlatmak için bir kredi ihtiyacım var mı? Eğer hayat ve mevcut mali durumunu değiştirecek bir kredi ihtiyacım var mı? Eğer doğru yerde şeyler koymak için acil ya da acil kredi ihtiyacınız var mı? Sonra da ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış tüm kalite kredi için doğru evde bulunmaktadır. Bir dünya standartlarında kredi şirket sadece kredi vermek için kararlıdır. Biz% 3 düşük ve uygun faiz oranı ve sizin seçtiğiniz bir uzun vadeli geri ödeme süresi de potansiyel iş Erkekler ve Kadınlar için iş genişletme kredi vermek. İlgilenen adayların aşağıdaki bilgileri sağlamak ve aracılığıyla bize gerekmektedir E-posta: raymondhillsfinance@yahoo.com web sitesi: http://www.raymondhillsfinance.wix.com/raymondhillsfinance

 • Avatar
  bilgilendirmektir. Daha fazla bilgi için, bir kred
  13 Mayıs 2014 23:14 -

  MerhabaBu şu anda% 3 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi veriyoruz kamuoyunu bilgilendirmektir. Daha fazla bilgi için, bir kredi için başvuran ilgilenen e-posta yoluyla bize şimdi ise: Bizim az kredi teklif credithome@blumail.org 1,000.00 gelen kredi amount.I herhangi bir seçim için sertifikalı duyuyorum, tescil ve okunaklı lender.You bugün bana ulaşabilirsiniz Bu krediyi almak isteyen varsa, kredi işleme hakkında daha fazla bilgi için bana ulaşınE-POSTA: credithome@blumail.orgMR MHAY…

 • Avatar
  CREDIT HOME
  13 Mayıs 2014 23:17 -

  MerhabaBu şu anda% 3 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi veriyoruz kamuoyunu bilgilendirmektir. Daha fazla bilgi için, bir kredi için başvuran ilgilenen e-posta yoluyla bize şimdi ise: Bizim az kredi teklif credithome@blumail.org 1,000.00 gelen kredi amount.I herhangi bir seçim için sertifikalı duyuyorum, tescil ve okunaklı lender.You bugün bana ulaşabilirsiniz Bu krediyi almak isteyen varsa, kredi işleme hakkında daha fazla bilgi için bana ulaşınE-POSTA: credithome@blumail.orgMR MHAY…

 • Avatar
  IGEIN
  16 Mayıs 2014 06:44 -

  Bay Dürüstlük Igein Izevbekhai, Aiicco sigorta Ltd temsilcisi degilim, biz güven ve onur ile bireysel farkliliklara kredi vermek. Biz% 3 faiz oraniyla kredi vermek. Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu sirket e-posta bize ulasin: Simdi (igein_h_yizevbekhai@admin.in.th) sizin kredi doküman transferi ok ile devam etmek. Eger kendilerini kurmak için kredi gerekiyorsa, bir sirket veya okul Aiicco sigorta plc son derece açiktir.Kisisel is kredisiInsaat kredi.Proje kredisi.Çocuklar ve büyükler için egitim kredisi.araç kredisiBiz kredi basvurunuzu bekliyor.

 • Avatar
  IGEIN
  16 Mayıs 2014 06:44 -

  Bay Dürüstlük Igein Izevbekhai, Aiicco sigorta Ltd temsilcisi degilim, biz güven ve onur ile bireysel farkliliklara kredi vermek. Biz% 3 faiz oraniyla kredi vermek. Eger ilgileniyorsaniz lütfen bu sirket e-posta bize ulasin: Simdi (igein_h_yizevbekhai@admin.in.th) sizin kredi doküman transferi ok ile devam etmek. Eger kendilerini kurmak için kredi gerekiyorsa, bir sirket veya okul Aiicco sigorta plc son derece açiktir.Kisisel is kredisiInsaat kredi.Proje kredisi.Çocuklar ve büyükler için egitim kredisi.araç kredisiBiz kredi basvurunuzu bekliyor.

 • Avatar
  Jonna Finance
  16 Mayıs 2014 08:18 -

  Eğer hızlı ve kolay kredi ihtiyacım var mı? Bay Jonna, Jonna Finans Kredi Şirketi CEO’su duyuyorum, ben bu paraya ihtiyacı olan insanlar / ticari kuruluşlar için% 2 faiz oranı ile kredi veren bir kredi firma olduğunu bildirmek için duyuyorum. Ben size kredi miktarı size verilmiş olacağını bilmek istiyorum. Biz mali yardım ihtiyacı olan ciddi fikirli kişilere Kredilerin her türlü sunuyoruz. , Kredi işlemleri başlamak bize aşağıdaki ayrıntıları göndermek için:-email: jonnafinance@outlook.com

 • Avatar
  Jonna
  16 Mayıs 2014 08:20 -

  Eğer hızlı ve kolay kredi ihtiyacım var mı? Bay Jonna, Jonna Finans Kredi Şirketi CEO’su duyuyorum, ben bu paraya ihtiyacı olan insanlar / ticari kuruluşlar için% 2 faiz oranı ile kredi veren bir kredi firma olduğunu bildirmek için duyuyorum. Ben size kredi miktarı size verilmiş olacağını bilmek istiyorum. Biz mali yardım ihtiyacı olan ciddi fikirli kişilere Kredilerin her türlü sunuyoruz. , Kredi işlemleri başlamak bize aşağıdaki ayrıntıları göndermek için:-email: jonnafinance@outlook.com

 • Avatar
  Jonna Finance
  16 Mayıs 2014 09:15 -

  Eğer hızlı ve kolay kredi ihtiyacım var mı? Bay Jonna, Jonna Finans Kredi Şirketi CEO’su duyuyorum, ben bu paraya ihtiyacı olan insanlar / ticari kuruluşlar için% 2 faiz oranı ile kredi veren bir kredi firma olduğunu bildirmek için duyuyorum. Ben size kredi miktarı size verilmiş olacağını bilmek istiyorum. Biz mali yardım ihtiyacı olan ciddi fikirli kişilere Kredilerin her türlü sunuyoruz. , Kredi işlemleri başlamak bize aşağıdaki ayrıntıları göndermek için:-email: jonnafinance@outlook.com

 • Avatar
  GARRY COLEMAN
  22 Mayıs 2014 10:50 -

  MerhabaEger mali zorluk her türlü mi? Eger borçlarini temizlemek için bir kredi ihtiyacim var mi? Eger kendi firmasini genisletmek niyetinde bir is adami ya da kadin misiniz? biz bireylerin, firmalarin her türlü kredi sunmak ve e-posta yoluyla gerçek bir kredi için% 3 temas bize bugün düsük bir faiz orani ile kredi ihtiyaci olan organlari isbirligi:garrycoleman_loanoffice@yahoo.comKREDİ BAŞVURU FORMUİlk İsim: ___________________________Son Adı: ____________________________Cinsiyet: _______________________________Medeni Hali: _______________________İletişim Adres: ______________________Şehir / Posta kodu: ______________________Ülke: ______________________________Doğum Tarihi: ________________________Kredi olarak Gereken Tutar: ________________Kredi Süresi: ________________________Aylık Gelirleri / yıl: _________Meslek: ___________________________Kredi için Amaç: _____________________Telefon: ________________________________Faks: __________________________________Bir pasaport, ehliyet, kimlik kartı veya kimlik herhangi bir form var mı?İngilizce biliyor musunuz?selamlarGarry Coleman{Kredi İşlemci ve Mali Müşavir}

 • Avatar
  Jonna Finance
  28 Mayıs 2014 05:18 -

  Eğer hızlı ve kolay kredi ihtiyacım var mı? Bay Jonna, Jonna finansmanı kredisi şirketin CEO’su, ben bu paraya ihtiyacı olan insanlar / ticari kuruluşlar için% 2 faiz oranı ile kredi veren bir kredi firma olduğunu bildirmek için duyuyorum. Ben size kredi miktarı size verilmiş olacağını bilmek istiyorum. Biz mali yardım ihtiyacı olan ciddi fikirli kişilere Kredilerin her türlü sunuyoruz. , Kredi işlemleri başlamak bize aşağıdaki ayrıntıları göndermek için:-email: jonnafinance@outlook.com

 • Avatar
  fred
  29 Mayıs 2014 08:04 -

  Merhaba,Bay Fred Peterson ben % 3 faizli krediler sunuyoruz insanları aldatmak yok , bir Tanrı korkan bir adamım Fred Peterson dünya kredininsahibi. Eğer gerçekten sadece ihtiyacınız kreditürünü seçin , bir kredi gerekiyorsa , o zaman ben en kısa sürede istediğiniz gibi size verecektir .Biz Borç kredileri ,kara listeye için konut kredisi , ev kredisi , kötü kredi kredisi, araç kredisi , işletme kredisi , özel kredi , hızlı kredi , araç kredisi , anında kredi ve kredi vermek . İstediğiniz kredi herhangi bir türü, en kısa sürede benimle temas kurmaktan çekinmeyin .Eğer bir kredi almak gerçekten ilgileniyorsanız eğer , benim şirket olacak ve başka hiç vardı .Şimdi bana e-posta ve fred112.peterson@gmail.com fredpetersonworldloan@yahoo.com adresinden hızlı bir kredi bugün ya da benim özel e-posta adresi almak ya da bana ulaşınhttp://chukwuoge9.wix.com/fredpetersonworldloan benim web sitesi aracılığıyla irtibat : 2348072074457 . Eğer gerçekten bu krediyi ihtiyacınız olursa beni arayın .Bugün uygulamak ve çeşitli sorunları çözmek için kredi almak eğer memnun olacaktır .Saygılarımızla ,Bay Fred .

 • Avatar
  Bella Tucker
  30 Mayıs 2014 18:49 -

  Bu, bir kredi, bir Mali Hizmet Duyurusu ihtiyacınız var mı?İyi haber burada! Bella Tucker Kredi Şirketi nazik (bellatuckerloancompany@yahoo.com) hemen bize, daha fazla bilgi için, size ihtiyacınız olan en iyi kredi sunmak için burada Bize devam etmek için, kredi başvuru formu aşağıda doldurunuz Adı: ……… Tutarı: ……… Ülke: ……… Süre: ……… Telefon Numarası: ……… Hizmet Sevgiler Bayan Bella Tucker İletişim e-posta: (bellatuckerloancompany@yahoo.com)

 • Avatar
  Bay Fred
  31 Mayıs 2014 01:42 -

  Merhaba,Bay Fred Peterson ben % 3 faizli krediler sunuyoruz insanları aldatmak yok , bir Tanrı korkan bir adamım Fred Peterson dünya kredininsahibi. Eğer gerçekten sadece ihtiyacınız kreditürünü seçin , bir kredi gerekiyorsa , o zaman ben en kısa sürede istediğiniz gibi size verecektir .Biz Borç kredileri ,kara listeye için konut kredisi , ev kredisi , kötü kredi kredisi, araç kredisi , işletme kredisi , özel kredi , hızlı kredi , araç kredisi , anında kredi ve kredi vermek . İstediğiniz kredi herhangi bir türü, en kısa sürede benimle temas kurmaktan çekinmeyin .Eğer bir kredi almak gerçekten ilgileniyorsanız eğer , benim şirket olacak ve başka hiç vardı .Şimdi bana e-posta ve fred112.peterson@gmail.com fredpetersonworldloan@yahoo.com adresinden hızlı bir kredi bugün ya da benim özel e-posta adresi almak ya da bana ulaşınhttp://chukwuoge9.wix.com/fredpetersonworldloan benim web sitesi aracılığıyla irtibat : 2348072074457 . Eğer gerçekten bu krediyi ihtiyacınız olursa beni arayın .Bugün uygulamak ve çeşitli sorunları çözmek için kredi almak eğer memnun olacaktır .Saygılarımızla ,Bay Fred .

 • Avatar
  Bay Fred
  31 Mayıs 2014 01:42 -

  Merhaba,Bay Fred Peterson ben % 3 faizli krediler sunuyoruz insanları aldatmak yok , bir Tanrı korkan bir adamım Fred Peterson dünya kredininsahibi. Eğer gerçekten sadece ihtiyacınız kreditürünü seçin , bir kredi gerekiyorsa , o zaman ben en kısa sürede istediğiniz gibi size verecektir .Biz Borç kredileri ,kara listeye için konut kredisi , ev kredisi , kötü kredi kredisi, araç kredisi , işletme kredisi , özel kredi , hızlı kredi , araç kredisi , anında kredi ve kredi vermek . İstediğiniz kredi herhangi bir türü, en kısa sürede benimle temas kurmaktan çekinmeyin .Eğer bir kredi almak gerçekten ilgileniyorsanız eğer , benim şirket olacak ve başka hiç vardı .Şimdi bana e-posta ve fred112.peterson@gmail.com fredpetersonworldloan@yahoo.com adresinden hızlı bir kredi bugün ya da benim özel e-posta adresi almak ya da bana ulaşınhttp://chukwuoge9.wix.com/fredpetersonworldloan benim web sitesi aracılığıyla irtibat : 2348072074457 . Eğer gerçekten bu krediyi ihtiyacınız olursa beni arayın .Bugün uygulamak ve çeşitli sorunları çözmek için kredi almak eğer memnun olacaktır .Saygılarımızla ,Bay Fred .

 • Avatar
  Bay John
  2 Haziran 2014 09:42 -

  ? Evet ile bize e-posta eğer faturalarınızı ödemek için kolay bir kredi ihtiyacım var: Aşağıdaki bilgiler bulunuyor johnpaulsonloanfinance@gmail.com ile Tam Adı: Tutar Gereken: Süre: Ülke: Telefon:

 • Avatar
  Bay John
  2 Haziran 2014 09:43 -

  ? Evet ile bize e-posta eğer faturalarınızı ödemek için kolay bir kredi ihtiyacım var: Aşağıdaki bilgiler bulunuyor johnpaulsonloanfinance@gmail.com ile Tam Adı: Tutar Gereken: Süre: Ülke: Telefon:

 • Avatar
  harryloans@hotmail.com
  3 Haziran 2014 00:05 -

  Lütfen businesss artırmak, ya da aile talebini desteklemek için, eğitimin dikkat çekmek için bir kredi ihtiyacı, biz sizin için buradayız. % 3 ve friedly etkileşim gibi düşük faiz oranları ile, hayallerinizi gerçeğe açabilirsiniz. bugün bize harryloans@hotmail.com

 • Avatar
  Sayın Carlos
  4 Haziran 2014 21:17 -

  Eğer bir kredi ihtiyacı var mı ?Faturalarınızı ödemek ister misiniz ?Eğer maddi açıdan istikrarlı olmak ister misiniz ?Yapmanız gereken tek şey almak konusunda daha fazla bilgi için bize ulaşın olduğunubaşladı ve arzukredi almak .Bu teklif nedeniyle zaman içinde geri ödemek mümkün olmasını istediğiniz herkese açıktır .Not – Bu geri ödeme zamanı çerçevesi kıymetli ve faiz oranı olduğunu% 3 .Sen öylesine olarak istenentam kredi miktarı bizi bilgilendirmek için bekleniyorBizeKredi Şartlar ve Koşullar ile sağlayın etkinleştirin . Eğer varsaFirmamızdan kredi elde ilgilendi .Aşağıdakısa başvuru formunu doldurun ve biz GivenName LütfenEğer herhangi bir finansal ihtiyaçlarını size yardımcı olmak için söz verdiKREDİ BAŞVURU FORMU { ONLINE FORM }1 ) SİZİN ADI ……………….2 ) SİZİN ÜLKE …………….3 ) SİZİN MESLEK ………….4 ) SİZİN MEDENİ DURUMU ………5 ) TELEFON NUMARASI …………….6 ) AYLIK GELİR …………..7 ) ADRES …………………8 ) KREDİ AMACI ………….9 ) KREDİ TALEBİ …………….10 ) KREDİ SÜRESİ ………………Eğer bir kredi ihtiyacı var mı ?İletişim E-posta : carloskumerloanfinance@hotmail.comLINK FİNANS SINIRLITEŞEKKÜRLER ,Sayın Carlos

 • Avatar
  anita
  5 Haziran 2014 12:50 -

  Merhaba, Bu Bayan Anita Jones, özel bir kredi borç veren herhangi bir mali yardıma ihtiyacı olan herkes için bir finansal fırsat açmak olan genel kamuoyunu bilgilendirmektir. Biz açık ve anlaşılır bir şart ve koşul altında bireyler, firmalar ve şirketler için% 2 faiz oranıyla kredi vermek. e-posta ile bugün bize: (anitajones154@gmail.com)

 • Avatar
  Maurice Finance
  9 Haziran 2014 01:36 -

  Faturalarınızı ödemek için acil kredi ihtiyacı mı, yoksa telli ve mali yardım veya işletme kredisi, kendinize ve ailenize dikkat çekmek için bir kredi vardır? Evet mauricefinance@hotmail.com temas ve% 2 faiz oranıyla acil kredi alırsanız.İLETİŞİM E-POSTA: mauricefinance@hotmail.comBay Maurice

 • Avatar
  Maurice Finance
  9 Haziran 2014 01:53 -

  Faturalarınızı ödemek için acil kredi ihtiyacı mı, yoksa telli ve mali yardım veya işletme kredisi, kendinize ve ailenize dikkat çekmek için bir kredi vardır? Evet mauricefinance@hotmail.com temas ve% 2 faiz oranıyla acil kredi alırsanız.İLETİŞİM E-POSTA: mauricefinance@hotmail.comBay Maurice

 • Avatar
  Jonna Finance
  13 Haziran 2014 04:27 -

  Eğer hızlı ve kolay kredi ihtiyacım var mı? Bay Jonna, Jonna finansmanı kredisi şirketin CEO’su, ben bu paraya ihtiyacı olan insanlar / ticari kuruluşlar için% 2 faiz oranı ile kredi veren bir kredi firma olduğunu bildirmek için duyuyorum. Ben size kredi miktarı size verilmiş olacağını bilmek istiyorum. Biz mali yardım ihtiyacı olan ciddi fikirli kişilere Kredilerin her türlü sunuyoruz. , Kredi işlemleri başlamak bize aşağıdaki ayrıntıları göndermek için:-email: jonnafinance@outlook.com

 • Avatar
  Kişi kredi teklifi @ % 3 faiz oranı
  13 Haziran 2014 18:50 -

  Eğer borçlarını temizlemek için acil kredi ihtiyacı veya işinizi geliştirmek için bir sermaye kredi ihtiyacım var mı? bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş? Eğer bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Hepimiz mali sorunlar geçmişte bir şey yapmak için burada olduğu gibi artık arama. Biz, mali yardım ihtiyacı olan bireylere dışarı fonları kredi faturaları ödemek için bir kötü kredi veya para ihtiyacı olduğunu,% 2 oranında iş yatırım. Ben güvenilir ve yararlanıcı yardımda bulunmayı ve bir kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta yoluyla bize bugün başvurun: crest.financehouse@careceo.com

 • Avatar
  Kişi kredi teklifi @ % 3 faiz oranı
  13 Haziran 2014 18:51 -

  Eğer borçlarını temizlemek için acil kredi ihtiyacı veya işinizi geliştirmek için bir sermaye kredi ihtiyacım var mı? bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş? Eğer bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Hepimiz mali sorunlar geçmişte bir şey yapmak için burada olduğu gibi artık arama. Biz, mali yardım ihtiyacı olan bireylere dışarı fonları kredi faturaları ödemek için bir kötü kredi veya para ihtiyacı olduğunu,% 2 oranında iş yatırım. Ben güvenilir ve yararlanıcı yardımda bulunmayı ve bir kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta yoluyla bize bugün başvurun: crest.financehouse@careceo.com

 • Avatar
  allan smith
  13 Haziran 2014 22:45 -

  Selamlar ve Hoşgeldiniz Allan Dünya yatırım ev, İngiltere için.Allan Dünya yatırım kredisi borç veren finans sektöründe bir pacesetter ve şu andayumuşak kredi % 3 faiz oranı bireylere, çokuluslu ve şirket kuruluşları dünya çapında sağlar. Kredi toplamı arasında değişmektedir GBP £80,000.00 £350,000.00 GBP, çok rahat ve konforlu bir süre içinde geri ödenebilir maksimum. İlgilenen kişi, bizim kredi tesis memur daha ayrıntılı bilgi için irtibat ve ayrıca altında adlı için aşağıdaki bilgileri gönderin.Gerekli kredi toplamı…İstenen kredi terim…Bay allan smithKredi tesis memurue-posta: allanworldinvestment@hotmail.com

 • Avatar
  all
  13 Haziran 2014 22:47 -

  Selamlar ve Hoşgeldiniz Allan Dünya yatırım ev, İngiltere için.Allan Dünya yatırım kredisi borç veren finans sektöründe bir pacesetter ve şu andayumuşak kredi % 3 faiz oranı bireylere, çokuluslu ve şirket kuruluşları dünya çapında sağlar. Kredi toplamı arasında değişmektedir GBP £80,000.00 £350,000.00 GBP, çok rahat ve konforlu bir süre içinde geri ödenebilir maksimum. İlgilenen kişi, bizim kredi tesis memur daha ayrıntılı bilgi için irtibat ve ayrıca altında adlı için aşağıdaki bilgileri gönderin.Gerekli kredi toplamı…İstenen kredi terim…Bay allan smithKredi tesis memurue-posta: allanworldinvestment@hotmail.com

 • Avatar
  allan smith
  13 Haziran 2014 22:54 -

  Selamlar ve Hoşgeldiniz Allan Dünya yatırım ev, İngiltere için.Allan Dünya yatırım kredisi borç veren finans sektöründe bir pacesetter ve şu andayumuşak kredi % 3 faiz oranı bireylere, çokuluslu ve şirket kuruluşları dünya çapında sağlar. Kredi toplamı arasında değişmektedir GBP £80,000.00 £350,000.00 GBP, çok rahat ve konforlu bir süre içinde geri ödenebilir maksimum. İlgilenen kişi, bizim kredi tesis memur daha ayrıntılı bilgi için irtibat ve ayrıca altında adlı için aşağıdaki bilgileri gönderin.Gerekli kredi toplamı…İstenen kredi terim…Bay allan smithKredi tesis memurue-posta: allanworldinvestment@hotmail.com

 • Avatar
  mr maslow
  14 Haziran 2014 09:04 -

  Eğer yerleşmek borçları var ve size tekrar kendini rahatsız zorunda değilsiniz bir kredi ihtiyacınız varsa, abrahammaslowlenders@outlook.com ile bir kredi için hemen başvur, bir legtimate ve gerçek kredi almak için bir fırsat var iaBen onlardan bir kredi aldık ve ben de seninkini almak istiyorumteşekkür ederim

 • Avatar
  Mr Peterson
  18 Haziran 2014 06:04 -

  Merhaba, bir işletme kredisi, bireysel kredi, ev kredisi için arıyorsunuz vb.? Biz şu anda herhangi bir kişisel ve İşletme Kredisi sunuyoruz ilgilenen tek 1 ila 30 yıla kadar% 2 faiz oranı. Adı: Doğum tarihi: cinsiyet: Medeni durum: Adres: Şehir: Ülke: Telefon: Kredi Tutarı: Kredi Süresi: Net aylık gelir. Bize ulaşın: creditsolutionhome@outlook.com

 • Avatar
  Mr Peterson
  18 Haziran 2014 06:04 -

  Merhaba, bir işletme kredisi, bireysel kredi, ev kredisi için arıyorsunuz vb.? Biz şu anda herhangi bir kişisel ve İşletme Kredisi sunuyoruz ilgilenen tek 1 ila 30 yıla kadar% 2 faiz oranı. Adı: Doğum tarihi: cinsiyet: Medeni durum: Adres: Şehir: Ülke: Telefon: Kredi Tutarı: Kredi Süresi: Net aylık gelir. Bize ulaşın: creditsolutionhome@outlook.com

 • Avatar
  Jonna Finance
  22 Haziran 2014 17:12 -

  Eğer hızlı ve kolay kredi ihtiyacım var mı? Bay Jonna, Jonna finansmanı kredisi şirketin CEO’su, ben bu paraya ihtiyacı olan insanlar / ticari kuruluşlar için% 2 faiz oranı ile kredi veren bir kredi firma olduğunu bildirmek için duyuyorum. Ben size kredi miktarı size verilmiş olacağını bilmek istiyorum. Biz mali yardım ihtiyacı olan ciddi fikirli kişilere Kredilerin her türlü sunuyoruz. , Kredi işlemleri başlamak bize aşağıdaki ayrıntıları göndermek için:-email: jonnafinance@outlook.com

 • Avatar
  Maurice Finance
  24 Haziran 2014 18:15 -

  Merhaba,Bay Maurice sertifikalı, ben saygın, meşru & akredite para borç veren. Mali yardıma muhtaç insanlar için para ödünç. Kötü bir kredi var mı yoksa faturaları ödemek için para ihtiyacı vardır? Biz-ecek var olmak mutlu-kredi sunmak gibi güvenilir yararlanıcı yardım render bilgilendirmek için bu ortamı kullanmak istiyorum. Hizmet işlenir.  EMAIL:mauricefinance@hotmail.com ulaşıniçerir:RefinanceEv kredisiMortgageEv geliştirmeÖğrenci krediMucit krediAraç kredisiSabit para krediBorç konsolidasyonuKredi sınırıİşletme kredisiKişisel krediUluslararası krediBize bugün ve yardım sağlamak mali sıkıntı yok.Bize bir e-posta ve doldurmak bir kredi başvurusu için istek gönderebilirsiniz. HayırSosyal Güvenlik numarası gerekli ve gerekli hiçbir kredi çek. 24 saatten az bir süre içinde mali yardım alamamaktadırlar. % 100 onay garantisi.EMAIL:mauricefinance@hotmail.com ulaşınSaygılar,Bay Maurice.

 • Avatar
  Sayın kral Smith
  25 Haziran 2014 02:26 -

  good Gün Eğer mali zorluklar her türlü mı? Sizin yardım şimdi geliyor. Eğer bir kredi almak için nasıl endişe geceleri uykularım mı? Hayallerin kolay ve güvenilir kredi için, İletişim (kingloanlender@live.com) ölmesine izin vermeyin. ayrıntıları aşağıdaki gibidir: borçlular BİLGİLER Sizin isimler ……………… Tutar Gerekli ………………… Süre: …………………………… Ülken ……………………. Telefon Numarası …………………. Aylık Geliri …………………… Seks …………………………. Sizin Yaş …………………….. İletişim E-posta: kingloanlender@live.com Sayın kral Smith

 • Avatar
  Kişi kredi teklifi @ % 3 faiz oranı
  25 Haziran 2014 13:58 -

  Eğer proje için bir kişisel veya işletme kredisi teklif mi istiyorsunuz, biz You can (Güvenli ve Teminatsız) bir rekabet avantajı, Kişisel veya İş Krediler işletmelerin geliştirilmesi için olursa olsun bu tür Kredisi olarak bulunduğunuz yere bireysel veya mali işbirliği için her türlü kredi teklif $ 5,000.00 $ 100.000.000,00 dolar tutarında bize mali kazanır. Crestfinancehouselimited@gmail.com: Daha fazla bilgi için bize ulaşın

 • Avatar
  harry
  26 Haziran 2014 01:17 -

  işinizi artırmak, ya da aile talebini desteklemek için, eğitimin dikkat çekmek için bir kredi ihtiyacı, biz sizin için buradayız. % 3 ve kolay etkileşim gibi düşük faiz oranları ile, hayallerinizi gerçeğe açabilirsiniz. bugün bize harryloans@hotmail.com

 • Avatar
  Abimbolas Richard
  26 Haziran 2014 20:55 -
 • Avatar
  james
  27 Haziran 2014 04:40 -

  James smith Kredi Yatırım Şirketi Hoşgeldiniz All Your finansal ihtiyaçları için Kişiye Özel Hizmet biz% 2 çok düşük bir faiz oranıyla kredi sunuyor, biz Kişisel sunuyoruz krediler, Borç Konsolidasyon Kredi, Risk Sermayesi, İşletme Kredisi, Eğitim Kredisi, Konut Kredisi, ve Tüm acil ihtiyaçlar için kredi!. ile 30 yıllık maksimum süresi. Eğer banka tarafından geri çevirdi? do you kötü bir kredi var? Eğer ödenmemiş faturaları var mı? Var mısın borcu? Eğer bir iş kurmak gerekir mi? hiçbir endişe size bir mali yardım sunmak için burada daha fazla gibi. Bizim kredi aralıkları 5000 dolar-YTL (Beş Bin ABD 50 $ 000,000.00. (Elli Milyon dolar) dolar). Ayrıca, ABD DOLARI EURO ve lira cinsinden borç! ABD VIA EMAIL BU INFO YÖNLENDİRİLMİYOR: jamessmithlender@gmail.com 1 tam isimleri:. _______ . 2. İletişim adresi: _______ . Of Residence 3 Ülke: ______ . 4. Kredi Miktarı Gerekli: ________ . 5 Süre: _____ . 6 Cinsiyet: _____ . 7. Meslek: ________ . 8 Aylık Geliri: _______ . Doğum Of 9 Tarih: ________ 10.Telephone sayısı: _________ Sizin satifation bizim gurur James Kredi Yatırım Şirketi E-posta: jamessmithlender@gmail.com

 • Avatar
  Mrs. Victoria
  22 Ocak 2015 08:03 -

  Meşru bir kredi şirketi, Anında Onay, hiçbir teminat, Düşük fiyatla kolay bir erişim kredisi için baktığımızda, doğru Kredi şirketi, biz% 2 krediler her türlü sağlamak, çünkü Victoria Sanchez Kredi Firma ziyaret emin olun. Victorisanchezloanfirm@gmail.com: Eğer ilgileniyorsanız, size e-posta ile bize ulaşabilirsinizSaygılarımızla,Bayan Victoria

 • Avatar
  Sir Royal Bird
  9 Haziran 2015 18:21 -

  Cevabınız için teşekkürler ve iyi bir bilgiye sahip.Mektuplar ve kredi / sermaye transferi formu doldurulmalıdır.Bize geri yüzden bilgi şu anda sizden gerekli olduğu kadar kredi en kısa sürede size verilecek aktarabilirsiniz …Biz bir metin değil, istediğiniz miktarda var.Yine sizler için kredi / para dönüştürmek tutarı girin.Kullanım ŞartlarıBorçlanma:Kredi terim:Bu telefon numaraları için gereklidir.Başlık:Anlayışınız için teşekkür ederiz ve biz bekliyoruz.royalbirdloancompany82@gmail.comSaygılarımlaAnlaşma

 • Avatar
  Phil Howardson
  10 Temmuz 2015 02:30 -
 • Site Haritası