Son Haberler

Ezber bozan değişimi sevdik

İçerde ekonomik gelişmeler ve terör olayları, dışarıda küresel kriz ve halk ayaklanmalarıyla değişen komşu ülke yönetimleri büyük bir değişimi de beraberinde getiriyor. Konjonktürel dönüşümün farkında olan Türkiye, ezberleri bozan bir yönetim modeliyle hızla değişiyor, gelişiyor.

Zaman o kadar hızlı akıyor ki içerisinde hareket etmeyi bir tarafa bırakın dışarıdan izlemek bile insanı yoruyor. Zaman hızlandıkça gündem de hızla değişiyor. Gündemi anlamak içselleştirebilmek ve hedeflere entegre edebilmek gerçekten büyük başarı.

Zaman böyle hızla akıp, gündem bu kadar çabuk değişince işler nasıl yönetilir, nasıl bir yönetim bununla baş edebilir, nasıl oluyor da bu hız ve gündem içerisinde Türkiye hedefine hızla yol alıyor? Bütün bu gündemi yönetebilmek için nasıl bir yönetici modeline ihtiyaç var? Bu yazıda öncelikle bu konudaki düşüncemi sizlerle paylaşacağım. Bana göre bu yöneticinin sırrı, inancı, heyecanı, tutkusu ve bunlardan destek alan irticalen yöneten tarzı evet irticalen yönetmek inançla heyecanla tutkuyla ve irticalen yönetim dinamiğini inanç heyecan ve tutkularından alıyor ve irticalen uyguluyor.

Bu yönetici modeli iç dinamikler kadar, dış dinamiklere de bakıyor. İçerde piyasalar, döviz, faiz, kur, borsa derken adalet sistemi, ordu ve terörist ve hainlerle mücadele gündemini de yürütüyor. Dış dinamiklere bakarken de komşudaki insan zulmünü, Afrika’daki insanlık dramını görmemezlikten gelmiyor. Ezberler bozulmuş durumda, “Bana Dokunmayan Yılan Bin Yıl Yaşasın” zihniyeti yok artık. Bunun yerine, zararlı ile zarar verenle mücadele var.

çocuklara icat çıkarma yerine, icat çıkartmaları için fırsat yaratma çabası var. Bütün bunlar inanın hayata bakışında küçük bir değişiklikle hayattaki bazı kelimeleri değiştirmesi ile olabiliyor. Hepimiz bu değişimin bir parçası olmalıyız. Değişim isterken bunu başkalarından beklememeliyiz. Değişime kendimizden başlamalıyız. Biz ne kadar değişebilirsek, dünya o kadar değişir, değişelim ve değiştirelim. Dünya ve Türkiye değişimi değişeni ve değiştireni seviyor.

Herkesin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum, nice bayramlara sağlıkla kavuşmanızı diliyorum.
En içten sevgilerimle…

Oğuz SATICI

satici@turcomoney.com

Yorum yok

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Site Haritası